Mü'mine ve Oruç ile Ramazan Ayı ve Orucu Forumundan Oruçlu iken ihtilam olmak veya cünüp olarak sabahlamak Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  Özel Üye
  Üyelik tarihi
  02 Mart 2009
  Yaş
  23
  Mesajlar
  758  Oruçlu iken ihtilam olmak veya cünüp olarak sabahlamak


  Oruçlu iken ihtilam olmak veya cünüp olarak sabahlamak
  Oruçlu iken rüyada ihtilam olmak orucu bozmadığı gibi, gusletmeyi geciktirerek cünüp olarak sabahlamak da oruca bir zarar vermez. Ancak, zorunlu bir durum olmadıkça, hemen boy abdesti alınmalıdır. Hz. Aişe ve Ümmü Seleme validelerimiz, Hz. Peygamber’in Ramazan’da imsaktan sonra yıkandıklarını haber vermişlerdir.
  Oruçlu iken ihtilam olmak veya cünüp olarak sabahlamak Mumine Forum

 2. 2
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  01 Eylül 2009
  Yaş
  21
  Mesajlar
  1
  Reklam
  ben bişi ögrenmek istiyorum ben sabah babamla dükkana gıttım oruçluyken gittim zaman hızlı geçsin diye yatmıştım o ara culüp olmuşum ama dükandada yıkanamam babam war neden yıkanıyosun dıe sorardı eve gıdınce yıkandım orucum bozulmuşmudur..? 3. 3
  Devamlı Üye
  Üyelik tarihi
  15 Mayıs 2009
  Bulunduğu yer
  ıstanbul
  Yaş
  35
  Mesajlar
  234
  "ben bişi ögrenmek istiyorum ben sabah babamla dükkana gıttım oruçluyken gittim zaman hızlı geçsin diye yatmıştım o ara culüp olmuşum ama dükandada yıkanamam babam war neden yıkanıyosun dıe sorardı eve gıdınce yıkandım orucum bozulmuşmudur..? "

  Haydar kardeş..burası mumınelerin paylaşım forumu...
  mumsema.com'dan bilgi edinebilirsiniz..
  ALLAHa emanet olun,oruçlu iken rüyada cünüp olmak,  orucluyken ruyada cenabet olmak,  oruçlu iken cünüp olmak,  oruçluyken rüyada cenabet olmak,  niyetli iken cünüp olmak,  oruç iken cünüp olmak,  ramazanda rüyada ihtilam olmak