Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan İslam Dinini Diğer Dinlerden Ayıran özellikler Nelerdir Hakkında Kısa Bilgi.
  1. #1
    Kayıtsız Üye
    Misafir


    İslam Dinini Diğer Dinlerden Ayıran özellikler Nelerdir  2. #2
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    02 Kasım 2013
    Mesajlar
    986
    Reklam
    İslam Dinini Diğer Dinlerden Ayıran Özellikler Nedir

    1) İslâm dini, son dindir, İslâm dini’nden başka din gelmeyecek, hükümleri kıyamete kadar devam edecektir. İslâm dini’ni insanlara tebliğ eden Hz. Muhammed (sav) son Peygamberdir, ondan sonra başka peygamber gelmeyecektir.
    2) İslâm evrensel bir dindir. Önceki peygamberlerin tebliğ ettikleri dinler, belirli milletlere geldiği halde İslâm dini, bütün dünya milletlerine gönderilmiştir.
    3) İslâm dini’nin hükümleri bütün insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde mükemmeldir. Bu sebeple başka bir dine ihtiyaç kalmamıştır.
    4) İslâm dini, kendinden önce Allah tarafından gönderilen peygamberleri ve ilâhi kitapları tasdik eder.
    5) İslâm dini, önceki peygamberlerin tebliğ ettiği dinlerin hükümlerini yürürlükten kaldırmıştır. Çünkü onlar, belirli milletlere sınırlı zamanlar için gönderilmişti. Halbuki İslâm dini, bütün milletlere gönderilen ve kıyamete kadar değişmeden devam edecek olan Din’dir.
islam dinini diğer dinlerden ayıran özellikler,  islam dinini diger dinlerden ayıran özellikler,  islam dini diğer dinlerden ayıran özellikler,  İslami diğer dinlerden ayıran en belirgin özelllik,  islam dinini diger dinlerden ayiran ozellik,  islâm dinini diğer dinlerden ayıran özellik nedir,  İslamı diğer dinlerden ayıran özellikler