Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ve Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Şifa Receteleri-Yeşil çay Zencefil Isırgan Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Şifa Receteleri-Yeşil çay Zencefil Isırgan

  Reklam
  Yeşil çay Zencefil Isırgan

  Salatanıza serpiştirdiğiniz bir tutam ot sizi kanserden korurken, 1 fincan bitki çayı yorgunluğunuzu alabilir. Baharat olarak kullandığınız bitki tohumları, umulmadık şifalar verebilir....

  İnsanlık, tarih boyunca bitkilerle beslenmiş, "bitkilerin şifası"na başvurmuş ve bitkilere dayalı tecrübesini biriktirmiş. Bundan dolayı da tarihte nice Lokman Hekimler yer almıştır.


  Yapılan kazılarda, Hititler'den kalma tabletlerde; meyan kökü, adamotu, badem, defne, mazı, sarımsak, üzerlik, haşhaş gibi bugün de bilinen pek çok tedavi edici bitkinin ilaç olarak kullanıldığı görülmüş.

  Bitkiler canlılığın hayati özüdür. Bu nedenle, "şifalı bitkiler" yerine "bitkilerin şifası" ndan söz etmek daha doğru olur. Her bitkide potansiyel olarak "şifa" mevcuttur.

  Binlerce yıl boyunca tedavi amacıyla faydalanılan bitkiler, bugün de modern eczacılığın kullandığı hammaddelerin temelini oluşturuyor. Yapılan araştırmalar, bitkilerin sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.

  Doğanın armağanı olan bitkiler, menopozdan bitkinliğe, soğuk algınlığından cinsel problemlere, hatta kanser gibi ölümcül hastalıklara karşı da koruyucu bir role sahip.

  UZMANA DANIŞMAYI UNUTMAYIN

  Dünyada 1 milyondan fazla bitki türü bulunuyor. Bunlar arasında insana şifa verenler olduğu kadar, yanlış kullanıldığında ölümcül sonuçlara neden olanlar da var. Hangi bitkinin nasıl kullanılacağını uzmanlara sorduk. Atalardan gelen bilgilere dayanan bazı halk ilaçlarını günlük rahatsızlıklarda kullanmanın yararlı olabileceğini belirten uzmanlar, tedavi konusunda hiçbir eğitimi olmayan kişilerce verilen reçetelerin yarardan çok zarar getirebileceğini söylüyor. Bitkilerin, onu bilenlerin elinden şifa verdiği unutmayın.

  Yeşil çay vücudu zırh gibi koruyor

  Yüksek tansiyondan uykusuzluğa birçok sağlık sorununa karşı etkili olan yeşil çaydan günde 4-5 fincan içmek, vücudu korumak için yeterli. Yeşil çayın diğer özellikleri ise şunlar:

  * İdrar söktürücü özelliğinden dolayı kilo vermeye yardımcı oluyor.

  * Diş çürümesini ve kemik erimesini engelliyor.

  * Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyonu ve kan şekerini ayarlıyor.

  * Bakteriler ve grip virüsü ile savaşıyor.

  * Stres, aşırı çalışma, huzursuzluk, vb.'den kaynaklanan yorgunluğu ortadan kaldırıyor.

  * İştah açıcı özellik taşıyor.

  Zencefil iştah açar

  Kanseri önlemede vücudun büyük bir destekcisi olan zencefil, aynı zamanda iştah açıcı özellik taşıyor. Zencefil; mide bulantısı, şişkinlik ve kolit gibi sindirim problemlerine karşı çok etkili. Antiseptik etkisi sayesinde, mide-bağırsak enfeksiyonlarına ve hatta gıda zehirlenmelerine karşı kullanılabilir. Zencefil kan dolaşımını uyarır ve aynı zamanda yüksek kan basıncını normalleştirebilir. Terletici ve ateş düşürücü etkileri vardır. Öksürük, grip, soğuk algınlığı ve diğer solunum yolları hastalıklarında, ısıtıcı ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Önemli özelliklerinden biri de cinsel gücü artırmasıdır.  Paylaş
  Şifa Receteleri-Yeşil çay Zencefil Isırgan Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Şifalı btkiler arasında en çok tüketilen arasında bu bitkiler vardır.Bu bitkiler kanser önleyici rahatlatıcı özellikleri ile bilinmektedir.Grip hastalığı ve vücudun bağışıklık sistemi üzerinde olumlu sonuçlar vermektedir.yeşil çay zencefil,  atesdusurucu zencefil receteleri,  yeşilcay zencefil