İslamda Namaz ile Namaz ve Önemi Forumundan Namazın terki küfürdür !!! Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11
  Reklam
  Kafir sadece ateiste denilmez.kim ki Allahin buyurdugu farz namazlari kilmazsa ka-fir-dir! Enfal suresi 2,3,4 ayetlerini oku!Bak orda mumin kime deyilir.Kuran da iki kisim insan var mumin kafir.

  ----------------------

  Ayrica istersen seyh Useyminin fetvalarina da baka bilirsin (Namazi terk edenin hokmu)


  Muminem

 2. 12

 3. 13
  Namaz kılmayanlar hakkında bazı alimler şöyle diyorlar:Namazı kasten terk eden kimse kafir olur. Bu sebeple bu kimsenin Allah-u Teâlâ’ya tevbe etmedikçe, ne tuttuğu oruç, ne kestiği kurban ne de diğer yaptığı ibadetleri geçerli değildir.
  Çünkü Allah-u Teâlâ şöyle buyurmuştur:
  “Şayet onlar Allah’a ortak koşsalardı, yapmakta oldukları amelleri elbette boşa giderdi.”
  En’am 88
  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle demiştir:
  “Kul ile küfür ve iman arasındaki (bağ) namazdır. (Kul) onu terk ettiğinde şirk işlemiştir.”
  İbni Mace 1080
  Bir grup alim ise, farz olduğunu kabul etmekle birlikte, tembellik ve ihmalden dolayı namazı terk edenin kafir olmayacağı, orucunun ve kalan diğer amellerinin de boşa gitmeyeceği görüşündedirler.
  Büyük alim İbni Kayyim (Rahmetullahi Aleyh) “Namazı Terk Etmenin Hükmü” adlı kitabında bu konuyu detaylı olarak açıklamıştır. Faydalı olan bu kitapçık okunur ve ondan istifade edilirse, güzel olur.
  Bu konu hakkında yazılmış olan en değerli eser, Allâme Muhammed Nâsıruddin el-Albânî (Rahmetullahi Aleyh)’in “Namazı Kılmamanın Hükmü” isimli kitabıdır. Eğer bu kitap okunursa, kişi bu konu hakkında Allah’ın izniyle her şeyi öğrenmiş olur. 4. 14
  men terake es-salate muteammiden, fekad KEFERA. hadis-i serif

  namazi kasitli terkeden (burada bir vakti kasten kilmamak terke girmez, namazi tamamen kilmamak, bunu yani terk halini surekli yapmak) kafir olur 5. 15
  Arkadaşlar,bu konuda alimlerin farklı görüşleri vardır.Yalnız bir görüş varmış gibi konuşmayınız.Dört mezhep de hak olduğuna göre hiçbirini yalanlayamazsınız.Kendi mezhebinizin görüşünü uygulayın ama tek görüş oymuş gibi davranmayın.Linkte detaylı açıklama var kaynaklarıyla birlikte.

  Namazı kasten terk edenin kafir olacağı görüşü ile bu görüşün değerlendirilmesinamazın terki küfürdür,  namazin terki kufurdur,  men terake salate