Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan Peygamberimizin Sabır ile ilgili Hayatından örnek Olay Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Peygamberimizin Sabır ile ilgili Hayatından örnek Olay

  Reklam
  Peygamberimiz (s.a.v) sabır ile ilgili hayatindan ornek olaylar verir msiniz


  Paylaş
  Peygamberimizin Sabır ile ilgili Hayatından örnek Olay Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hz. Muhammed'in Sabırlı Oluşu İle İlgili Örnek Olaylar

  Peygamber efendimiz Hz Muhammed (sav) Sıkıntı ve üzüntülere karşı son derece sabırlı davranmakla bizlere en büyük örnek olmuştur. Peygamberimiz hayatı boyunca çok çile ve sıkıntılar çekmiştir. Buna örnek daha kendisi doğmadan babasını, altı yaşlarında iken annesini, ve sekiz yaşında da dedesi Abdulmuttalibi kaybetmiştir. Efendimiz böylelikle yetim ve öksüz olarak büyümüştür.


  Peygamberimiz Hayatta iken evlat acısı çekmiş ve kızı hz Fatıma hariç bütün çocuklarının vefatını görmüş, Yüce olan Allah'a karşı isyanda bulunmamış ve sabırlı davranarak bizlere ümmetine büyük örnek olmuştur.

  Peygamber efendimize peygamberlik verildikten sonra müşrikleri bir olan Allah'ın dinine hiç bir karşılık beklemeksizin onları davet ettiği için müşriklerin ona yapmadığı eziyet ve cefa kalmamıştır. Efendimiz bu eziyet ve cefalara karşı daima sabırlı olmuş, onların hidayeti için Allah'a duada bulunmuştur.