Kadın ve Çocuk Sağlığı ile Tüp Bebek Forumundan yeni başarı hikayesi Almanya’dan Türkiye’ye bebek yolculuğu! Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  yeni başarı hikayesi Almanya’dan Türkiye’ye bebek yolculuğu!

  Reklam
  Almanya’da yaşayan Songül-Dursun Bilir çifti, bugünlerde yeni bir sevinç yaşıyorlar. İlk tüp bebeklerinden sonra, dondurulmuş embriyolarından gebelik elde etmişler ve ikinci çocuklarını dünyaya getirmeye hazırlanıyorlar. Şimdi 3 yaşında olan oğulları Furkan, dondurulmuş olarak bekleyen kardeşinin doğacağı günü sabırsızlıkla bekliyor.
  34 yaşındaki Songül Bilir, 10 yıllık hikayelerini şöyle özetliyor:
  “8 yıl boyunca sürekli çocuk istedik ve doktor doktor gezdik biz de… Almanya’da yaşadığımız için orada birkaç kez aşılama ve tüp bebek denedik. Sonunda bize, ’sizin çocuğunuz olmaz, artık denemeyin! Evlatlık alın’ dediler. Ben de Polikistik Over Sendromu, eşimde de sperm yetersizliği problemi vardı. Eşime TESE yapıldı. İkinci bir TESE’nin yapılamayacağını söylediler. Ama biz umudumuzu kaybetmedik, araştırmaya devam ediyorduk. Hollanda’da yaşayan bir arkadaşımız, İstanbul’da tedavi olmuş ve bebek sahibi olabilmişti. Onların tavsiyesi ile biz de İstanbul’a geldik ve Alman Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ne başvurduk. Bahçeci ekibinin Aile Hekimi ve Beslenme Danışmanı Murat Bey sayesinde çok kilo verdim, bütün metabolizmam düzene girdi ve 4. denemede gebe kaldım. Oğlum Furkan’ı Almanya’da normal doğum yöntemi ile dünyaya getirdim. Çok çok mutluyuz.”
  Sonra ‘Neden ikinci bir çocuğumuz olmasın?’ diyen Bilir çifti, oğulları Furkan’ın kendilerine cesaret verdiğini, bu yüzden tekrar İstanbul’a gelerek tedavi olduklarını söylüyorlar.
  Tekrar TESE ve mikroenjeksiyon tedavisiyle ikinci çocuklarını bekleyen Bilir çifti, “Çok mutluyuz. Bütün çektiklerimize değer. Sabırsızlıkla ikinci bebeğimizi bekliyoruz” diyorlar.
  Sperm problemi yaşadığı için iki kez TESE yaptıran baba Dursun Bilir, bütün baba adaylarına sesleniyor:
  “Genellikle babalar kaçak dövüşüyor. Çocuk sahibi olamamak her zaman kadından kaynaklanmıyor. Ben her zaman eşimin, eşim de benim yanımda oldu. İster kadından, ister erkekten kaynaklansın, bu problem çiftin problemidir. Biz beraber tedavi olduk, yılmadık ve -biri yolda- iki evlat kazandık” diyor.


  Paylaş
  yeni başarı hikayesi Almanya’dan Türkiye’ye bebek yolculuğu! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  adınıza çok sevindim. benim de ablamla eşi avusturya'da yaşıyor. Türkiye'deki tüp bebekte başarı oranlarının daha yüksek ve fiyatların da daha ucuz oldugunu bildiklerinden onlar da Türkiye'de benim doktoruma gidecekler. inşallah Allah'ın da izniyle ablamda çocuk sahibi olacak 3. 3
  Alıntı mandalay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  adınıza çok sevindim. benim de ablamla eşi avusturya'da yaşıyor. Türkiye'deki tüp bebekte başarı oranlarının daha yüksek ve fiyatların da daha ucuz oldugunu bildiklerinden onlar da Türkiye'de benim doktoruma gidecekler. inşallah Allah'ın da izniyle ablamda çocuk sahibi olacak
  sizin türkiyedeki doktorunuz kim acaba ??ablamla yolculuk hikaye,  almanyadan turkiyeye tup bebek