Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ile Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Taşlarla Alternatif Tıp Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  --->: Taşlarla Alternatif Tıp

  Reklam
  Taşların fiziksel yapıları bizi nasıl etkiler? Taşınızı doğru seçtiniz peki şekli ?


  Taşların kullanımına yönelik -doğru ya da yanlış- çok sayıda çelişkili bilgi var. Kimisi taşın tamamen ham halde olması gerektiğini söylüyor kimisi işlenmiş taşların daha etkili olduğunu Bir de taşın tene temas edip etmemesi meselesi var.

  Kimisine göre bu mutlaka gerekli. Bazıları da taşa daha önce hiç kimsenin dokunmamış olması gerektiğini, ilk kez sizin dokunuyor olmanız gerektiğini (mümkün mü?) söylüyor.

  Doğru olan hangisi?

  Taşınızı hangi kritere göre seçeceksiniz? İlk olarak; size bu konuda kesin bir yanıt verecek bir otoritenin sözkonusu olmadığını bilmelisiniz. Taşların ne şekilde kullanılacağına dair; her taşı, hangi şekilde kullanınca hangi güçte etki ettiğine dair inceleyen ve “kontrollü deneyler” yapan bir kurum yok.

  Taşların kullanım şeklini belirleyen bütün bu bilgiler, taşları kullanların yorumlarına göre ortaya çıkarlar ve bu nedenle elbetteki hiçbiri için “kesinlikle bu doğrudur” denilemez.

  Aslında bunların bazıları da genellikle kulaktan dolma bilgilerdir ve hatta bir kısmı da yanıltıcıdır.

  Örneğin taşları sadece doğal halinde satan birisinin “işlenmiş taşlar bir işe yaramazlar” demesi, ya da sadece kesimli taş satan birisinin “işlenmiş taşın enerjisi daha güçlüdür” demesi gibi.

  Kaynakların çoğunda ortak olarak rastlayabileceğiniz için sadece şunu kesin olarak kabul edebiliriz: Şifa amacıyla kullanılacak olan taşın ağırlığı en az 5 karat, yani 1 gram olmalıdır.

  Hangi taşı kullanmanız gerekir? Ham halde mi yoksa işlenmiş mi? Bu taşlar etki bakımından birbirinden farklı mıdır? • Kullanılacak taşın fiziksel şekli önemli midir?

  Taşları üç şekilde bulmanız mümkün:

  1. Ham halde
  2. Tamburlanmış olarak
  3. İşlenmiş şekilde

  “Ham halde” dediğimiz taşlar; kesim, düzeltme ve parlatma gibi bir işlem görmemiş, tamamen doğadan çıktığı halinde olan taşlardır. İşlenmiş gibi görünen, düzgün biçimli, doğal kristal halinde ya da parça halinde olabilir. Buna “doğal”, “kaya halinde” de denilebilir.

  “Tamburlanmış” dediğimiz taşlar, genelde yukarıda bahsettiğimiz ham taşların parça halinde olanlarının, tamburlama makinası denilen makinanın içerisine çeşitli aşındırıcılar ile birlikte atılarak keskinliklerinin giderilmiş ve yuvarlak hatlı bir hale getirilmiş halidir.

  Tamburlama işlemini şu şekilde düşünebilirsiniz: Dere yataklarında rastlayacağınız taşlar dikkat ederseniz hep yuvarlak hatlıdır, sokakta gördüğünüz taşlardaki gibi keskin hatları ve köşeleri yoktur.

  Bu taşlar dere suyunun içerisinde akıntıyla birlikte yuvarlanarak sürtünme dolayısıyla aşındıkları için doğal olarak tamburlanmış olan taşlardır.


  “İşlenmiş taşlar”, ham taşların belirli bir biçim verilerek belli bir forma getirilmiş halidir. Çok çeşitli kesim şekilleri olabilir. Kabuşon, fasetalı, oyma vs.

  Peki etkilerinden faydalanmak için hangisini seçmeniz gerekir? “Renkler ve Kristaller” kitabının yazarı “Joy Gardner”ın yorumuna göre; “pürüzlü ve işlenmemiş taşlar içimizde saklı duyguları ortaya çıkarır; işlenmiş taşlar ise içimizdeki karanlığı aydınlatırlar”. Şifa etkisi bakımından ise bir farktan bahsedilmiyor.

  Kristallerle ilgilenen araştırmacı “Marcel Vogel”a göre; kesme ve işleme yoluyla kristallerin kapasiteleri daha da artabiliyor.

  Ancak özellikle kuvars kristali için parça halinde olanlarının değil de, kristal şeklinde olanlarının (doğal ya da sonradan kesilmiş farketmiyor) kullanılması öneriliyor.

  Ancak bu da sadece yine, parça şeklinde olan kuvarsların kristal şeklinde olanlarına nazaran enerjisinin daha düşük olması nedeniyle önerilmiş bir tavsiye.

  Sonuç olarak; taş hangi şekilde olursa olsun etkili olacaktır. Seçim sadece kişisel bir tercih meselesi.

  Gün içerisinde belirli bir süre şifalı etkileri için kullanabileceğiniz bir doğal parça taş da seçebilirsiniz, ya da kesilmiş ve takı haline getirilmiş bir taştan gün boyunca da faydalanabilirsiniz.

  Muminem --->: Taşlarla Alternatif Tıp

 2. 12
  Doğal Taş ve Minerallerin Özellikleri Taşların Dili

  AGAT: Uzun ömür ve mutluluk simgesidir.Günlük stresi alır.

  FİRUZE (Turkuaz): Nazara karsı iyidir.Olumsuzu olumluya çevirir,bilinci genisletir,kaygıyı teskin eder ve tansiyonu düzenler.

  ZUMRUT: Kadında ve erkekte üretkenligi arttırır.Göz agrılarını,iltihap ve kırıklıgı giderir.
  AYTASI: Duyu ve sezgi hassalarını güçlendirir.Kramplara iyi gelir.Yıldızı düsük olanların kullanması gereken tastır.  KAPLAN GOZU: Sahiplenme duygusunu güçlendirir.İnsanın kendini isine vermesini saglar.Konsantrasyonu güçlendirir.  AKİK(Kırmızı Kalsedon,Karneol): Ugur ve bereket tasıdır.Donuk akik kan dolasımını kolaylastırır.Erkeklerde erkeklik bezini ,kadınlarda yumurtalıgı korur.  KALSEDON(Mavi Akik): Düsünce yetenegini güçlendirir.İyi konusmayı saglar.Renginden dolayı nazar içinde iyidir.

  ZEBERCET(Peridot): Aygıtların kaydedemedigi kalp çarpıntılarına ve sebebi bilinmeyen korkulara iyi gelir.  KEHRİBAR(Amber): Reçinenin taslasmıs hali olup ,özellikle guatr,astım,bronsit,alerjiye karsı iyidir.  OPAL: Sevgi ve sevkat simgesi olup,Kosulsuz sevgi verme özelligine sahip olanların tasıdır.Eklem iltihabına iyi gelir.  TOPAZ(Sitrin): Kan dolasımı bozukluguna iyi gelir.Telepati yetenegini arttırır.Stresi giderir.
  LAL: Ateslilik ve canlılık ifadesidir.  JADE(Yesim): İyi iliskiler,vefalı dostluk simgesidir.Böbrek rahatsızlıgından kaynaklanan atesi düsürür.  LAPİS-LAZULİ(Lacivert Tas):Ruh ve beden arasındaki dengeyi saglar.Ayrıca zihinsel berraklıga ve derin düsünmeye yardımcı olur.Hazmı kolaylastırır.  AMETİST: Strese ,migrene istahsızlıga ,göz agrılarına ,akciger hastalıklarına iyi gelir.Bagısıklık sistemini güçlendirir.Kuartz(Kuars kristallerinin arındırılmasında kullanılır.
  MERCAN: Bir deniz ürünüdür.Solunum açıcı etkisi vardır.  KRİSTAL KUARS:Yeryüzünün çocukları diye bilinir.Enerji simgesidir.Vücuttaki fazla elektrigi alır;eksikligi tamamlar.

  Tansiyonu düzenler.Meditasyonda kullanılır.Yeryüzünün çocukları diye anılmasının sebebi ise:ÿocuk dünyanın neresine giderseniz gidin yine çocuktur.

  Ona bir iyilik,güzellik gösterirseniz size gülümser.Bir kristalden ne isterseniz,o size isteginizi büyüterek gönderir.(Bir programlama yapıldıgı takdirde)

  Cep telefonu kullananlar yanlarında mutlaka bir kuars kristali tasımalılardır.ÿünkü kristal radyasyonu toplar.Cep telefonu beyne direkt radyasyon gönderebilmekte ve erkeklerde kısırlasmaya neden olabilmektedir.TV,Bilgisayar,telsiz telefon,radyo,telsiz gibi aletleri kullananların bir kristal kuars tasıması gerekir.Kristal kuarslar almıs oldukları radyosyonu15 günde bir yıkanmak süretiyle atarlar. 3. 13
  KRİZOPRAZ: Seksüel ve depresif durumlarda rahatlatıcı özelligi vardır.Kisisel yetenekleri ortaya çıkarır.

  PYRİT: İrade gücünü arttırır.Diger insanlarla armoni içinde yasamayı saglar.  JASPER: Sevgi ve inanç simgesidir.Karaciger,dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.Toprak elementini simgeler.  MALAHİT: Her kademede dengeleyici rol oynar.Sol elde oynanırsa vücuttaki statik elektrigin fazlasını alır.

  ROSE KUVARS: Nefret,suçluluk,kıskançlık ve korku duygularının ortadan kalkmasını saglar.Sempati kazandırır.Rahatlatır ve ferahlatır.  OBSİDİEN(Volkan Camı): Ateslilik ve canlılık verir.Bilinçaltındaki blokajları temizler.  HEMATİTE(Demir): Kan dolasımı üzerindeki pozitif etkilerinden dolayı mafsal romatizmalarına iyi gelir.Dalagın dogru çalısmasını saglar.  AQUAMARİN: Beden ve zihin iliskisini güçlendirir.Duyarlılık sezgisini arttırır.Ailesaadetini güçlendiren tas diye geçer.Manası su damlasıdır.Denizcilerin ugur ve nazar tasıdır. 4. 14
  Kristallerle (Doğal Taşlarla) Tedavi..Billurlardan süzülen gizemli güç


  Hastalıklar vucuttaki enerji dengesizliklerinden olusmaktadır. Enerji alanı dengeye kavustukça kisi kendini zinde ve saglıklı hisseder.

  Canlı ya da cansız,herseyin,hatta tasların bile bir enerji alanı vardır ve enerji alanları kesisen hersey birbirini etkiler.

  Fiziksel formlarımız aslında, eskiden zannedildigi gibi maddeden degil, enerjiden olusmaktadır. Madde olarak bildigimiz tum uç boyutlu formlar, belirli hızlarda titresmekte olan enerjilerdir ve her madde bir digerini enerjisiyle yani kendi varlıgıyla etkiler.

  Aynen bir tası suya attıgımızda yayılan kuçuk dalgaların diger dalgalarla rezonansa girmesi gibi, tasların tasıdıgı enerjiyle insanların tasıdıkları enerji de kesismekte ve bu sekilde enerjiler birleserek,çesitli etkiler ortaya çıkmaktadır.


  Geçmis dusunce sistemlerinde madde boslukta yer kaplayan, kutlesi, eylemsizligi ve agırlıgı olan her sey olarak tanımlanıyordu.

  Bugun ise bunun tam olarak dogru bir tanımlama olmadıgını ortaya çıkmıstır.Madde bölunebilen parçacıklardan olusur.

  Hatta maddenin zamanla bilinen en kuçuk parçacıgının bile bölunebilir oldugu kesfedildi.Daha sonraları ise maddenin elektrige iliskin özellikleri bulundu ve elektronlar ortaya çıkarıldı.

  Elektronda, kabul ettigimiz anlamda maddi diyebilecegimiz hiçbir sey yoktu; çunku elektron, hareket halindeki elektrik yukunden baska bir sey degildi,negatif yukte madde diyebilecegimiz birsey yoksa, pozitif çekirdektede olmaması muhtemeldi.

  Bu teoriye göre yalnızca enerji vardır ve biz farklı hızlarla titresmekte olan bu enerjiyi madde olarak algılarız.

  Einstein in izafiyet teorisi ile bu daha da kabul görur hale geldi çunku Einstein maddenin enerjiye enerjininde maddeye dönusebilecegini savunuyordu.

  İste taslar da enerjiden olusmuslardır(diger bir kabulle bedenlerinde enerji depolamıslardır) ve bunların elektromanyetik guçleri, eterik beden denen, dıs enerji alanını guçlendirir.

  Bilimsel anlamda tasların bu etkisi ispat edilmemis olsa da bir çok kisi deneyimlerinden tasların iyilestirici etki yaptıgını kabul etmektedir

  Gunumuzde de minarelli tasların gizli bir guç tasıdıgına inanan insanların sayısı hızla artmakta ve bir çok tas fiziksel ve zihinsel hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

  Taslar tedavi yöntemi olarak kullanılmanın dısında zihinsel yetenekleri gelistirmek ,ruhsal gelisime yardımcı olmak, pozitif enerjileri çekmek ve sezgileri guçlendirmek gibi bir çok amaçla da kullanılmaktadır.

  Her tasın ayrı bir özelligi vardır ve istenen konularda bu taslar takı olarak takılarak, evde bulundurularak yada surekli uzerde tasınarak kullanılırlar.

  Taslarla tedavi alternatif tıp alanının içindedir ve tıbbi tedaviye destek olmaktadır. 5. 15
  Kristallerle (Doğal Taşlarla) Tedavinin Tarihçesi...taşların hikayesi


  Kristallerle (Doğal Taşlarla) Tedavinin Tarihçesi...taşların hikayesi
  Mesaj Linki

  Renkleri ve gözalıcı parlaklıklarıyla taşların hikayesi  Dogal taslarla tedavi ve tasların insanlar üzerindeki etkileri, çok eski çaglara kadar uzanır. Dogal taslar, renkleri ve göz alıcı parlaklıkları nedeniyle insanların ilgisini her dönemde çekmistir.

  Eski uygarlıklarda her degerli tasın özel bir anlamı vardır.
  (Bu arada, bilimsel temele dayanmayan, mitolojik ögelerle dolu, özellikle de Uzakdogu efsanelerinden kaynaklanan birtakım söylencelerin, tasların etkisi hakkındaki açıklamalara gölge düsürdügünü de belirtmek gerekiyor.)

  Kızılderililer, üzerinde turkuvaz tasıyan kisilerin kemiklerinin kırılmayacagına inanırlar ve savasta bu tası kalkanlarının üzerine islerlermis. Kızılderililer yosun akik tasının da susuzlugu giderdigine inanır ve bu amaçla kullanırlarmıs.


  Turkuvazın Aztek kültüründe de önemli bir yeri oldugu biliniyor. Aztekler bu tası kötü etkilerden korunma amaçlı kullanırlarmıs.

  Eski Yunanda ametist tasının insanları sarhos olmaktan koruduguna inanılır ve kadehler ametistten yapılırmıs. Negatif elektrik yükünü ayaklardan topraga geçirdigine inandıkları için günümüzde de Hintli kadınlar ayak parmaklarına obsidyen yüzük takmaktadırlar.

  Efsane sehir Atlantiste enerji elde etmek için kuvars kristallerinden faydalanıldıgı bilinmektedir.

  Arapların favorisi olan zebercet tası ise, karanlık yerlerden geçerken duyulan korkuyu yenmek için takılan sifalı taslardandır.

  Konuyla ilgili yapılan arastırmalarla, geleneksel tıbbi uygulamlarda tasların yeri hakkında birçok veriye ulasılmıstır.

  Azteklerden,Eski Mısıra ,İslam cografyasından Cine kadar, degisik tasların bu amaçlarla kulanıldıgı görülmektedir.

  Eski Yunanda ametist ve sitrinin, Cinlilerde yesim ve floritin,Romalılarda hematitin, Yahudiler ve kızılderililer için jasperin, müslümanlarda ise akigin özel bir yeri vardır,İslam cografyasında, Hz.Muhammedin sünneti ve tavsiyesi oldugu için sıkça kullanılan akik, son yıllarda bütün dünyanın ragbet ettigi bir tas olmustur.

  Baltık ülkelerinde insanlar kehribarı iksir gibi kullanmaktadır. Guatr ve tiroid düzensizlikleri basta olmak üzere, solunum yolları kaynaklı hastalıklar ve sinüzit gibi birçok rahatsızlık dolayısıyla kehribardan yararlanmaktadırlar.

  Ses tellerini olumlu etkilemesi dolayısıyla birçok meshur ses ve tiyatro sanatçısı kehribar kolye kullanmaktadır.

  Avrupa ve Amerikada insanlar kuvartz kristaline çok deger vermektedirler. Negatif enerjiyi pozitife çevirmesi ve düsünce berraklıgı saglaması gibi etkileri, en çok bilinen özellikleridir.

  Masallarda geçen bir sahneyi hatırlarsınız: Kahin veya büyücü, kristal bir küreye bakarak gaipten haber verir.

  Konunun aslı, muhakeme yetenegi kazandıran kuvartz kristallerinin, berrak düsünmeye etkisi dolayısıyla, motivasyonu da etkileyerek düsünce gücünün azami kullanılması esprisine dayanır.

  Asya ülkelerinde, özellikle de Cinde yesim tasının özel bir yeri vardır: Geleneksel ejderha figürü sonsuzlugu sembolize eder. Yesim de ejderhanın yeryüzüne ektigi bolluk ve sans tohumlarıdır.

  O nedenle de çok degisik yesim biblolar ev ve isyerlerini süslerken, tapınaklarda da agırlıklı olarak yesim tesbihler bulunur.

  Yesimin Türk tarihinde de farklı bir yeri vardır. yada tası olarak bilinen tasın olaganüstü güçleri olduguna inanılmıstır. Yagmur yagdırmak için bu tası kullandıkları kaydedilmistir.

  Bugün de tamamlayıcı tıpta, antidepresif olaraf yararlanılmaktadır. Strese iyi gelmesi ve gerilimi azalttıgı için tercih edilen bir tastır.

  Saflıgın, zihinsel berraklıgın sembolü inci, tarihin ilk çaglarından beri kullanılagelmektedir.

  Mercan, zenginligin ve albenili olmanın neredeyse- sembolu olarak bayanların dikkatini çekmistir ve çekmeye de devam etmektedir

  Günümüzde bu yöntemi profesyonel olarak doktorlar, akupunktur uzmanları, reiki uygulayıcıları ve terapistler de çalısmalarının kalitesini artırmak amacıyla kullanmaktadır.

  Ustelik, Amerika da ve Avrupa ülkelerinde, birçok hastanede kullanılan bu sistemin pek çok saglık sorununda tamamlayıcı tedavi olarak son derece etkili oldugu yapılan çalısmalarla da kanıtlanmıstır. 6. 16
  Oniks(Onyx) Taşı
  Bu da benim hayran olduğum taş

  *Metafiziksel ve psikolojik etkileri

  Kadın-erkek kutuplaşmasını dengeler ve ilişkileri kuvvetlendirir.

  Duyulan kaygılara karşı etkilidir. Gelecek kaygısını yokeder.

  Kontrol ve denge unsurudur. Kişinin bağımlılıklarından kurtulmasına yardım eder.

  Nazara karşı etkilidir.

  Kişiyi, ihtiyaç duyduğu her konuda enerjisiyle destekler.

  Bir kalsedon türüdür. Bilinen 'oniks mermeri'nden farklı bir taştır.


 7. 17
  White Onyx  Red Onyx

 8. 18
  Kaplangözü Taşı ile Alternatif Tıp.
  KAPLANGÖZÜ TAŞI:

  __Kaplangözü'nün Fiziksel Etkileri __
  Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas için faydalı etkileri vardır


  Kâbuslar gören çocuklar için faydalıdır.


  Astım hastaları için faydaları vardır.

  ___Metafiziksel Ve Psikolojik Etkileri ___  Kendisini taşıyan kişilerin diğerlerine karşı daha az bağımlı olmasını sağlar.


  Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve inatçılığı azaltır. Kişinin olayları daha net algılayabilmesini sağlar.


  Kaplangözünün nazardan koruduğuna inanılır ve eskiden bu amaçla kullanılırdı.


  Cesareti artırır ve hayatınızın bir amaçtan yoksun olduğunu düşündüğünüz anlarda size amacınızı hatırlatır.


  İnsanların iyi taraflarını görmenizi sağlayarak hayat yolunda mutlulukla ilerlemenizi sağlar.


  Güç ve cesaret taşı olan kaplangözü; dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir.


  Pürüzsüz yüzeyini okşayarak dertlerinizi ve endişelerinizi hafifletebilirsiniz.


  Duygulara hitap eden bir taş olduğundan dolayı sevgililer arasında rağbet gören bir hediyedir. Eğer birisiyle ilişkiniz varsa kaplangözü; ilişkide bulunduğunuz insanla aranızda telepatik bir bağ kurmanızı sağlayabilir. Yüzük ya da kolye olarak kullanabilir, ya da cebinizde taşıyabilirsiniz.
 9. 19
  Aventurin Taşı ile Alternatif Tıp...


  AVENTURİN TAŞI:
  Sertlik Derecesi : 7

  Kimyasal Yapısı : SiO2

  Özgül Ağırlığı : 2,65

  Çakralar : Güneş sinirağı, Kalp, Alın

  Metalik parıltılar saçan ve tanecikli bir yapıya sahip, açık yeşil bir Kuvars türü olan Aventurine aynı zamanda Yıldız Taşı da denmektedir. Kalbin yakınına yerleştirildiğinde, kalbi diğer insanların olumsuzluklarından koruyacak bir enerji yayar. Bu taşın Yeşim taşı ve Pembe Kuvars arasında bir yumuşaklığı vardır. Sizin, fazla hassaslaşmadan yumuşak ve açık yürekli olmanızı sağlar. Kalbini kapattıktan sonra şimdi yeniden açmaya hazırlanan kimseler için yatıştırıcı bir etki yapar. Bu pürüzsüz taşı göğsünüzün üzerinde doğrudan cildinize temas ettirmek en iyi yoldur. Şayet taş sivri ise, o zaman sivri ucu yukarıya getirmek gerekir. Bu taş sınırsız imkanlar taşıdır, size geniş ufuklar açar. Hayal kuranların taşı olarak da tanınır. Kendinizi sınırlanmış, engellenmiş, dar düşünce kalıpları ya da modası geçmiş davranışlar içine sıkışmış hissettiğinizde bu taşı kullanabilirsiniz. Özellikle kendi bildiğini okuyan genç insanlar için çok uygundur.
 10. 20
  Sıcak taş terapisi


  Sıcak taş terapisi

  Sıcak Taş Terapisi, ısıtılmış taşlar kullanılarak ısının bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj terapisidir. Masaj, ısıtılmış ve soğutulmuş volkanik lav (bazalt) taşlarıyla özel bir teknik uygulanarak yapılır.
  Sıcak Taş Terapisi, 1993 yılında Arizona’da Mary Nelson Hannigan tarafından geliştirilmiştir. Mary Hannigan bu masaj tekniğini 1999 yılında Avrupa’da ilk kez İngiltere’de öğretmeye başlamıştır.
  Sıcak Taş Terapisi, uzun süre ısıyı üzerinde tutma özelliğine sahip volkanik lav (bazalt) taşları ile yapılır. Bu pürüzsüz, parlak ve değişik boylardaki yassı taşlar su içerisinde ısıtılırlar.
  Sıcak Taş Terapisi Nasıl Uygulanılır?
  Sıcak taşlar, terapist tarafından masaja başlamadan önce vücudun belli kilit noktalarına yerleştirilir. Böylece, daha masaja başlanmadan, taşların ısısı kasların derinlerine nüfuz eder ve “Termoterapi” özelliğinden yararlanılmaya başlanır. Ardından aromatik öz yağlardan da faydalanılan masaj uygulanır. Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve dolayısıyla kasların, dokuların ve hücrelerin daha çok oksijenle beslenmesini (Termoterapi) sağlar. Ayrıca lav taşlarının su içinde ısıtılması nedeniyle, suyun terapi özelliğinden de (Hidroterapi) yararlanılır. Sıcak taşlarla yapılan bir ovma hareketi, taşların sıcaklığı ile kan dolaşımını anında harekete geçirmesinden dolayı, normal bir masajdaki on ovma hareketine eşittir.
  Sıcak Taş Terapisi'nin Özellikleri Nelerdir?
  Sıcak Taş Terapisi’inde, hava, su, ateş ve ‘Toprak Ana’nın enerjisinden; aslında onun bütün elementlerinden yararlanılır. Bu, Sıcak Taş Terapisi’nin çok kendine özgü tekniği sayesinde gerçekleşir. Volkanik lav (bazalt) taşlarının enerjisi bize, doğayla içiçeymişiz duygusunu verir. Bu nedenle, terapi sonunda kişi fiziksel, duygusal ve zihinsel rahatlık, dinginlik kazanır; baştan ayağa arınmış hissederek kendi doğasına döner.
  Sıcak Taş Terapisi'nin Faydası Nedir?
  Sıcak Taş Terapisi’nin periodik olarak uygulanması, kronikleşmiş sıkıntılar üzerinde etkili olmaktadır. Sıcak Taş Terapisi'nin faydası, yalnızca tanımlanan sorunun giderilmesiyle sınırlı değildir. Aynı zamanda fiziksel, duygusal ve zihinsel anlamda da enerji verir; kısacası terapi gören kendisini, baştan ayağa arınmış hisseder. Sıcak Taş Terapisi, kendi doğasına dönmek isteyen birisi için dengeli bir yoldur.
  Sıcak Taş Terapisi nelere iyi gelir?
  Sıcak Taş Terapisi, periyodik olarak uygulandığında, kronikleşmiş sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir. Sıcak Taş Terapisi, aşağıdakiler de dahil pek çok durumda yardımcı olabilir:
  • Kas, kemik ve eklem sorunları; bel ve sırt ağrısı
  • Spor yaralanmaları
  • Stres kaynaklı sorunlar; stres, gerginlik
  • Uykusuzluk
  • Başağrısı
  • Kadın sağlığı; regl sıkıntıları
  • Sancılı regl ağrıları, aşırı kanama,
  • Hamilelikteki sorunlar; bel ve sırt ağrıları, rahatlama
  • Solunum, dolaşım, sindirim sorunları
pembe kuvartz,  doğal taşlar,  yeşim taşı işlenmemiş hali,  turkuaz renkli kuvarslı sütun tipli mineral,  taş parlatma,  işlenmemiş yeşim taşı,  STATİK ELEKTRİĞİ ALAN YÜZÜK