Müslüman Hanımlar ile Müslüman Kadının Şahsiyeti Forumundan Kadının Kocasına İtâatı (Secde Hadisi) Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 21

  Cevap: Kadının Kocasına İtâatı (Secde Hadisi)

  Reklam
  Alıntı Tanrıtanımaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  aynen. var ise helal olsun
  bence adını değiştir de öyle üye ol ne dersin?
  Yudumla Cevap: Kadının Kocasına İtâatı (Secde Hadisi)

 2. 22
  ne güzel tevafuk olmuş aynı anda üye olmanız

  hicret size helal olsun kısa kısa ne güzel açıklamışsınız arkadaşın sorularını


  Alıntı Tanrıtanımaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  tirmizi kaynaklı bir hadis ama.
  tabi arkadaşın da soruları, araştırdığını ve bu konulara zaman ayırdığını belli ediyor
  Allah ikinizin de yardımcısı olsun... 3. 23
  Şimdi birisi şaşırsa namazı 4 yerine 3 rekat kılsa,dinde o namaz 3 rekat mı olur?Elbette hayır.Sadece o insan şaşırmış olur.Eğer kadını 2.sınıf vatandaş yerine koyan varsa oda şaşırmıştır.Çünkü evreni bu mükemmellikte yaratan,evladı oldumu kadının beynini geliştirip zekasını şefkatini artıran merhametin kaynağı,yarattığına haksızlık etmez.Etse etse aciz insan eder.Buda ancak kendini bağlar bunu dine bağlayanın yapmak istediği vicdanının sesidir bastırmak,kendini haklı olduğu konusunda kandırmak istemesidir.
  Kur'an ı yaşayarak bize örnek olan Peygamberimiz Cennetle müjdelendiği halde erkeklere gücü yeten kendi işini kendi görsün tavsiyesinde bulunmuş,her fırsatta kendi işini kendi görmüş ve eşlerine yardımcı olmuştur.
  Yumuşak karnı demek Hassas noktası demektir ki Banu06 bundan ne anlamış bilemiyorum.
  4 eş hakkı konusunda söylemek istediğim bir şey var.Bugün dini kuralları umursamayıp yaşayanlardan çok güzel ve iyi eşi ve ailesi olupta eşlerini aldatan,metres tutan erkekler ve metresliği kabullenen kadınlar yokmu?Var.Bazı erkeklerin içinde birden fazla kadınla olma isteği var.Bunu yapan erkekler bu kadınlara neler yaşatıyor.Aldatılan eş büyük bir yalan üzerine bir hayat kuruyor,yıllarını veriyor,gerçeği bilse asla almayacağı kararları alıyor(mesela çocuk yapıyor).Metres konumunda olan ailesi duysa utancından yerin dibine gireceği bir hayat yaşıyor,sevdiğini gizli gizli arıyor,çocuk yapmak istese yapamıyor,eşinden ayrılmayan adam yüzünden rezil bir hayat yaşıyor.Ve bunları eğitimli,sosyal,başarılı,güzel insanlar yaşıyor.
  Başka bir erkekte çocuğu olmuyor diye kadını itip kakıyor,laf sokuyor,hatta boşuyor.Onca zamandan sonra kadın bir eşya gibi kenera atılıyor.
  Ama Allahu Teala erkeğe 4 eş hakkını ancak her birine tam bir eşitlik şartı ile veriyor.Kadının onayı gerekiyor,her birine eşit şartlar eşit statü gerekiyor.Bunları sağlamak o kadar zor ki bie evi geçindirmek bu kadar zorken 4 ev içinde petrol zengini falan olmak gerek bu da yetmez çok sağlamda bir karakterde gerek ki her birine duygusal olarakta eşit davransın.
  Şimdi Allah'a,Kur'an a ve Peygamber'e inanmış biri ya bu şartları yerine getirip 2. eşi alacak,yada büyük ihtimal tek eşine sadık kalacak.
  İman etmiş insan ikinci eşe ihtiyaç duymuyorsa zaten sorun yok,4 eşlilik zorunluluk değil ki,ve de imanından dolayı kadının Allah emaneti olduğunu bilerek hoş davranacak.4 eş ruhsatı bunu yapacak kişiye bazı şartlarla ilgili tüm kadınların mağdur edilmesini önlemek adına verilmiş.
  Ama iman etmeyen içinden nasıl geliyorsa öyle davranacak,aklına birimi takıldı tek geceden ne olur kimse duymaz diyerek aldatacak yada utanmadan iki kadınıda mağdur edip metres tutacak.Duyulana kadar keyfine bakacak,duyulmazda utanmadan sürdürecek.
  Ama kişi iman etmişse evli insanın zina etmesinin büyük cezasını ergeç ödeyeceğini bilecek,bu yüzden bu günahı işleme ihtimali çok büyük ölçüde azalacak yada muhtemelen yok olacak.Yada eşinin rızasını alıp ya kimseyi kandırmadan,mağdur etmeden evlenecek.Yada çoğunlukta olduğu gibi eşine sağdık ve tek eşli olacak.
  Şimdi bunun kadını korumak adına düzenlenmiş olduğunu umarım anlatabilmişimdir.Ve çok şükür iman sahibi bir eşim var,açık giyimli birini gördüğünde günaha girmemek için başını çevirir,bu güzellide bir kadına ancak Allah yaşatır koyduğu kurallarla.Bu aslında örtünmeninde yine kadınların huzurunu korumaya yönelik bir davranış olduğunu anlamamızı sağlayabilir.Örtünmek kadını erkeklerin yiyecekmiş gibi bakışlarından korur.Düşünün ki her kadın layığıyla örtülü olsaydı,hiç eşi başkasına baktığı için kalbi kırılan kadın olurmuydu? 4. 24
  Banu peki Adamlar birşey gorebiliyormu hayır
  her yeri kapalı eee..

  ----------------

  sizde kişilere göre yorum yapmayın . Dinimizde Karisina en yumuşak davranan erkek Ümmet arasında en hayirlisidir.

  su soyle yapmış bu böyle yapmis digerek ISLAMIa suç atmamali.
  kişiyi suclamali cunki Dinimiz ile ilgisi yok anladın. 5. 25
  Batı toplumu eğilleşmiş öylemi,batı toplumu erkekleri değil mi,her gün bir ülkede bir şeyi bahane edip savaş çıkaran kadın erkek,çoluk çocuk demeden katleden,eşcinseliği normal görüp karısını erkekle aldatan.Afrika,somali gibi ülkelerde insanlar bir lokma yiyeceğe muhtaç.Neden Yüzyıllardır sözüm ona gelişmiş ülkeler tarafından sömürüldüklerinden.İngiltere,Fransa bunların başında geliyor.Banu hanımı duyar gibiyim asıl zulmu Esed yapıyor diyecek,onunda adı müslüman.müslümanlıkla alakası kalmamış.Müslüman bilir 'Masum bir cana kıyan,bütün insaları öldürmüş gibidir.'Der Allahu Teala.Bugün islam dünyası nefsine uyup islamı layığı gibi yaşamıyor olabilir ama bu demek değil ki layığı gibi yaşayan yok.Bizde varız elbet,Zamanında başörtülüye nefretle bakan,tanıdıktan sonra ise sevgisini,dostluğunu kazandığımız.Peygamber Efendimizin bize haber verdiği bir dönem daha varki Hz.Mehti'nin imam Hz.İsa nın da arkasında namaz kılacağı dönem ki.İslam tüm dünyada yayılıp,nufusu artacak.Zulme son verecek,yahudilerden islama çok sayıda katılan olacak.Hristiyan aleminden her geçen gün İslama katılanların sayısı artıyor.Buyrun Eskiden Rahip olan şu genci dinleyin,İncil'deki çelişkler ve tuhaflıklar üzerine Kur'an-ı Kerimi okumak istemiş.Şimdi tüm Amerika'da insanlara başından geçenleri anlatıyor.http://www.youtube.com/watch?v=JAqfLbCpqLE
  Yada şunu bir dinleyin,Tony Blair in baldızı Filistinde savaşı görüntülemek üzere Gazeteci olarak gittiğinde insanların ona ne kadar sıcak davrandığından,sokaklardaki maneviyattan etkilendiğini,islamı araştırdığını ve müslüman olduğunu anlattı.Şimdi Başörtüsüyle yaşıyor.Şu adrestende kendisini izleyebilirsiniz.http://www.youtube.com/watch?v=tNLY79LiKJ8 youtube da Cüneyt Özdemir'le yaptığı konuşmada var.
  Kardeşim şuan Amerika'da ve iki gün önce dedi ki 'burda çok fazla müslüman var bizim sınıfta bile benden başka 4 müslüman var.'Ve sayıları her geçen gün artıyor.'Artacak.Peygamber'imizin haber verdiği gibi.
  Dünyaca ünlü şarkıcı Cat Stevens ı bilirsiniz Müslüman oldu ve Yusuf İslam adını aldı.Ne diyor biliyormsunuz 'İslam'ı müslümanlardan öğrenseydim,müslüman olmazdım.'Çünkü kendini müslüman olarak tanıtan bir çok kimse müslümanlıktan uzak bir hayat yaşıyor,ama önyargısız bakabilen biri bunu İslam'a mal etmez.Dini konular hakkında hemen herkesin farklı bir uygulaması var.Oysa din tek,kural tek.
  Bende bunlardan biriyim yıllarca Allah inancım olduğu halde çevremde dindar olduğunu söyleyen insanların sevimsizliği nedeniyle dinden uzak durdum,27 yaşında zor bir dönem geçirirken Kur'an-ı Kerim okumaya başladım(mealden) ve orda 'Örtünsünler ki incitilmesinler' ayetini okuduğumda Allah'ın bunu neden istediğini anladım.Çok şükür o günden bu yana dini Kur'an dan,Peygamberimiz'den ve Sahabeden öğrenmeye çalışıyorum.Ve onlarda En ufak bir eksiklik,hata,yada olumsuzluk yok.Aksine ben bu kadar hassas,bu kadar nazik,ve bu kadar iyi başka bir şey duymadım,öğrenmedim.
  Dünyadaki şu düzen tesadüfen olamayacak kadar ince bir (tabiri caizse) mühendislik,şefkat içeriyor ki.Her Yaratılmışta Yaratan'ın imzasını görmek mümkün.Üstelik Kur'an-ı Kerim de o kadar mucizevi bilgi varki,ancak son yüzyılda keşfedilmiş bilgiler.Oysa bu bilgiler 1400 kusur sene önce Kur'an da yer alıyor.Adresi vereceğim.Kur'an daki her kelime her harf bir mucizenin parçası.Bırak bu kitabın bir insan ürünü olmasını,hiç bir insan bunu düşünemez bile.DNA daki kromozom sayınına işaret ediliyor,yada aya çıkış tarihine işaret ediliyor,yada gözdeki retina ya,1400 yıl önce kimin haberi vardı bunlardan.www.Kuranca.com
  Allah gözlerinizdeki perdeyi kaldırır inşAllah'ta gerçeği görmek nasip olur. 6. 26
  ayyy sadece gülerim bacılar batı toplumunu bana örnek gösterecek şahsiyete.

  bakın bakalım orta çağa, müslümanlar neredeymiş batı neredeymiş? akıl sağlığı yerinde olmayan garipler batıda "cadı" diye meydanlarda diri diri yakılırken, içine şeytan girdi diye kafalarına çivili soplarla vura vura öldürülürken bizim 24 saat ney ve su sesiyle şifa dağıtan şifahanelerimiz vardı. 7. 27
  Toronto üniversitesinden Anatomi Profesörü Kur'an da anlatılan embriyonun gelişiminin geçen yüzyılda dahi bilinmediğini söylüyor.

  -Kur’an-ı Kerim’de Cenine Ait Bilgiler-

  Cenin, ana rahminde dokuz ay, on günlük bir neşv ü nema macerası yaşar. Bu müddet, her canlıda farklıdır. Döllenmiş yumurta(zigot), otuz bin hususiyet anadan, otuz bun hususiyet de babadan alır. Bunu döllenme anını takip eden ilk üç saniyede gerçekleştirir. Sonra, rahim cidarına yapışarak ananın temiz kanı ile beslenmeye başlar. Kur’an-ı Kerim bunu “alaka” yani “asılı duran” tabiri ile ifade eder ve onun gelişme safhalarını, aynen bugünkü modern tıbbın kabul ettiği şekilde şöyle nakletmektedir:

  “Şanım hakkı için biz, insanı çamurdan, bir sülaleden yarattık. Sonra onu oturaklı bir karargahta bir nutfe(meninin özü, damlacık) yaptık. Sonra o nutfeyi bir alaka(asılı duran) yarattık. Derken, o mudga’yı bir takım kemik yarattık. Derken, o kemiklere bir et giydirdik. Sonra ona diğer bir hilkat neş’eti (bambaşka, çok güzel bir yaratılış) verdik! Fetebarekallahu ahsenü’l-halikin (Bak, ne şanlı o Allah, yaratanların en güzeli!) (Mü’minun Suresi, ayet 12-14)

  Kur’an’daki cenine aid bilgilerin modern tıbba mutabakatını keşfedip Müslüman olan Prof. Dr. Maurice Bucaile:

  “Hâlâ hayalci doktrinlerin itibar gördüğü bu 20.yüzyıldan bin küsur yıl önce insanlar Kur’an ile tanışmışlardı. Onun, insanın üreyişi konusundaki haberleri, sade tabirler içerisinde temel gerçekleri ifade etmekteydi ki, bunları keşfetmek için insanlar asırlarını vereceklerdir.” demektedir. (Bkz. Maurice Bucaille – Tevrat, İnciller, Kur’an-ı Kerim ve Bilim, trc. Prof. Dr. Suat Yıldırım, İstanbul 2005)

  Kanada’nın Toronto Üniversitesi’nde anatomi profesörü olan ve Kur’an’ın embriyoloji üzerinde söylediklerinin, bir insanın bilgisiyle 7. Asırda söylenmesinin mümkün olmadığını söyleyen Keith C. Moore ise şöyle demektedir:

  “Kur’an’ın insanın gelişimi üzerine söylediklerinin 7.yüzyılda söylenmesine imkan yoktur. Hatta bundan bir asır önce bile bu bilgiler tam bilinmiyordu. Bu ayetleri ancak şu anda hakkıyla anlıyoruz, çünkü modern embriyolojinin gelişimi bu ayetleri anlamamıza imkan tanımıştır.”

  Gerçekten de tarihi incelediğimizde, insanın anne karnındaki gelişimini hiçbir yanlışa sapmadan ortaya koyan, bir tek Kur’an’dır. İnsanın anne rahminde “asılıp tutunan” bir merhale geçirdiğini söyleyen ayetleri ele alalım. Kur’an dışında, tarih boyunca bu bilgiyi açıklamış olan tek bir kaynak bile gösterilemez. Ancak mikroskobun icadı ve geliştirilmesi, fizyoloji, anatomi, embriyoloji alanındaki ilerlemelerin birleşimiyle insanoğlu bu bilgiyi çok yakın tarihlerde bilimsel platformda öğrenmiştir.” (Kur’an, Hiç Tükenmeyen Mucize, İstanbul 2002, sh.198)

  Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyrulmaktadır:

  “İşte bunlar Allah’ın delilleridir(ayetleridir). Bunları sana gerçek olarak okuyoruz. Öyleyse Allah’tan ve delillerinden (ayetlerinden) sonra hangi söze inanıyorlar.” (Casiye Suresi, ayet 6)

  Kadir Mısıroğlu, İslam Dünya Görüşü, İstanbul 2010, sh.231 vd.

  -------------------

  Hz.Muhammed (S.A.V)
  Hiç şüphesiz iman sizin içinizde eskir, zayıflar. Tıbkı bir elbisenin eskidiği gibi. Öyleyse Allahu Teala’dan, kalbiniz-deki imanı yenilemesini isteyiniz.

  | Hakim, Müstedrek, l, 4

  ----------------------

  Siz sadece görmek sitediğinizi görüyorsunuz,Başta Türkiyede olmak üzere pek çok ülkede müslüman erkekler eşlerini baştacı yapıyorlar.Onlar göşteriş yapmadıklarından gözüne batmamış olabilir.Bende bunlardan biriyim Allah'a şükür.Baş ağrısıda görülmez ama bu onun yok olduğu anlamına gelmez,yada yanlış ilaç verip hastayı daha beter eden doktorda tüm doktorları da tıbbı da yanlış kılmaz.

  ----------------------

  Siz sanıyor musunuz ki,bu ülkedekilerin %99 u müslümanım diyor diye müslüman.O artan boşanmalar müslümanların sayısı artıda mı arttı.İlk tartışmada benim ekonomik özgürlüğüm var deyip soluğu mahkemede alan arkadaşlar sayesinde artı,geriyede anne-baba nefreti arasında bocalamış çocuklar kaldı.Ve çocuğuma bakayım diye acımasız iş verenlerin elinde köle olan kadınlar kaldı.Çocuklar kreşte anne sevgisinden ilgisinden mahrum,kadınlar yarış atı gibi kadın doğasından uzak.Erkekler biraz onda biraz bunda perişan.Aman haklı olduğu yerde susmasında,köle olmasında.Bu mudur kadına reva gördüğünüz.Bir insan haklı olduğu yerde büyüklük edip sussa haksız mı çıkar,yada çoğunlukla olgunluk mu gösterir.Çok kötü örneklerde var elbet sürekli dayak yiyip,hakaret gören.İslam bu durumda ölene kadar sabret demeiyor zaten.Peygamberimiz istemediği biriyle evlendirilen kızların nikahlarını iptal edip onları kurtarmıştır.
  Ama söyleyin şu son dönemde duymadınızmı dünya çapında ünlü ve zengin kadınların aldatıldığını,şiddet gördüğünü onlar kocalarına mahkummuydular.Ama bundan çok değil bir nesil kadar önce çalışan kadın nufusunun bu kadar çok olmadığı annelerimizin döneminde bu kadar kolay mıydı evlilikleri bitirebilmek.Ne oldu bir iki tatsızlık her ev yaşadı,köle mi oldular.
  Siz kanıt istediniz bizde sunduk müslümanım deyip müslümanca davranmayanda var,davrananda.Ama siz işinize geleni yok sayıp işinize geleni manşet ediyorsunuz.

  ---------------------

  Ben Banu hanımın Hristiyan misyoneri olduğunu düşünüyorum,namaz kılıp oruç tutuyorum diyor ama her fırsatta dini yalanlıyor,karalıyor.Tamamen sempatik görünüp istediği yere çekme amacında olduğunu düşünüyorum.
  Kadına şiddetin arttığı doğru ama insanların dinden uzaklaştığı da doğru.Allah'tan korkmayan kadını döverde,öldürürde cezalarda zaten caydırıcı değil.İslamda Biri senin yakınını öldürdüğünde seninde onun ölümüne karar verme hakkın var,düşün ki cezasının ölüm olduğunu bilseydi kaç kişi adam öldürmeye cesaret edebilirdi.İnsan canı o kadar ucuzmu,biraz hapisanede yat gelsin af,oh bitti gitti.Acıyı kaybı ben yaşarken kimin haddine ki affetmek.Ama buna ruhsat veren ayetten hemen sonra Affetmenin daha güzel olduğu vurgulanıyor.Ama affa da karar verecek olan kişi olayın muhattabı.
  Türkiyede İslam çok mu yaşanıyor ki İslam da kadına değer verilmiyor sonucuna ulaşılabilsin.Hoş öyle bile olsa Allah'ın emirlerine uymayan mesela kadına şiddet uygulayan ne kadar dindar olursa olsun hesabını ödeyecek.Güzel kardeşim sen benim Cat Stevens la ilgili yazdığım yazıyı okudunmu,videoları izledinmi.Din hakkında yorum yaparken müslümanım diyen herkese bakarak yorum yapmamalısın.Kur'an a ve Peygamber Efendimizin uygulamalarını dikkate almalısın,onun dışında yaşanan her şey insan hatalarına açık.Peygamber Efendimizin sözü diye o kadar çok uydurma söz var ki,hadis diye her duyduğuna inanma.Araştır kaynağını.Altın oran diye birşey duydunmu hiç.Bak bir araştır.Youtube a yaz çıkan videoyu bir izle.Yaratan hiç haksızlık yapar mı?


  iki yazınızında cevabı aynı olduğundan aynı yazıyı kopyaladım,iftiranıza da diğer başlık altına yazdıklarımla cvp vermişim.

  ---------------------- 8. 28
  Alıntı banu8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  şimdi de şeriat propogandasımı yapıyorsunuz gidin bakın şeriatın hüküm sürdüğü yerlerde kadınlar ne halde.. hiç başınıza gelmediği için oraları güllük gülistanlık biliyorsunuz tabii. kim yıkadıysa beynininizi.. ha özgürlüğün kısıtlanması nedir bilmezsiniz siz hapishane biraz yat olsun bitsinle olmuyor evrensel hukuk sizin dini inançlarınızla bezenmez.. cezalar caydırıcı değilse neden avrupada bu kadar kadın şiddet olmuyor bir düşünün bakalım burada 10sa şiddet orada 2. bir tuhaflık yokmu..
  beni silmez mesajlarımı silmekle beni susturamazsınız bir forum açıyorsunuz her fikre açık olacaksınız ben kanunlara aykırı bir şey söylemiyorum ama siz bir karşıt görüşe bile tahammülsüzsünüz yazıklar olsun.
  tuhaflık bence sende
  bir sürü feminizm sitesi var
  bence onlardan birine üye ol
  daha rahat edersin burayı rahat bırak artık 9. 29
  Banu hanım,Anlamadığınız şu ki her şeriat uyguluyorum diyen Allah'ın şeriatını uygulamıyor,Allah'ın şeriati ise çok hassas kurallarla çok ince düşünülmüş bir bütündür ki,noktasına virgülüne kadar bağlıyım.İslamı tam anlamıyla bilen herkesde böyle düşünür,aslında hiç bir şey bilmeyen biri dahi kafasını kullansa Evrendeki mükemmel nizamı,merhameti görüp anlar bunları Yaratan ne yapsa en mükemmelini yapar.
  Engellenmeniz konusuna gelince bende engellenmemeniz gerektiğini düşünüyorum aslında ama siz sadece karşıt görüş bildirmiyor malesef sınırı geçiyorsunuz.

  Forum Kuralları


  1. Forum'da Kur'an ve Sünnete uymayan bütün konular silinir
koca karısına hakkını helal etmezse,  kadın kocasına hakkını helal etmezse,  kadının kocasına karşı görevleri hadisler,  kadın kocasına hakkını helal etmezse ne olur,  koca hakkını helal etmezse,  erkek kadına hakkını helal etmezse,  karısı kocası hakkını helal etmezse