Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Hicret Olayının Kısaca özeti Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Hicret Olayının Kısaca özeti

  Reklam
  Hicret olayının kısa özeti şimdiden sağolun


  Paylaş
  Hicret Olayının Kısaca özeti Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hicret Olayı Ne Demek? Kısaca
  Hicret Olayı Kısa Bilgi

  Hicret bir yerden başka bir yere göç etmeye denir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) ile ashabının İslam devletini kurmak için Mekke'den Medine'ye hicret etmelerine verilen isimdir. Hicret olayının sebebi Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) ile ashabına Müşriklerin yapmış oldukları zulüm ve baskılardan dolayı müşrikler, Müslümanları Önce Habeşistan ardından medineye hicret etmeye maruz bırakmışlardır.

  Habeşistan'a yapılan hicret İslamın ilk yıllarında sahabelerin önemli ve özellikle zayıf, kimsesizler tarafından gerçekleşmiştir.
  Daha sonra ikinci hicret yurdu olarak medine devleti seçilmiştir. Hicretin devlet politikasında önemli bir yeri vardır. Hicretin hayata yansımasında genel etkenlerden biri de İslam devlet başkanıdır.Bu bakımdan Peygamber Efendimiz İslam devleti sınırlarının genişlemesi ve Müslümanların savaş gücünün artırılması noktasından hareket etmiş ve duruma göre hicret üzerinde durmuştur. Hicretin diğer bir amacı da; İslam devletinin gücünü arttırmaktır.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Hicret olayı güzel açıklanmış özet sağolun 4. 4
  site sahibi
  saol
  teşekkürler çok memnunum
  ben site sahibi
  aferin sanahicret olayı,  hicret olayı kısaca,  medineye hicret kısaca,  medineye hicret kısaca özet,  hicret olayı nedir kısaca,  hicret olayı nedir çok kısaca,  hicret olayı kısaca özeti