Mü'mine ve Tarih ile Peygamberimizin hayatı Forumundan Yabancı Yazar ve Bilim Adamlarının Peygamberimiz Hakkındaki Düşünceleri ve Eserleri Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Yabancı Yazar ve Bilim Adamlarının Peygamberimiz Hakkındaki Düşünceleri ve Eserleri

  Reklam
  En Etkin 100, Michael H. Hart
  Dünyanın en etkili insanlar listesinin başına Hz. Muhammed'i koymam bazı okurları şaşırtabilir, bazılarını da kuşkuya düşürebilir, ancak Hz. Muhammed tarihte, hem dini hem de laik düzeyde üstün başarılı olan tek insandı.

  Kahramanlar,Thomas Carlyle

  Biz Hz. Muhammed'i peygamberlerin en önde geleni olduğu için değil, kendisinden en serbestçe söz edebileceğimiz peygamber olduğu için seçtik. O hiçbir surette peygamberle*rin en hakikisi değildir, ama bence hakiki bir peygamber*dir.

  Muhammed, Maxime Rodinson

  Hz. Muhammed bir dinsel deha, büyük bir siyasi düşünür ve sizin, benim gibi bir insandı. Bunlar üç ayrı düzeydeki şeyler değildi, bunlar bütünsel bir kişiliğin üç yönüydü ve ancak dikkatli bir çözümlemeyle ayrı olarak görülebilirdi. Yaptığı ya da söylediği her şey onun bu yönlerine ilişkin bir şeyler barındırıyordu.

  İslam Peygamberinin Biyografisi, Karen Armstrong

  Kendisinden önceki birçok peygamberin aksine, Hz. Muhammed sadece erkek ve kadınlara bireysel bağlamda yeni bir kişisel umut görüşü getirmemiş, aynı zamanda insan tarihini düzeltmek ve insa*noğlunun gerçek potansiyelini ortaya koyabileceği adil bir toplum meydana getirmek görevini de üstlenmişti.

  Allah'ın Resulü Hazreti Muhammed, Anne - Marie Delcambre

  Hristiyan Avrupa'nın Hz. Muhammed hakkında sahip olduğu fikirler, gerçekten amacından saptırılmış bir görüntüyü yansıtmaktadır.


  Paylaş
  Yabancı Yazar ve Bilim Adamlarının Peygamberimiz Hakkındaki Düşünceleri ve Eserleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hazreti Muhammed'in tanınması anlatılmamaktan, onun bilgilerini ve güzelliğinin yanlış bilinmesi insanların çıkarları gereği onun bilgilerini örtmesi ve yerine yanlış bilgilerin konulmasındandır.