Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ile Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Şifa Reçetesi-Armutun Faydaları Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Şifa Reçetesi-Armutun Faydaları

  Reklam

  Sulu, yumusak tatli ve kucuk cekirdeklidir. Rengi sari ile yesil arasinda degisir. Ankara, Mustabey, cengel, Kumla, Bey olmak uzere bircok cesidi vardir.
  Bobreklerin duzenli calismasini saglar. idrari bollastirir. Bobrek kum ve taslarinin dokulmesine yardim eder. Yuksek tansiyonu dusurur. Kani temizler butun salgi bezlerinin normal calismasini saglar. Kansizligi giderir, kabizligi onler. Sinirleri yatistirir.
  Zihni yorgunlugu giderir. Susuzlugu keser. Tukuruk ifrazatini artirir. Hamilelerin kusmalarini azaltir. Hazimsizligi giderir. Mafsal kireclenmesi, nikris ve romatizmada faydalidir. seker hastalari da yiyebilir. Midesi zayif olanlarin kompostosunu icmeleri tavsiye edilir. Yemeklerden once yenecek olursa daha faydali olur.


  Paylaş
  Şifa Reçetesi-Armutun Faydaları Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Böbreklerdeki kumları temizler,idrar söktürcüdür bu özelliği ile tansiyon hastalarına iyi gelmektedir.Ayrıca kalbi kuvvetlendirir ve ateşin düşmesine de yardım eder.Armut yaz aylarında tüketilen ve yetişen güzel bir meyvedir.