Mumine.com ile Sizden Gelen Sorular Forumundan kardeşlerim sıkıntımdan kurtulmak için bana dua eder misiniz? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  --->: kardeşlerim sıkıntımdan kurtulmak için bana dua eder misiniz?

  Reklam
  Allah şifa versin kardeşim kimin sorunları yok kii ama sabırla karşılamak gerekir Allah yardımcın olsun


  Muminem --->: kardeşlerim sıkıntımdan kurtulmak için bana dua eder misiniz?

 2. 12
  amin inşallah sağolun 3. 13
  hastayim psikolojik sorunlarim var gibi kabullenme icine girmeyin sakin bu gecici bir surec ..nekadar sahiplenirseniz okadar size yapisir. siz hasta degilsiniz sadece yolunda gitmeyen duygusal durumlardasiniz Allah (c.c) izniyle de gececek.. Rabbim yar ve yardimcin olsun 4. 14
  amin kardeşim ben imanımın artması için dua da istiycem sizden bunun için özel bi dua var mı?

  buna cevap yazılmamış 5. 15
  selamun aleyküm nureda, hacet duasını kendin için okurmusun,bende senin için kılıcam.. ben çok rahatladım ve işlerim yoluna giriyo inşallah,benimle birlikte okuyan arkadaşlarımdan Allah binkere razı olsun.ben pes etmedim hergün defalarca hacet namazı kılıp duasını okudum.sende denemelisin bence,kendini rabbime verip yardımı sadece ondan isteyince rabbimin kayıtsız kalmasına imkan varmı..

  Hâcet Namazı
  Her ihtiyâcını Allâh'a arzeden ve her fırsatta O'nu zikredip yücelten Rasûl-i Ekrem -sallallâhu aleyhi ve selem- her hangi bir ihtiyacı olan kimselere iki rek'at namaz kılmalarını tavsiye etmiştir:

  "Kimin Allâh'a veya her hangi bir insana ihtiyâcı hâsıl olursa önce abdest alsın, abdestini de güzelce alsın, iki rek'at namaz kılsın, sonra Allâh Teâlâ Hazretlerine senâda bulunsun, Rasûlullâh -aleyhi's-salâtü ve's-selâm-'a salât okusun, daha sonra da şu duâyı yapsın:

  'Halîm ve kerim olan Allâh'tan başka ilâh yoktur. Arş-ı A'zam'ın rabbi noksan sıfatlardan münezzehtir. Âlemlerin Rabbi'ne hamd olsun. Allâhım! Rahmetine vesile olacak amelleri, mağfiretini celbedecek esbâbı taleb ediyor, her çeşit günahtan koruman için yalvarıyorum. Her çeşit iyilikten zenginlik, her çeşit günahtan selâmet diliyorum. Rabbim! Affetmediğin hiçbir günâhımı, kaldırmadığın hiçbir sıkıntımı bırakma! Rızâna uygun olan her türlü dileğimi yerine getir! Hangi amelden râzı isen onu ver, ey Rahîm olan, bana en ziyâde rahmet gösteren Rabbim!' bundan sonra dünyevî veya uhrevî her ne dilerse taleb eder, çünkü o dilek takdir edilir."

  (İbn-i Mâce, İkâme, 189; Tirmizî, Vitr, 17)
  Allâh Rasûlü'nün hâcet namazı tavsiyesine sıkıca sarılan ashâbı, herhangi bir ihtiyaçları olduğunda Allâh'a ilticâ eder ve murâdlarına nâil olurlardı. Bir yaz günü bahçıvanı Enes -radıyallâhu anh-'e gelerek yağmur yağmadığından ve bahçenin kuruduğundan yakındı. Hz. Enes su getirterek abdest alıp namaza durdu. Selâm verdikten sonra bahçıvanına:

  - Gökyüzünde bir şey görebiliyor musun? diye sordu. Bahçıvan:
  - Göremiyorum, dedi. Enes -radıyallâhu anh- tekrar içeri girip namaz kıldı. Üçüncü yahut dördüncü kez bahçıvanına:
  - Gökyüzünde bir şey görebiliyor musun? diye sorunca adam:
  - Kuş kanadı gibi bir bulut görüyorum, dedi. Bunun üzerine Enes -radıyallâhu anh- namazını ve duâsını sürdürdü. Az sonra adam yanına girdi ve:
  - Gök bulutla kaplandı ve yağmur yağdı, dedi. Hz. Enes:
  -Haydi Bişr bin Şegaf'ın gönderdiği ata bin de yağmurun nerelere kadar yağdığını araştır, dedi.

  Bahçivan ata binip etrâfı dolaştığında yağmurun Müseyyerîn köşkleriyle Gadbân sarayından öteye geçmediğini gördü ki Enes -radıyallâhu anh-'ın bahçesi de bu sınırlar dâhilindeydi. (İbn-i Sa'd, et-Tabakâtü'l-kübrâ, VII, 21-22)
  Ashâb-ı kirâm'ın hâcet namazı ile Allâh'a yönelip yalvarmalarına bir başka misâli de Enes bin Mâlik -radıyallâhu anh- şöyle anlatır:
  Rasulullah -sallallâhu aleyhi ve selem-'in ashâbından Ebû Mı'lâk adında biri vardı. Bu zat başkaları ile ortaklık kurarak ticaret yapardı. Dürüst ve takvâ sâhibi biri idi. Bir defasında yine yola çıkmıştı.

  Karşısına çıkan silahlı bir hırsız:

  - Neyin varsa çıkar seni öldüreceğim, dedi. Ebu Mı'lâk:
  - Maksadın mal almaksa al, dedi. Hırsız:
  -Ben sâdece senin canını istiyorum, dedi. Ebu Mı'lâk:
  - Öyleyse bana müsaade et de namaz kılayım dedi. Hırsız:
  - İstediğin kadar namaz kıl, dedi. Ebu Mı'lâk namaz kıldıktan sonra üç defa şöyle duâ etti:
  - Ey gönüllerin sevgilisi (Yâ Vedûd), ey yüce arşın sâhibi, ey dilediğini yapan Allâhım! Ulaşılmayan izzetin, kavuşulmayan saltanatın ve arşını kaplayan nûrun için beni şu hırsızın şerrinden korumanı istiyorum! Ey imdâda koşan Allâhım! Yetiş imdâdıma.
  Ebu Mı'lâk duasını bitirir bitirmez, elindeki kargıyı kulakları hizâsında tutan bir süvârî peydâ oldu! Süvâri mızrağı hırsıza saplayıp onu öldürdü. Sonra da tâcire döndü. Tacir:

  - Kimsin sen? Kimsin sen? Allâh seni vasıta kılarak bana yardım etti, diye sorunca süvari:
  - Ben dördüncü kat semâ ehlindenim. İlk duânı yapınca semânın kapılarının çatırdadığını işittim. İkinci defa duâ edince gök ehlinin gürültüsünü işittim. Üçüncü defa dua edince, zorda kalan biri dua ediyor, denildi. Bunu duyunca Allâh'tan, onu öldürmeye beni memur etmesini istedim. Allâh Teâlâ da kabul etti ve geldim. Şunu bil ki, abdest alıp dört rek'at namaz kılan ve bu duayı yapan kimsenin, zorda olsun veya olmasın duası kabul edilir, dedi. (İbn-i Hacer, el-İsabe, IV, 182) 6. 16
  hanımlar biraz dikkat edelim sayfa floodlarla dolu arka arkaya mesaj yazmak yasaktır 7. 17
  hacet namazı nasıl kılınır eski bi linkte vardı onu bulamadım

  dilek kardeşim kıldım namazı ALLAH kabul etsin inşallah 8. 18
  nureda kardeşim arka arkaya mesaj yazmak ysaktır lütfen dikkatli olalım sürekli aynı hatayla karşılaşıyoruz 9. 19
  Allah kabul etsin inşallah,nureda.ama bırakma olurmu,devam et kılmaya 10. 20
  kardeşlerim sıkıntımdan kurtulmak için bana dua eder misiniz?