Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ile Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma Forumundan Şifa Reçetesi-Terenin Faydalari Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Şifa Reçetesi-Terenin Faydalari

  Reklam


  Terenin, çiğ salatalara lezzet ve canlılık kattığını, ayrıca değerli bir sebze suyu olduğunu vurgulayan uzmanlar, çeşitli vitaminler ve özellikle C vitamini, bazı faydalı esanslar ve mineralleri ile çok tesirli ve faydalı olduğunu belirtiyor. Uzmanlar, terenin, karaciğer, böbrek ve bronşları çalıştırdığını, gribi geçirdiğini, kanda şekeri düşürdüğünü, kansızlığı giderdiğini, acı tadı ve diğer maddeleriyle mideyi çalıştırıp hazmı arttırdığını, iştahsızlık çekenlere çok fayda verdiğini, bol demiri ile kanı tazelediğini, kansere karşı koruduğunu, bağırsaklardaki çeşitli solucanları döktüğünü kaydediyor.
  Uzmanlar, terenin sinirleri dinlendirdiğini çiğ olarak, az miktarlarda yenilmesini tavsiye ediyor. Uzmanlar, fazlasının zarar verdiği uyarısında bulunmayı da ihmal etmiyor.


  Paylaş
  Şifa Reçetesi-Terenin Faydalari Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Tere kış aylarında bol bulunan bir bitkidir.Tere özellikle erkeklerin çok yediği ve faydası da saymakla bitmeyen ender otlar arsında yer almaktadır.Gribe,sindirim sistemine ve içerdiği vitaminler dolayısı ile dikkat çekmektedir.