Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ile Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Doğal Bakımlar-GÜçsüz cilde nane Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Doğal Bakımlar-GÜçsüz cilde nane

  Reklam
  GÜçsüz cilde nane
  Probleminiz:Birkaç gecenin uykusuzluğu adeta cildinize yansımış. Güçsüz ve yıpranmış bir görünüm içeriyor. Cildinizden sanki yorgunluk okunuyor. En iyisi bir an önce önlem almak. Aksi durumda cilt, sağlıksız bir görünüme kavuşup kırışıklıklara davetiye çıkarabilir.


  Ne yapmalısınız?

  Öncelikle cildinizi dinlendirmelisiniz. Bunun için rahatlatıcı etkili bitkilerden yararlanın. Nane, papatya gibi. Hazırlayacağınız maskeleri haftada 1 ya da 2 kez uygulayarak cildinizi yeniden yapılandırın.


  Size uygun maske:

  20 gr taze nane yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatın. Ilınınca süzün. Bir elmayı soyup rendeleyin. Nane suyuna ilave edip karıştırın. Daha önceden temizlediğiniz yüz ve boynunuza masajla yedirerek sürün. 20 dakika bekleyip cildinizi yıkayın ve havlu ile kurulayın.


  Nanenin yararları:
  Fiziksel ve ruhsal yorgunluğun ilacı nane. Banyo suyuna ilave edeceğiniz bir avuç nane ile papatya derdinizin çaresi olabilir. Üstelik sıcak banyo sırasında banyonuz bu kokulu bitkilerden dolayı çok hoş kokabilir. Bitkilerin sinirler üzerinde rahatlatıcı bir etkisi de var.


  Paylaş
  Doğal Bakımlar-GÜçsüz cilde nane Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  denemekte yarar var sağolasınız bacımmmmm