Mumine.com ile Sizden Gelen Sorular Forumundan Eşimle boşanmak üzereyiz boşanmak istemiyorum dualarınızı bekliyorum Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Eşimle boşanmak üzereyiz boşanmak istemiyorum dualarınızı bekliyorum

  Reklam
  iyi günler esimle 2 haftadır ayrıyız benden bosanmak istiyor evleneli 6 ay oldu lüzümsuz seylerden kavga ettik hep.esimi cok seviyorum bosanmak istemiyorum cok acı cekiyorum sürekli ayetel kürsi tesbih cekiyorum lütfen bana dua edin yuvam yıkılmaz insallah simdiden herkesten Allah razı olsun


  Paylaş
  Eşimle boşanmak üzereyiz boşanmak istemiyorum dualarınızı bekliyorum Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah hakkınızda hayırlırı nasib etsin yuvanıza sahip çıkın daha yeni evllisiniz Allah yuvanızın yıkılmasına izin vermesin 3. 3
  kardeşim sana düşen şey, kocanın seni boşama nedeni ne ise onu ortadan kaldırmaktır.
  tesbih elbette sevaptır ama bu senin kocanı yumuşatmaz.
  Allah yardımcın olsun. 4. 4
  kocanla uğraşacağın yere çeşitli kurslara katıl farklı meziyetler edin.kocan nelerden hoşlanır çaktırmadan bunları öğren o meziyet ve davranışları kendinde topla. tartışma sana hiç bir şey kazandırmaz. kendi kendine yetmeye bak.ayaklarının üzerinde durmasını bil.alış verişi kendin mantıklı yap.gereksiz harcamalardan kacın.temiz ve düzenli ol.kayın pederin ve kaynanana karşı kötülükte etseler saygıyı elden bırakma hizmet ve iyilikte bulun.yaptıgın iyilikten karşılık bekleme at denize gitsin.uyuz ve mıymıntı olma diri ve canlı ol tuttuğunu kopar.iş çözümleyici ol.teknik konularda kendini geliştir.araba sürme.elektrik ,su,konfeksiyon tamir işleri.pasta börek çörek yemek yapmada maharetinin son doruk noktasına ulaş.ilmi ve fikri yazılar okumayı elden bırakma.yalnız olduğun zaman günde 2 sayfa kuran oku namazını terk etme.sakın ola eşini küçük görme küçültme.devamlı sen yaparsın edersin de gazla.dünya boştur gazla gazla coştur.diri ol osmanlı kadını ol adalettan şaşma.asla yalan söyleme.doğur çocuklar çocuklarının anası ol sabret 40 ını aşıp içi fosalmaya başlayınca kocan sana dönecektir.unutma erkeğini doğadan yakaladığın vahşi at gibi düşün kovboy sensin kementin evlilik cüzdanın sağlam dur sakın ola bırakma.şimdilik bu kadar. 5. 5
  Rabbim yar ve yardımcın olsun yuvanı korusun kardeşim inşallah az sabırla bu işi halledersiniz bence eşinizle konuşun ve isteklerini dinleyin 6. 6
  kocanla uğraşacağın yere çeşitli kurslara katıl farklı meziyetler edin.kocan nelerden hoşlanır çaktırmadan bunları öğren o meziyet ve davranışları kendinde topla. tartışma sana hiç bir şey kazandırmaz. kendi kendine yetmeye bak.ayaklarının üzerinde durmasını bil.alış verişi kendin mantıklı yap.gereksiz harcamalardan kacın.temiz ve düzenli ol.kayın pederin ve kaynanana karşı kötülükte etseler saygıyı elden bırakma hizmet ve iyilikte bulun.yaptıgın iyilikten karşılık bekleme at denize gitsin.uyuz ve mıymıntı olma diri ve canlı ol tuttuğunu kopar.iş çözümleyici ol.teknik konularda kendini geliştir.araba sürme.elektrik ,su,konfeksiyon tamir işleri.pasta börek çörek yemek yapmada maharetinin son doruk noktasına ulaş.ilmi ve fikri yazılar okumayı elden bırakma.yalnız olduğun zaman günde 2 sayfa kuran oku namazını terk etme.sakın ola eşini küçük görme küçültme.devamlı sen yaparsın edersin de gazla.dünya boştur gazla gazla coştur.diri ol osmanlı kadını ol adalettan şaşma.asla yalan söyleme.doğur çocuklar çocuklarının anası ol sabret 40 ını aşıp içi fosalmaya başlayınca kocan sana dönecektir.unutma erkeğini doğadan yakaladığın vahşi at gibi düşün kovboy sensin kementin evlilik cüzdanın sağlam dur sakın ola bırakma.şimdilik bu kadar.
  Bu açıklamalar iyide anlıyan olur herhalde herkesin yuvasına mutluluk huzur versin RABBİM SABIR BACIM SABIR RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN 7. 7
  Allah Razı Olsun Hepiniz Barıyımda Insallah Dediginiz Yapacam Dua Edin Bana Nolur

  iyi günler hergün dua ediyorum esime msj atıyorum hic cvp yazmıyo herkese bosanacaz demiş ümitlerim tükeniyo bana yardım edin barısmak icin napabilirim icim cok acıyo 8. 8
  evlilikte mutluluğun 9 sırrı
  1) Mutluluk ötelerde değil: Mutlu olanlar bunun için olması imkansız büyük şeyler beklemeyenlerdir. Bir demet çiçek alan eşine, tebessümle bakan kadın, eşinin şefkat ve sevgisiyle pişirdiği bir çorbaya teşekkür edebilen erkek mutlu olur.
  2) “Adalet”i unutmayın: Yaşanan olaylar karşısında her şeyi iyi tahlil edin. Kendinize haksızlık ediliyormuş gibi bir pozisyona girmeyin. Kendinizi mazlum, eşinizi zalim sandalyesine oturtup “Ben bu evde neyim ki?” diye eşinizi itham etmeyin.

  3) Alıngan olmayın: Sürekli “Niye öyle konuştun? Sen böyle demekle beni kast ediyorsun...” vb sözlerle hesap sormayın. Hiçbir eş, “Acaba bu sözümden ve davranışımdan yanlış bir mana çıkarır mı?” diye düşünen bir eşin yanında rahat olmaz.

  4) Aranıza duvarlar örmeyin: Duvarlar örüp onu o duvarların arkasında yalnızlığa terk etmeyin. Ya da siz kendinizi öyle bir duvarın içine hapsedip yalnız başınıza yaşamayın. “Beni anlamayan bir eşim var, ne yapabilirim?” diye diyalog kapılarını kapamayın.

  5) Eşinize kambur olmayın: Kendinize düşen sorumlulukları mutlaka yerine getirin. “Ben yapmasam nasıl olsa eşim yapar” düşüncesiyle onun fedakarlığını istismar edip eşinize yük ve kambur olmayın. Nihayetinde o da bir insan, gün gelip o kamburdan kurtulmak isteyebilir.

  6) Kendinizi peri, eşinizi cadı ilan etmeyin: Her şeyden bir haklılık payı çıkarıp, kendinizi tek akıllı olarak göstermeye çalışmayın. Kendinizi iyilik perisi eşinizi cadı ilan etmeyin. Unutmayın ki, eşler birbirinin rakibi değil, tamamlayıcısıdır.

  7) Eşinize akıl hocalığı yapmayın: Sürekli eşinize ‘şunu şöyle yap, bunu böyle yap’ diyerek akıl hocalığı yapmayın. Sanki onun aklı yokmuş da siz veriyormuşsunuz gibi davranmayın. Başaramadığı işler karşısında fırsatçılık yapmayın.

  8) Tartışmak için bahane aramayın: Tartışmak için fırsat kollamayın. En küçük bir şey için sayıp dökmeyin. Mutlu olmak dururken ufak tefek şeylerle hayatı zindana çevirmeyin... Her tartışma mutluluk sarayından bir tuğla koparır.

  9) Kameralarınızı güzelliklere çevirin: Aile hayatı içinde her şey olabilir. Bunlar kaderin cilvesidir. Bu sebeple alıcılarınızı eşinizin kötülüklerine değil iyiliklerine çevirin. Bahar günlerinde bile sağanakların olduğunu unutmayın. 9. 9
  mutluluk için kin tutmayıp bazı şeyleri unutmak gerek
  Unutmak her zaman kötü değildir. Gerektiğinde “unutma”, ruhsal denge için şart görünür.
  Hayatımızın bazı dönemlerinde, yaşadığımız bazı olaylar, bir türlü kabullenemediklerimiz ve bizi sürekli rahatsız eden deneyimleri unutmak, elimizde olmadan gerçekleşir.
  Mutlu bir evlilik isteniyorsa, hatırlandığında ya da hatırlatıldığında hoş olmayan duygu ve tepkilere neden olacak şeylerin gündeme getirilmemesi gerekir.
  Bu bağlamda unutulması gereken bazı şeyleri, aynen Lokman Hekim’in dediği gibi, şöylece sıralayalım;

  I. Size yapılan kötülükleri hemen unutmak

  İnsanlar, kendilerine yapıldığını düşündükleri kötülükler karşısında öfkelenir, kızar ve hissettikleri negatif duygularını dışa vururlar. Ancak, kim, içinde hangi tür duygular hissediyorsa, o yönde bir ruh hali yaşar. İçimizi dolduran sıcak duygular mutluluk getirirken, olumsuz duygular da, önce o duyguları içinde yaşatanı mutsuz eder.
  Duygular, dışarıdan içimize şırınga edilemez. Bunlar bizim içimizde oluşur. Bu sebeple gönlümüzde daha çok hangi duygulara yer veriyorsak, o duyguların gölgesinde yaşayacağız demektir.
  Sevgi, merhamet, bağışlama, yardımlaşma, paylaşma duyguları ile birlikte mutlu olunacakken, içimizi yakıp kavuran kin, nefret, haset, kıskançlık gibi duygulara kendimizi kaptırmak, mutsuzluğu davet etmektir.
  Başkaları hakkında, elimizden geldiği kadar olumlu duygularımızı abartmalı, kabartmalı. Olumsuz duyguları ise, öncelikle kendimizi perişan edeceği için azaltmaya çalışmalıyız.
  Bunun için de, iki yoldan biri unutmak, diğeri bağışlamaktır.
  Sadece “bağışlama” ve “unutma” ile kendimizi olumsuz duyguların kıskacından kurtarmayı başarabiliriz.
  Unutma ve bağışlama ile gelişecek ılımlı tavırlarımız, onlar için değil, kendinizi kurtarmak için gerekli.
  Aksi halde, her kim olursa olsunlar, insanlara karşı içimizde yer edecek olumsuz duyguların ilk zararı bize gelir.
  Lokman Hekim’in dediği gibi; “size yapıldığını düşündüğünüz kötülükleri hemen unutun!”
  İşte bu, bizi mutluluğa götürecek en emin yoldur!


  II. Başkalarına yaptığınız iyilikleri hemen unutun

  İnsanları öfkelendiren ve negatif duyguları kabartan önemli bir husus da, insanların birine yaptıkları iyilik karşılığında iyilik görme arzularıdır.
  Çoğu kimse, eğer bir iyilik yapmış ise, en azından bunun bilinmesini ve kendisine minnet duyulmasını arzu ediyor. Beklediği müteşekkir tavırları göremeyişinin yanında, bir de ters tavırlarla karşılaşılması ise pişmanlık ve öfke uyandırıyor.
  Pişmanlığın arkasından gelen öfke, kızgınlık, nefret ve hınç, sonuçta kişinin kendisini mutsuz etmeye başlar.

  Birinin bize kötülük yapması elimizde değil, ama, bizim birine iyilik yapıp yapmamak elimizdedir. Ama, iyiliklerin karşılık bulmaması ya da ters davranışlar görme olasılığı iyilik yapmaya mani olmamalı.
  Bu sebeple, unutmayı sağlamak için, iyilik yaptığımız kişinin ters bir davranışta bulunmasını beklemeye gerek yok!
  Öncelikle iyiliği yapmanın amacını iyi belirlemek gerek. “İyilik” yapmak “vermek”tir, yani fedakarlıktır. Böyle bir davranış, yüce bir amaç için olmalıdır.
  “İyiliği”, iyilik yaptığınız kişi için değil de, en yüce amaç olan “Yaratıcının hoşnutluğu” için yapmanız halinde, karşılık insanlardan değil, Yaratandan beklenir.
  İnsanlar unutabilir, insanlar nankör olabilir. Ama Yaratıcı.! O asla unutmaz! Kendisinden beklenen karşılığı da kat kat verir.
  Bunun için iyilik yaptıktan sonra, zaman kaybetmeden, hemen unutmak en iyisidir.
  Yine Lokman Hekim’in dediği gibi; “yaptığınız iyilikleri hemen unutun!” 10. 10
  evlilikteki sorunlar ve eşler arasındaki uyumsuzlukların nedenleri hiç şüphesiz her iki taraf içinde geçerlidir. Bazen erkek eşine karşı bir takım yanlışlar yapar ve aynı şekilde bazen de bayanlar kocasını üzecek ve Onun agresif, sorumsuz, sevgisini gösteremeyen biri olmasına sebebiyet verir.
  Çoğu zaman büyük kavgalar küçük şeylerden başlar. Eğer kadınlar eşlerine nasıl davranacaklarını bilseler ve kendileri için önemsiz fakat eşleri için çok önemli olan bazı noktalara dikkat etseler, kesinlikle birçok sorun da hallolacaktır. Evlilikte mutluluk ve sevgi için kadınların eşleri için yapmaları gereken bazı önemli tavsiyeler şunlardır:
  1- Eşiniz eve geldiği zaman Onu kapıda karşılayın ve güler yüzle hoş geldin deyin.
  2- Onunla ilgilenin, gününün nasıl geçtiğini sorun.
  3- Kazanç, malikiyet ve diğer bütün işlerinizde “ben” ve “sen” kelimeleri yerine “biz” demeyi öğrenin. Evlilik yani benliğin ortadan kalkıp bizliğe dönüşmesi ve başkası için var olmaktır.
  4- Her ne kadar haklı olsanız bile, kesinlikle tartışmaktan sakının. Tartışmak eşler arasındaki sevgiyi öldürür. En çok seven siz olun ve susun. Daha sonra sakin bir zaman da güzellikle anlattığınız zaman mutlaka kabul edecektir.
  5- Eşinizi başkasının yanında özelliklede akrabalarıyla beraberken küçük düşürmeyin, aksine daha fazla saygı gösterin.
  6- Eşinizin yanında asla başka erkekleri överek konuşmayın ve başkalarının başarılarını Onun yüzüne vurmayın. Herkesin başara bildiği ve başaramadığı şeyler vardır.
  7- Eğer yakınlarınız tarafından Ona bir fayda sağlanmışsa bunu minnet koyarak Onun yüzüne vurmayın.
  8- Eşinizin arkadaşları ve tanıdıklarıyla haddinden fazla samimi olmamaya çalışın.
  9- Eşinizin akrabaları ve başkalarıyla görüşmesini engellemeyin. Sürekli kısıtlamalar getirerek Onu sıkmayın.
  10- Yakınlarına, akrabalarına özellikle anne ve babasına saygı gösterin, onların hatalarını eşinize mal etmeyin, onları sevdiğinizi gösterin ve bazen de eşinizden önce onları evinize davet edin.
  12- Onun ailesi ve yakınları için çektiğiniz zahmetleri yüzüne vurmayın.
  13- Evlilik maddi ve manevi her konuda ortaklıktır, kendi kazancınıza “benim” deyip, sadece kendiniz için harcamayın.
  14- İsteklerinizin yerine gelmesi için eşinize emretmeyin, Onunda ihtiyacıymış gibi ricayla isteyin.
  15- Maddi durumunu mutlaka göz önünde bulundurun, kendi istekleriniz için Onu sıkıntıya sokmayın ve anlayışlı bir şekilde karşılanmayan ihtiyaçlarınız için diretmeyin. Unutmayın, aranızda sevgi olduğu sürece o sizin için elinden gelen her şeyi yapacaktır.
  16- Kendinizi eşiniz için süsleyin, o gelmeden veya evdeyken en güzel elbiselerinizi giyin.
  17- Eşinizin yanında sürekli durgun, sinirli ve asık suratlı olmayın. Her zaman güler yüzlü ve güzel ahlaklı olmaya çalışın.
  18- Eşiniz eve geldiğinde tüm işlerinizi bırakarak beraber oturarak konuşun, Onunla ilgilenin.
  19- Üzgün, sinirli ve morali bozuk olduğu zamanlarda isteklerinizi erteleyin.
  20- Nelerden hoşlanıp ve nelerden hoşlanmadığını öğrenin ve hoşlandığı şeyleri yapmaya çalışın.
  21- Kadın eşinden sevgi beklediği gibi, eşine de sevgi göstermelidir ve her gün mutlaka Onu sevdiğini söylemelidir.
  22- O evde olmadığı zaman özlediğinizi, geldiğinde sevindiğinizi ve gelmesini dört gözle beklediğinizi belli ettirin.
  23- Bir hata yaptığı zaman hemen “sana söylemiştim” demeyin, fikir vermek yerine Onu anlamaya çalışın.
  24- Sizi düş kırıklığına uğratırsa, görmezden gelin ve Onu cezalandırmaya kalkışmayın.
  25- Bir isteğinizi almamış veya yerine getirmemişse “fark etmez bir dahaki sefere”, yine yapmazsa sabırla ,“tamam bir daha çıktığında alır mısın?” deyin.
  26- Onun incitip, kırdığınızda ve hatanızı anladığınız zaman ondan özür dileyin ve ona ihtiyaç duyduğu sevgiyi gösterin.
  27- Eşiniz yapmış olduğu hatayı anlayarak, sizden özür dilediği zaman sizde hemen kabul edin. Hata ne kadar büyükse eşinizin size vereceği puanda o kadar çok olacaktır.
  28- olumsuz duygularınızı erkeği suçlamadan paylaşmalısınız.
  29- Evden çıkarken Onu yolcu edin, güler yüzle uğurlayıp, hoşça kal deyin.
  30- Bu listeye içinden gelenleri eklemesini isteyin.boşanmak istemiyorum,  bosanmak istemiyorum,  boşanmak üzereyim ne yapmalıyım,  eşimle boşanmak üzereyiz,  boşanmaktan vazgeçirme duası,  boşanmak isteyen erkek nasıl vazgeçirilir,  boşanmak istemiyorum ne yapmalıyım