Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan İnanç Esasları ile ilgili Ayetler Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  Kayıtsız Üye  İnanç Esasları ile ilgili Ayetler 2. 2
  Reklam
  Bakara / 177. İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz değildir. Asıl iyilik, o kimsenin yaptığıdır ki, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitaplara, peygamberlere inanır. (Allah'ın rızasını gözeterek) yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, dilenenlere ve kölelere sevdiği maldan harcar, namaz kılar, zekât verir. Antlaşma yaptığı zaman sözlerini yerine getirir. Sıkıntı, hastalık ve savaş zamanlarında sabreder. İşte doğru olanlar, bu vasıfları taşıyanlardır. Müttakîler ancak onlardır!

  BAKARA suresi 285. ayet) Peygamber, Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, müminler de (iman ettiler). Her biri Allah a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine iman ettiler. "Allah'ın peygamberlerinden hiçbiri arasında ayırım yapmayız. İşittik, itaat ettik. Ey Rabbimiz, affına sığındık! Dönüş sanadır" dediler.

  (BAKARA suresi 4. ayet) Yine onlar, sana indirilene ve senden önce indirilene iman ederler; ahiret gününe de kesinkes inanırlar.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  çok teşekkürler ödevime çok yardımcı oldu. 4. 4
  berrenur
  Teşekkür ederim
 5. 5
  ananim
  çok kısa neden her zaman bakara suresi nden ayetler verilir 6. 6
  oyku
  inanç esalarıyla ilgili 2 ayet

  Bakara süresi son iki ayetler 7. 7
  Kayıtsız Üye
  valla ödevime çok yardımcı oldu çok sağolun elinize kolunuza sağlık 8. 8
  Kayıtsız Üye
  bunu bulmuşsunuz şükretmiyorsunuz 9. 9
  Kayıtsız Üye
  çok teşekkür ederim çok yardımcı olu

  GAZİANTEP'TEN HERKESE SELAMLAR 10. 10
  kara melek
  sağol çok güzelinanç esaslarıyla ilgili ayetler ,  inanç esasları ile ilgili ayetler,  inançla ilgili ayetler,  inanç esasları ile ilgili ayet mealleri,  inanç esasları ayet meali,  inanç ile ilgili ayetler,  inanç esaslarıyla ilgili ayet meali