Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan Caminin Toplumsal Birlik ve Dayanışmaya Katkıları Nelerdir Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 21
  Kayıtsız Üye

  Cevap: Caminin Toplumsal Birlik ve Dayanışmaya Katkıları Nelerdir

  Reklam
  site güzel konu da
  Yudumla Cevap: Caminin Toplumsal Birlik ve Dayanışmaya Katkıları Nelerdir

 2. 22
  Kayıtsız Üye
  küçük olsa iyiydi 3. 23
  Kayıtsız Üye
  Teşekkür ederim. 4. 24
  Kayıtsız Üye
  daha kısa olabilirdi ama güzel olmuşşş 5. 25
  Kayıtsız Üye
  Başlangıcından bugüne kadar cami ve mescitler, İslâm toplumlarında ortak sağduyunun ve dindarlık bilincinin oluşumu, insanların ruhen temizlenmeleri ve hayatlarında istikamet kazanmaları, birbirleriyle kaynaşmaları ve bütünleşmeleri yönünde önemli görevler icra etmişlerdir. Camiler, tarihin her döneminde irşat ve tebliğin de merkezi olmuşlardır.
  Camilerimiz, çevresine güzellik katan, görüntüsüyle manevî değerler kazandıran, şerefelerinden yükselen ve insanları Allah’a kulluğa davet eden ezan sesleriyle Mescidi Haram’ın birer şubeleridir. Kur’ân-ı Kerim’de mescitlerin Allah’ın evi olduğu, orada yalnızca Allah’a kulluk edilmesi gerektiği belirtilmiştir.
  Kur’an ve hadislerde cami ve mescitlerin inşa ve imarı önemle teşvik edilmiştir. Bir ayet-i Kerime’de şöyle buyrulmuştur: “Allah'ın mescitlerini ancak Allah'a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır. ” 6. 26
  Kayıtsız Üye
  Daha kısa olabilirdi... 7. 27
  Kayıtsız Üye
  çok kısaaaa 8. 28
  Kayıtsız Üye
  Aynen arkadaşlar 9. 29
  Kayıtsız Üye
  Size Teşekkürler ediyorum insanlar için iyi şeyler yazıyorsunuz. Allah razı olsun 10. 30
  Emre BEKİN
  Bence çok güzel ama ilk paragraf bu konuyla ilgili gelmedi bana görecaminin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkıları,  caminin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkıları nelerdir,  caminin toplumsal birlik ve dayan,  camilerin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkıları,  camilerin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkıları nelerdir,  Caminin toplumsal birlik ve dayanışma katkıları,  caminin toplumsal birlik ve dayanismaya katkilari