Mumine.com ile Sizden Gelen Sorular Forumundan Ben ölmek istiyorum Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 41

  --->: ben ölmek istiyorum

  Sevgili Nureda kardeşim , bende senin yaşlarında öyleydim ölmek istiyordum hiç kimsenin beni sevmediğini ve kimsenin farkında olmadığımı düşünüyordum. Sonra düşündüm ölürsem ne olacak? Arkamdan birkaç gözyaşı sonra hayat devam ediyor. Yani ben ölücem ve bitecek. Mücadele etmeye karar verdim. Hiç kimse umraumda olmadı. Biri okulda bana ters bakmış baksın , önemli mi , değil. Babam küfür etmiş , etsin kendi kaybeder ,senin sinirlerini bozmaktan başka zararı yok. Düşünme bunları derslerini çalış okulun bir bitsin bir işin olsun bak nasıl herşey yoluna giriyor. Bol bol dua et. Rabbim beni istediğin gibi bir kul olarak yetiştir. Sana layık nasıl olunuyorsa öyle olayım diye dualar et. Kötülüklerden , kötü gözlerden korunmak için bol bol dua et. Rabbim yardımına koşar , çaresizlere çare olur unutma , ailenden önce bile Allah'ımdır yardımına gelecek olan. O'na sığın yeter... akşam yattığından Allahım hayırlısını nasip eyle demen bile yeterli. 2. 42
  Arkadaşla bende ölmek istiyorum. yaşamak istemiyorum ! ne zaman çok mutlu olsam o gün bitmedem aglıyorum hep üzücü şeyler oluyo her zaman kalbim artık dayanmıyor. yoruldum hemde çok güçlü olmaktan yoruldum. ben neden ölmüyorum anlamıyorum. küçükkken yanlışlıkla 33 tane hap yutmuştum hiç bişi olmadı ama o haplar vitamin haplarıymış ondan peki 4 tane agır haplardan yuttum bişi olmadı ve bugün 12 tane hap yuttum yine bişey olmadı .! nefret ediyorum kendimden ! ölmek istiyorum peki neden ölmek istemiyorum tek hayalim uçurumdan denize atlamak ölüceksemde güzel bi şekilde ölmek istiyorum . öle araba çarpsın kafam gözüm dagılsın degil ... napcagımı bilmiyorum. benm tek zayıf noktam ailem bütün dünya bana karşı olsun beni öldürmek istesin hiçbirini takmam umrumda olmas ama ailem eger ölümüm onları mutlu etcekse huzur olcaksa evde ben kendimi öldürrüüm bişey degil . varlıgım ne ki yoklugum bişey olsun .

  ben çok mutluyum aslında ama neden hep ben suçluyum neden ben mutsuzum her zaman şükrediyom sahip oldklarıma ama ama ben çok yalnızım . . . içimde öyle bi aile sevgisi varki anlatılmaz . kalbini çıkar bize ver deseler 1 sn düşünmem bile peki neden ben. ben hiç bişey yapmadım ki , suöum neydi benm , elimden geleni yapmaya çalışıyorum , her zaman güçlü gibi görünmeye çalıştım ,ama ben yoruldum artık , ölmek bu kadar zor olmamalıydı sizi düşünmesem çoktan ölmüştüm ne şekilde ama ölsem dicekler neden acaba belki bi ihtimal üzülürsünz belki sizi suçlarlar işte ondan korkuyorum yani sadece sizin için yaşıyorum. ben ben çok yalnızım .

  bunları anlatcak kimsem bile yok bende içimi döküyorum . kimse beni anlayamaz kimse . napcagımı bilmiyorum . kalbim çok yoruldu . neden kimse bana yardım etmiyor. neden hep ben suçluyum . artık aglayamıyorum bile göxyaşlarım tükendi . artık canım yanmıyo bile acı hisstemiyorum . yaşamanın anlamı yok artık . bu dünya neden bu kadar kötü . sadece biraz güven ve sevgi istiyorum çok şey istedim tamam onlarıda istemiyom beni kendi halime bırakın . insanlar güzel şeyler hayal eder benim tek hayalim ölüm . ölüm kurtuluşum olcak. çok mu kötü biriyim bunları hak ettim göz yaşlarım su gibi akıyo .gözyaşlarım benim tek dostum . ben hep güçlüydüm güçlü olmak ,stemiyorum biri beni korusun . kız olmama ragmen çok güçlüyüm asla kızlar gibi aglamam aglamak istiyorum . herkes agladıgımı görmesini istiyorum . geceleri tek başıma aglmaktansa biri yanımda olsun . ben herkesi koruyamam ki biride beni korusun . bugün çok mutluydum diyodum . ama sonunda intihara teşebüss ettim şimdi nasıl ayaktayım anlamadım . ölmem lazımdı bi dahaki sefer artık bileklerimi kessem her yer kan olur buda biraz korkutucu annem kanları görünce korkar ve ev kirlenir .araba çarpsa olmas çarpan kişinin ailesi vardır yazık onada . iple kendimi assam o nasıl olcak peki öle çamaşır gibi sallanmim .ama şimdi hatırladım ben havuzda bogulmuştum küçükken o zaman bile acı hissetmemiştim nefes alıodum sanki suyun altında çok mutluydum gülüyodum ve yine ölmedim o zaman bile. yaw ben niye ölemiyorum .! ve en az 1 -2 kere hasta olmuşumdur. 3. 43
  NUREDA....Ablaların sana hakikatı göstermekteler. Onlara kulak ver.
  Bak ben şuanda hayızım ve ALLAHÜTELAnın karşısına çıkamadığım için içim içimi yiyor. Dün okuldan (öğretmenim)eve geldim kızımı uyuttum. İçim doluydu kıbleye yöneldim
  El açıp ONA dua ettim.
  RABBİM NE OLUR ŞİMDİ HAYIZIM NAMAZ KILAMIYORUM. AMA İNAN ÇOK İSTİYORUM SANA İBADET ETMEYİ. RABBİM DAHA EVVEL BÖYLE DEĞİLDİM BİLİYORSUN. ŞİMDİ BAMBAŞKAYIM BEN. SANA İBADET EDEMİYOR OLMANIN EZİKLİĞİNDEYİM .RABBİM ÇOK BORCUM VAR. o KADAR ÇOK Kİ. HAYIZLIYKEN BOŞA VAKİT KAYBETMEK İSTEMİYORUM. NE OLUR KALBİM BÖYLE OLDUKÇA BANA HAYIZLIYKEN KILAMADIĞIM NAMAZLARIMIN SEVABINI YAZ.
  Kardeşim.....bak canım ben daha evvel çok dini bütün biri değildim. İtikatim az amellerim az cehenneme doğru savrulan bir çamurdum. O çamur birgün temizlenmeye başladı . O kadar temizlendi ki şimdi beyazlaştı ak pak oldu. ALLAH BİLİR ELBET.Namaz kıldıkça kirim aktı gitti. İçime huzur yaşama aşkı geldi. ALLAH PEYGAMBER AŞKI GELDİ. KİTABIMA AND OLSUN gzölerim doluyor onlardan bahsederken . Dha evvel ağlayanlara şaşardım anlıyormusun?Saçma olmasada garip geliyordu . ALLAH DİLEDİĞİNİ DOĞRU YOLA GETİRİR ayeti bana has yazılmış sanki. RABBİME BİNLERCE HAMDÜSEANA OLSUN.
  Sen ölüm düşüncesini aklından sil at. Cehennemlik olmak istemiyorsan tabii. Kitap oku. Çok oku. KURAN aç oku. Onla dertleş. O SANA EN GÜZEL KLAVUZ..........İçini vesveseye kapat . Şeytan sana zayıf noktandan saldıracak. Ona o fırsatı verme. RABBİM şimdi seni okulunu bitirip bitirememe ya da arkadaş ortamı ile sınıyor. Bu dünyada hiçbişey bakii değil. Dünyalık hiçbişeye üzülme. İnsanlar neler atlatıyorlar. ALLAH korusun evlat acısını yaşıyorlar. EVLAT ACISI....RABBİM BENİ EŞİMİ EVLATLARIMI EVLAT ACISI İLE İMTİHAN ETME derim ben namazlarda. En çok korkum bu. Sonra kimisi evlat sahibi olamıyor doktor doktor dolaşıyor,kimisi aç açık perperişan ,kimisi belalarla imtihanda.......çeşit çeşit . Sen haline şükret. Nmaza başla. Üşenme........üşenmek şeytanın vesvesesi unutma.


  İYİ HABERLERİNİ ALALIM İNŞALLAH. ALLAHA EMANET OL YAVRUM 4. 44
  ölmek istiyorum. hemde çok. kaç kere düşündüm ama beni olduğum yere sabitleyen bir güç var. şimdi diyeceksiniz ki ne için öleceksin? benim kalbim en büyük yangını taşıyor. yangın diyorum çünkü kalbim yanıyor. aşık oldum. ama sizin bildiğiniz insanlara değil. ben ALLAH'A aşık oldum. henüz 13 yaşında olmama rağmen. kalbim kaldıramıyor bu yükü. her geçen gün O'nu görmek isteğiyle yanıp tutuşan bir aşığım. ama bu aşık maşuğunu göremiyor. NEYLESİN! o yüzden diyorum ki dünya istekleri için ölünmez. benim durumum bilin sizin çektiğiniz acının kaç bin katıdır... 5. 45
  ben ALLAH'A aşık oldum. henüz 13 yaşında olmama rağmen. kalbim kaldıramıyor bu yükü. her geçen gün O'nu görmek isteğiyle yanıp tutuşan bir aşığım. ama bu aşık maşuğunu göremiyor. NEYLESİN!
  Allah (c.c) aşkını daha çok arttırsın ne güzel bir nimet
  ne büyük bir lütuf..
  bu nimet Rabbim cümlemize nasip etsin
  ama boşuna hüzünlenme ve vuslata acele etme,vakti gelince
  O'(c.c) zaten vuslatını gerçekleştirecektir,şu an denenmektesin
  o sebepten tevekkül etmek sabırla beklemek
  gerek beklerken de aşkının göstergesi olarak
  diğer kardeşlerine örnek teşkil edecek salih ameller
  işlemen gerek,sadece aşk yetmez...Seni yaratma sebeplerini düşün
  ve bu sana bahşedilen en güzel lütuf olan aşkı soldurma...
  ayrıca yaşına göre yüreğin çok büyük
 6. 46
  öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. beni rahatlattınız. evet dediğiniz gibi bu çok büyük bir lütuf. bunun için ALLAH'A ŞÜKRETTİM. zaten aşkımı soldurmaya hiç niyetim yok. en güzel duygu benim için. hem acıtıyor ama bir o kadar da güzel paha biçilemeyen bir duygu. yalnız benim bir sorunum var. yardımcı olursanız sevinirim.
  ben hep aşığıma RABBİME layık bir kul olmak istemişimdir. ama günahlarım o kadar çok ki O'nu bu kadar severken bile kendimi O'na layık bir kul olarak göremiyorum. günahlarım bir dağ bidi beni yüküyle eziyor adeta. bu duruma ne kadar üzüldüğümü bilemezsiniz. ne kadar ağladığımı... ne kadar tövbe edip yeminler edip söz versem de yine günah üstüne günah işledim. O'nu sevdiğimi davranışlarımda gösteremedim.... bir gün dua etmiştim: RABBİM ben günahlarım yüzünden acı çekmekteyim sen bütüm müminlerin günahlarını affet ve onlara benim günahlarımdan dolayı çektiğim acıyı onlara yaşatma. müslüman olmayanlara doğru yola ilet ve günahlarını affeyle. AMİN..
  DEDİĞİM GİBİ GÜNAHLARIMIN ALTINDA EZİLMEKTEYİM 2. BÜYÜK SORUNUM BU. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
  ALLAH RAZI OLSUN... 7. 47
  RABBİME layık bir kul olmak istemişimdir.
  Her bir Mü'min Allah (c.c)ya layık bir kul olmak ister
  ama O'(c.c)nun şanına layık kimse ibadet edmez çünkü aciziz
  şeytan ve nefisle imtahan edilme durumu var,peygamberlerden hariç
  hiç kimse masum olamaz her daim hata ve günaha açıktır.
  önemli olan günahın farkına varıp birdaha işlememek
  ve af kapının eşiğinde tövbeye durmaktır.
  konu ile ilgili Ayet ve hadisleri okumanı tavsiye ediyorum
  kardeşim.hayırlarla kal...

  -------

  877 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Yedi helâk ediciden kaçının!"
  Denildi ki:
  "Ey Allahın Resûlü, onlar nedir?"
  Şöyle buyurdu:

  "Allaha ortak koşmak, sihir yapmak, haksız yere adam öldürmek, yetim malı yemek,
  zina etmek, cihad günü cepheden kaçmak, namuslu hanımlara iftira atmak"
  Ebû Hureyre radıyallahu anh Buhârî


  880 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Kim kendini asarsa, cehennemde de kendini asacak Kim kendini bir âletle öldürürse, cehennemde de kendini âletle yaralayacaktır"
  Ebû Hureyre radıyallahu anh Buhârî

  881 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Ümmetimin tamamı affedilmiştir, ancak günahlarını ilan edenler müstesna!"
  Ebû Hureyre radıyallahu anh Buhârî

  882 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Açıkça günah işleyen fâsıkın aleyhinde konuşmak gıybet sayılmaz
  Açıkça günah işleyen hâriç, ümmetimin her ferdi affedilecektir"
  Ebû Hureyre radıyallahu anh Rezîn


  883 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Canım elinde olan Allaha yemin ederim ki, eğer siz günah işlemeseydiniz,
  Allah sizi yok eder, yerinize günah işleyip tevbe eden,
  Allahın da bağışladığı başka bir toplum getirirdi"
  Ebû Hureyre radıyallahu anh Müslim

  884 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Allah, dünyada bir kulunun ayıbını örterse, kıyamet gününde de
  mutlaka onun ayıp ve kusurunu örter"
  Ebû Hureyre radıyallahu anh Müslim

  885 Peygamber sallallahu aleyhi ve sellemin zamanında, bir adamın ismi Abdullah, lâkabı Hımâr idi
  Bazen Peygamber sallallahu aleyhi ve sellemi güldürürdü içki içtiği için, Peygamber sallallahu aleyhi
  ve sellem onu cezalandırmıştı
  Bir keresinde yine içmiş ve sarhoş olarak getirilmişti Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem emretti, ceza uygulandı
  Bunun üzerine cemaatten bir adam: "Allahım! Ona lânet et, amma da çok içiyor ve cezalandırılıyor bu adam!" deyince, Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
  "Onu lânetleme! Bu adam hakkında bildiğim tek şey, onun Allah ve Resûlünü sevmiş olmasıdır"
  Ömer radıyallahu anh Buhârî

  886 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Bir kul tekrar tekrar günah işler ve her defasında, "Allahım! Benim günahımı bağışla!" der
  Allah da: "Kulum günah işledi, affedecek, ya da sorumlu tutacak bir Rabbinin bulunduğunu bildi
  Haydi istediğini yap! Ben seni bağışladım!" buyurur"
  Ebû Hureyre radıyallahu anh Buhârî


  888 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Hayatında hiçbir iyilik yapmamış bir adam ailesine dedi ki:
  "Ölürsem beni yakın, sonra yanık bedenimi öğütün, külümü rüzgâra saçın!"
  Ölünce, çocukları onun vasiyetini yerine getirmişler
  Bunun üzerine Allah, yere: "Haydi onun parçalarını biraraya getir!" emrini vermiş
  Yer de bu emri yerine getirmiş ve adam hemen dirilmiş
  Allah buyurmuş:
  "Niçin böyle yaptın?"
  "Sen en iyi bilensin Rabbim! Ben bunu senden korktuğum için yaptım," deyince,
  Allah onu hemen bağışlamış"
  Ebû Hureyre radıyallahu anh Buhârî

  889 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:

  "Eski zamanlarda birbirine zıt iki kişi vardı Biri günahkâr, diğeri son derece dindardı
  Dindar olan öbürüne:
  "Yapma, günah işlemekten geri dur!" derdi
  Bir gün yine onu günah işlerken görünce, şöyle dedi: "Vazgeç!"
  Öteki: "Beni Rabbimle başbaşa bırak, aramıza girme! Başıma muhafız mı gönderildin!" diye çıkıştı
  Dindar olan, "Vallahi, Allah seni asla bağışlamaz!" dedi
  Derken, Allah onların ruhlarını aldı Alemlerin Rabbi huzurunda biraraya geldiler
  Allah teâlâ, son derece dindar olana, "Benim elimde olanı önlemeye senin gücün yeter miydi!" dedi
  Günahkâr olana ise:
  "Haydi sen git, rahmetim sayesinde cennete gir!"
  Öteki için de:
  "Haydi bunu da ateşe götürün!" buyurdu"
  Ebû Hureyre radıyallahu anh Ebû Dâvud

  890 Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Sizden önce yaşayanlar arasında Kifl adında bir adam vardı Hiçbir günahı işlemekten çekinmezdi
  Muhtaç olduğunu bildiği bir kadına geldi ve ona çok para verdi Onunla yatmak istediğinde,
  kadın titremeye ve ağlamaya başladı
  "Neden ağlıyorsun?" diye sordu
  "Ben bu işi hayatımda hiç yapmadım ihtiyacım olduğu için bu duruma düştüm," deyince,
  adam kendini şöyle demekten alamadı:

  "Sen Allah korkusuyla böyle davranıyorsun ha! Öyleyse ben neden Allahtan korkmayayım?
  Verdiklerim senin olsun, haydi git! Serbestsin Vallahi ben de bundan sonra Allaha asi gelmeyeceğim"
  Adam o gece öldü Kapısına, "Allah, Kifli bağışlamıştır," diye yazıldı Halk, bunu görünce şaşıp kaldılar Bunun üzerine Allah, peygamberlerine vahyedip, onun durumunu bildirdi"
  İbn Ömer radıyallahu anh Rezîn


  Göklerde ve yerde ne varsa Allah'ındır İçinizdekini açığa vursanız da, gizleseniz de, Allah sizi onunla sorguya çeker Sonra dilediğini bağışlar, dilediğini azablandırır Allah, herşeye güç yetirendir (2/284)


  TEVBE SÛRESİ
  (104) Onlar, kullarının tövbesini kabul edenin ve sadakaları alanın Allah olduğunu;
  tövbeyi çok kabul edenin, çok merhametli olanın Allah olduğunu bilmediler mi?
 8. 48
  tekrar teşekkürler. O'nun rahmetinin çok olduğunu biliyordum. ama bu kadarını okuyunca şaşırdım. beni bu 2 günde aydınlattınız ALLAH da sizi nuruyla aydınlatsın. bütün günahlarınızı affeylesin. çok teşekkürler...
  sizinle olan bu güzel arkadaşlığı kesmek istememekteyim. kendinizi iyi bakın. allah'a emanet olun. 9. 49
  arkadaşlar ülüm dediniz belki bu yazacaklarımın yeri değil ama 2 hafta önce eşimin amca oğlunun hanımı kendini astı ve öldü geride 3 ve 2 aylık iki kız çocuğu bıraktı o çocukları görseniz varya nekadar masumlar dünyevi şeyler için kendini astı . rabbim ölümün de hayırlısını versin. amiiiiiinnn...... 10. 50
  tekrar bir sorun ile karşındayım. benim uzun zamandır bir takıntım var. bu takıntımı yenmek için çok uğraştım bu takıntıyla nefsime yenik düşmemek için. bu yaptığım bana zarar veren bir takıntı. ailem bana kızsa da engel olamıyorum. bu konuda tövbeler ettim. sadık kalmaya çok uğraştım ama olmadı. sonunda hep pişmanlık duydum, duymaktayım bana bir yol gösterin. teşekkürler.ölmek istiyorum,  ben ölmek istiyorum,  olmek istiyorum,  dini okb,  KURAN ÖĞRENMEK İSTİYORUMumumum,  ben olmek istiyorum,  kapalıyım açılmak istiyorum