Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ile Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Isırganın Faydaları Saymakla Bitmiyor! Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Isırganın Faydaları Saymakla Bitmiyor!

  Reklam
  Isırganın Faydaları Saymakla Bitmiyor!  Isırgan otunun faydalarını biliyoruz artık. İnsan sağlığı için adeta ecza deposu olan ısırgan otunun kansere karşı birebir etkisi olduğu kanıtlandı.

  Ayrıca romatizmal hastalıklarda da yine ısırgan otunun şifai etkilerinden yaralanılıyor. Tohumu kaynatılarak içilebilen ısırganın yeşil yaprakları da kaynatılıp içilebiliyor. Yaşlılar için dinçlik ve güç sağladığı da biliniyor.
  Vücudumuzu içten değil dıştan da koruyan ısırgan otu saç bakımında da önde gidiyor.
  Sağlıksız, mat,yıpranmış ve kepekli saçlar ısırganın suyu ile yıkandığında canlanıyor ve gözle görülür bir şekilde gürleşiyor.eğer sizin de saç dökülmesi ve diğer saç sorunlarınız varsa uzmanlar ısırgan otunu tavsiye ediyor bilginize..

  Isırgan ayrıca idrar attırıcı, ödem çözücü, kan temizleyici, kan yaptırıcı, iltihap giderici, demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcı,romatizma ve gut, romatizmal eklem deformasyonları, böbrek ve idrar yolları iltihabı, teşhis edilemeyen şiddetli baş ağrıları, prostat büyümesi, mide ve bağırsak ülseri, böbrek ve safrakesesi taşı, güçsüzlük ve bitkinlik halleri, kansızlık ve alyuvarlar eksikliği, demir eksikliği, tüm alerjik rahatsızlıklar (bahar nezlesi dahil), egzama, ergenlik sivilceleri ve fistüllere karışı etkili oluyor.


  Paylaş
  Isırganın Faydaları Saymakla Bitmiyor! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Isırgan otu bundan 15 yıl kadar önce bahçelerde kendiliğinden çıkan bir ot olup bugün yetiştirilmeye çalışılıyor.Kansere karşı koruyucu olarak bilinen ısırgan neredeyse bulunmaz hale gelmiştir.