Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ile Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Doğal bakımlar limonla güzelleşin... Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Doğal bakımlar limonla güzelleşin...

  Reklam
  limonla güzelleşin


  iLimonla Güzelleşin

  canlar tam bir limon hastası olarak zevkle ekliyorum bu konuyu

  bakın görün neler yapıyormuş bizim ilimon


  Yiyeceklerinizi tatlandırmak için tercih edilen limonu, banyo ve güzellik için de kullanabilirsiniz.

  Tırnaklara parlaklık kazandırır
  Sıcak havalarda tırnaklarınızı 10 dakika boyunca limon suyunda bekletin. Ellerinizi limon suyuyla sabunluyormuş gibi ovuşturun. Beyaz sirke, sıcak su karışımı ile fırçalayın. Daha sonra ellerinizi iyice durulayın.

  Deride oluşan lekeleri yok eder
  Yatmadan önce limon suyu ile ellerinizi ve yüzünüzü iyice ovuşturun. Sabah ılık suyla ellerinizi ve yüzünüzü durulayın. Siyah, kahverengi lekelerin kaybolması için bu işlemi düzenli olarak her akşam yapmanız tavsiye ediliyor.

  Saçlarınızı güçlendirir
  Dökülen ve cansızlaşan saçlarınızı yeniden canladırmak ve parlaklık kazandırmak için 3/4 fincan zeytin yağı, 1/2 fincan bal ve aşağı yukarı 3 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Saçlarınızı suyla durulayın, havluyla kurulayın ve daha sonra az bir karışımı tarakla saçlarınıza yedirin. Daha sonra saçlarınızı yarım saat plastik bone ile sarın ve bekleyin. Daha sonra şampuanlayın ve durulayın, parlaklığı göreceksiniz.

  Göze çarpan sarılık yaratır
  Tüm saç boyalarına ve beyazlarına alternatif olarak 1/4 fincan limon ve 3/ 4 su ile saçınızı durulayın. Limonun saç renginizi doğal olarak açması için biraz güneşte bekleyin.

  Nefes tazeleyicidir
  Nefesiniz kötü kokuyorsa ağzınıza bir kaç damla limon suyu damlatın ve yutun. Sitrik asit, ağzınızdaki pH seviyesini değiştirerek, kötü kokuya neden olan bakterileri öldürecektir.

  Rahatlatır
  Mükemmel bir banyo için küvetinize deniz tuzu, limon suyu ve biberiye ekleyin ve vücudunuza özen gösterin.

  Yani saçma sapan kremlere, şampuanlara gerek yok. gayet doğal

  Bunların yanı sıra yemesi ayrı zevk

  canım çekti bak şöyle sulu sulu

  buyurmazmısınız  Paylaş
  Doğal bakımlar limonla güzelleşin... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allahım o kadar çok severim ki limonu çorbama sıkıcam diye çorbam soğur ve asla posasını araya vermem yerim oaylaşım için saolun abla Rabbim razı olsun