Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ile Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Şifalı Bitkiler: Soğan, kemik erimesini engelliyor Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Şifalı Bitkiler: Soğan, kemik erimesini engelliyor

  Reklam
  Soğan, kemik erimesini engelliyor


  The Journal of Agriculture and Food Chemistry (Tarım ve Gıda Kimyası) isimli Amerikan dergisinde yer alan bir araştırmanın sonuçlarına göre, fareler üzerinde yapılan deneyler, beyaz kuru soğanda bulunan bir bileşimin kemikleri güçlendirdiğini ve kemik erimesini önlemede faydalı olduğunu ortaya koydu.
  Kemikleri sağlam ve sağlıklı tutmanın başlıca yolunun sağlıklı beslenme, içki ve sigaradan uzak durma ve şişmanlığı önleyecek ölçüde egzersiz yapmak olduğunu söyleyen araştırmacılar, kuru beyaz soğanda bulunan ve GPCS adını verdikleri bir bileşimin kemik erimesine karşı son derece etkin olduğunu kaydettiler.
  Kadınlarda menopoz, erkeklerde ise özellikle 65 yaş sonrası ortaya çıkan kemik erimesine karşı beyaz kuru soğanın iyi geldiğini ifade eden araştırmacıların yaptıkları deneylerde, kuru beyaz soğanla beslenen farelerin kemiklerindeki zayıflamanın diğer farelere göre çok daha yavaş olduğunu gördükleri bildirildi. Araştırmacılar, kemik erimesine yol açan paratiroid hormonunu uyguladıkları fareleri beyaz kuru soğanla beslediklerinde de bu hormondan etkilenen hücrelerin bir kısmının tedavi olduğunu gözlemlediklerini ifade ettiler.
  AİLE-SAĞLIK ZAMAN


  Paylaş
  Şifalı Bitkiler: Soğan, kemik erimesini engelliyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bayanların genç yaşlardan itibaren yoğurt ve süt tüketimine dikkat etmesi gerekir.Kemik erimesini yavaşlatmak ve engellemek için kalsiyumu zengin besinleri tercih etmelidirler.