Mumine.com ile Sizden Gelen Sorular Forumundan Eltimin doğru yola gelmesi için yalan söylesem günaha girmiş olur muyum Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  Cevap: Eltİmİn doĞru yola gelmesİ İÇİn yalan sÖylesem gÜnaha gİrmİŞ olurmuyum?

  Reklam
  Alıntı burcealtug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  zEYNEP kardeşim ALLAH razı olsun. Aydınlattın beni. Yoksa ALLAH muhafaza yalana başvuracaktım. Onu doğru yola sokayım derken ben doğru yoldan sapmaya başlayacaktım. Zira içimde ki ses sürekli şunu söyle bunuda öyle diyip duruyordu. ALLAH öbür dünyada da senden razı olsun. Dilerim benide senide ve tüm inanalarıda affeder ve bizleri cennet bahçelerinde karşılaştırarak tanıştırır.ALLAHA EMANET OL.
  Rabbim cümlemizden razı olsun,güzel kardeşim Hak Teala dualarınızı kabul buyursun inşallah...Feyiz yüklü dualarınız için Mevlam razı olsun..

  Sizi anlıyorum,Rabbim yar ve yardımcınız olsun.
  Çok dua ediyormuşsunuz,müslümana düşen de budur...Rabbim kolaylıklar versin,hakkınızda hayırlısını dileyin inşallah...


  “İki kişinin arasını düzelten, hayır söyleyip hayır tebliğ eden kimse yalancı değildir” (Buhari, Müslim) 3

  Söyleyeceğiniz yalan hayıra vesile olacak mı?bu çok önemli....Rabbim hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin..


  Muminem Cevap: Eltİmİn doĞru yola gelmesİ İÇİn yalan sÖylesem gÜnaha gİrmİŞ olurmuyum?

 2. 12
  Lütfen içimdekilere bugün ZAMAN GAZETESİ içinde okuduğum makalenin nasıl tercuman olduğuna şahit olun. Makaleyi tam olarak okumak isteyenlere linki ekledim açıp okusunlar. AKRABALIKLA ilgili yani benim eltime olan duygularımla ilgili ne güzel anlatmış. Son sözleri çok düşündürücü. Diyor ki.......
  Size ne yapmış olurlarsa olsunlar; siz siz olun, eşinizin akrabalarını eşinize kötülemeyin. Eşinizin hangi yakını Ebu Cehil'den daha kötüdür, söylesenize Allah aşkına?


  http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazarno=1170 devamı bu sayfada mutlaka okuyun. 3. 13
  Kayıtsız Üye
  Ayni sorunla bende karsilastim eltim benden 10 yas buyuk dediginiz gibi cok kiskanc hava atmayi seviyo cok bilmis yani anlicaniz cok Zit karekterdeyseniz mecburluktan konusmak gorusmek zorunda kaliyorsunuz neyseki aramdaki mesafeyi koruyorum da cok gormuyorumeltim beni kıskanıyor,  eltim iki yüzlü,  eltim beni kiskaniyor,  eltim çok kıskanç,  eltim beni kıskanıyor ne yapmalıyım,  eltim beni kıskanıyor mu,  eltimi çok kizkaniyorum ne yapmaliy