Mumine.com ile Sizden Gelen Sorular Forumundan basortu yasagina ragmen okumak ?! Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  --->: basortu yasagina ragmen okumak ?!

  Reklam
  mustafa hocan diyorsa..........peruk caizse .....zaruretse...iyi düşün! karar senin.ömer nasuhi bilmen,mehmet paksu hocaların fetvalarınada bakabilirsin


  Muminem --->: basortu yasagina ragmen okumak ?!

 2. 12
  ey bacim cevaplarini okudum ve bu soruyu kendine sorarak bile nefsiniz size galib gelmis
  Allah örtünmeyi bizden rica etmemiş emr etmiş,
  hiç bir şey Kuranın ve sünnetlerinin önüne geçmemeli
  Allahin emri söz konusu iken düsünmemiz bile yanlis bence.
  icinizdeki o seytani ve nefsani duygulari susdurmaya bakin insaAllah, sabrelim ki Rabbimde bizlere karsilik versin.
  Allah yar ve yardimcimiz olsun, su fani dünyaya baki hayati satmayalim insaAllah.

  Hz. Ayse (r.a.) sözleri geldi aklima:
  "Eğer sizler mü`minler iseniz, bunlar inanmış hanımların giysileri değildir. Eğer mü`min değilseniz o zaman durum değişir."

  gerisini artık siz düşünün

  Katılıyorum sana Leyli çok haklısın... 3. 13
  Alıntı zeynebnesrin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  tam kendim bu konuda yardım istiçektim bu yazıyı buldum.okudum.Ne güzelki Allah'ın emirlerine karsı gelmeden üniversiteyi bitiremişsiniz.bu gerçekten çok güzel.
  Bende üniversite ikinci sınıftayım.Üniversiteye gitmeyi ben istedim.Çünkü o zamanlar hayatı,yaşamı müslümanın diyip geçmekle yaşıyodum.Şimdi dinimiz hakkında öğrendiğim her yeni bilgi beni geçmişimden utandırmakta.Şimdi ise okula gidip başımı açmak çok ama çok zor geliyor.buraya yazarken bile yaşadığım hayat için,dünya kurallarına uyup Rabb'im emirlerimi terk ettiğim için kendimi çok günahkar hissediyorum.okulu bırakmak istediğimi ailemle paylaştım,etrafımdakilerle konuştum razı olmadılar.az kaldı diyolar.kabul ediyorum bu benim hayatım yaptığım her günahın bedelini ben çekiçem.onların istedikleri gibi yaşayayım derken aslında çıkmazlara gidiyorum.anlatamıyorum dünyanın bir hiç olduğunu önemli olanın burası olmadığını şimdi onlara.nasıl bir yol izlemeliyim ne yapmalıyım????????????????yaşadığım hayat için gözyaşları dökmek çözüm getirmiyor.içinde olduğum durumu etrafımdakiler anlamıyor.bu durum beni çok kötü bir hale soktu.Bir sene başım açık okumak,bana çok zor geldi.artık yureğimde günahlarımın çokluğundan dolayı ağrılar hissediyorum.
  siz ne güzelki bitirebilmişsiniz.sizin yazınızın içine ben kendi sorunumu yazdım hakkınızı helal edin.Ama en başta da dedim.bu içimden geçenleri yazmak için yer ararken bu yazı gördüm.buraya yazdım.kusura bakmayın.
  içinde olduğum duruma karşı yapacağım tercihler zinciri kaderimi oluşturacak.sonum inşAllah bukadar pişmanlıkla kalır bu konuda tek dileğim bu.
  sizn,benim,hepimizin hakkındakinin hayırlısını eylesin Rabb'im...

  KARDESIM EN BASTA GUZEL ICINDEN GELEN TEMIZ DUSUNCELERINI PAYLASTIGIN ICIN TESEKKUR EDERIM.ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.MERAK ETTIM.SAPKA ILE OKUYABILME SANSINIZ YOK MU?

  Alıntı aslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  mustafa hocan diyorsa..........peruk caizse .....zaruretse...iyi düşün! karar senin.ömer nasuhi bilmen,mehmet paksu hocaların fetvalarınada bakabilirsin
  MUSTAFA HOCAM ZARURET DERKEN NEYI KASTEDIYOR BILMIYORUM.BEN DE DIGER HOCALAIMDAN VE SIZ BIRSEYER BILIYORMUSUNUZ DIYE SORMAK ICIN BURAYA YAZDIM.ALLAH RAZI OLSUN.SELAMUNALEYKUM... 4. 14
  nuresm büyük harfle yazmayınız -aşağıdaki konuya bakınız

  http://www.muminem.net/tesettur-hakk...lendirili.html 5. 15
  ALLAH KORUSUN..Rabbim bizleri nefsimize yenilmekten korusun.Mustafa Islamoglu hocamiz zarurette perukla okunabilir demisti sitesinde soru cevap kisminda .Bu zaruret nedir acaba tam olarak?
  bence zarurette perukla okumak diye bişey olamaz.Baş açmanın zarureti yoktur mustafa hoca bunu çalışmak kendini geçindirmek zorunda olan kardeşlerimiz için söylemiş olabilir.Baş açma konusundaki görüşü çok kesin ve net aslında..

  Hiçbir tumturaklı gerekçe, Allah'ın emrine imtisal etmemeyi mazur kılmaz.
  Bir zamanlar yapılan sağ sol kavgasında (hercümerç) Komünizmle mücadele ettiği söyleyen bir grup arkadaşa "Niçin namaz kılmıyorsunuz?" deyince, onlar "Biz cihad ediyoruz, cihad daha büyük ibadet" diyorlardı.
  Bu da tıpkı ona benziyor. Bu tür yaklaşımlar nefsin hoşuna gitse de Allah'ın hoşuna gitmez.MUSTAFA İSLAMOĞLU

  ALLAH'ın emir ve yasaklarının zarureti olmaz bana göre..

  İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN,YAŞADIĞIN GİBİ İNANMAYA BAŞLARSIN!!!
 6. 16
  anladim evet cok guzel acikladiniz.Allah razi olsun.
  selamunaleykum 7. 17
  Kıymetli kardeşim denge her zaman şarttır birden kestirip atmak da olmaz kararlarımızda,ben öğrencilik hayatımda çok küçük yaşta kapandığım için hep çocukluğumda büyük hakaretlere uğramış biriyim.sırf ideolojik savaş uğruna,kendi fikirleriyle çocukların beyinlerini yıkamak için öğretmenlik mesleğini seçen insanlarla o kadar çok karşılaştım ki.Ben de öğretmenlik okuyorum sınıfımda da böyle insanlar var.Şimdi şöyle düşünüyoruz ortamı biz böylelerine bıraktıkça asla rahat edemeyeceğiz ve bu insanlar yüzünden insan kaybedilmeye devam edecek ancak hiçbirşey farzı çiğnememizi gerektirmez diye düşünüyorum.Okulunu bitirmişsin başını açmadan elhamdülillah,evet daha çok ilim öğrenmen öğretmen güzel birşey ancak başını açman gerekecekse yapma derim.Başıörtüsü bir bayan için en mühim şeydir.Mümkün olduğunca hem ilim öğreten,belli alanlarda görev alan insanlar olmaya aktif kişiler olmaya çalışacağız ancak dinimizden ödün vermemeye çalışmalıyız diye düşünüyorum.

  Vesselam
 8. 18
  evet ben de sizin gibi dusunuyorum yani tamam bize yasak diyip evde oturmamiz,toplumda soz sahibi olmamamiz tam onlarin istedigi sey..buna elbette musade etmemeliyiz.ama en onemlisi farzdan da odun vermeden bunu yapmaliyiz.Allah vekilimiz.Allah yarr ve yardimcimiz olsun.

  selam ve dua ile.. 9. 19
  KARDESIM EN BASTA GUZEL ICINDEN GELEN TEMIZ DUSUNCELERINI PAYLASTIGIN ICIN TESEKKUR EDERIM.ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.MERAK ETTIM.SAPKA ILE OKUYABILME SANSINIZ YOK MU?
  ben teşekkür ederim yazdıklarımı okuyup değerlendirdiğiniz için.Rabb'im yolunda gidetmeye çalışan herkese yardımcı olsun inşAllah.
  şapka ile okumaktan bahsediyosunuz ders dışı ancak takmaya izin veriliyor.derslerde onuda çıkarıyoruz.duyuyorum kimi üniversitelerde hiç ama hiç sorun olmadan(konuyu açan arkadaş gibileri)okula devam ettiklerini çok seviniyorum.mutlu oluyorum.bizde kapalı giremediğimiz gibi şapka gibilerede izin verilmiyor.çok canım yanıyor bu hususta kendimi devam ettiğim her sürede bataklıkta çırpınır gibi hissediyorum.batcağımı bile bile çırpınıyorum.(çırpınıyoruz)Rabb'im hakkımızdakinin hayırlısını eylesin.bundan sonraki tek korkum kardeşiminde belirttiği gibi yaşadığım gibi inanamaya başlamaktır.
  ben de öğretmenlik okuyorum şuan.belki diyorum hani sonu hayırlı olur.kendimi avutuyorum aslında biliyorum ama.Alah ın izniyle bizim yetiştirecek olduklarımıza birşeyleri daha güzel.daha iyi birşekilde aktarabiliriz diyorum.ama bundan bile korkuyorum.çünkü diyelim onlara Allah'ı,kitab ını,resülü anlattık.bir gün çıkarda eğer derselerki bunca anlatıyosunuz da siz niye bunlara,Rabb in emirlerine karşı çıktınız.nasıl karşıl verebiliriz o zaman... 10. 20
  selamün aleyküm mümine kardeşim;
  şunu unutmayın allah için her neyi terkederseniz mutlaka allah karşılıgını verecektir.
  sizede bu şeref nasip olmuş.
  allah için vazgeçmek.
  davanız mübarek olsun inş.liseyi okumak i,  lise okuma caiz mi