Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan İnanç Esasları ile ilgili Ayetler Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  Kayıtsız Üye
  Misafir


  İnanç Esasları ile ilgili Ayetler 2. 2
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  02 Kasım 2013
  Mesajlar
  986
  Reklam
  Bakara / 177. İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz değildir. Asıl iyilik, o kimsenin yaptığıdır ki, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitaplara, peygamberlere inanır. (Allah'ın rızasını gözeterek) yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, dilenenlere ve kölelere sevdiği maldan harcar, namaz kılar, zekât verir. Antlaşma yaptığı zaman sözlerini yerine getirir. Sıkıntı, hastalık ve savaş zamanlarında sabreder. İşte doğru olanlar, bu vasıfları taşıyanlardır. Müttakîler ancak onlardır!

  BAKARA suresi 285. ayet) Peygamber, Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, müminler de (iman ettiler). Her biri Allah a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine iman ettiler. "Allah'ın peygamberlerinden hiçbiri arasında ayırım yapmayız. İşittik, itaat ettik. Ey Rabbimiz, affına sığındık! Dönüş sanadır" dediler.

  (BAKARA suresi 4. ayet) Yine onlar, sana indirilene ve senden önce indirilene iman ederler; ahiret gününe de kesinkes inanırlar.
iman esasları ile ilgili âyetler,  inanç esasları ile ilgili ayetler,  inançla ilgili ayetler,  temel inanç esasları ile ilgili ayetler,  inanç esasları ayet meali,  inanç ile ilgili ayetler,  islamda temel iman esaslarıilgili bir ayet