Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan öbür dünyada evlilik var mı Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  Kayıtsız Üye
  Misafir


  öbür dünyada evlilik var mı 2. 2
  Senior Member
  Üyelik tarihi
  10 Nisan 2011
  Yaş
  41
  Mesajlar
  516
  Reklam
  Cennette evlilik

  Eşler birlikte cennete girmişlerse orada da bu evlilikleri devam edecektir. Dünya kadınları hurilerden daha güzel olacaktır. (Mecmau’z-zevaid, h. no: 11396).

  Dünyada iki evlilik yapmış olanlar hep birlikte cennete gitmişlerse orada da bu evlilikleri devam edecektir.

  Dünyada hiç evlenmemiş olan erkekler hurilerle evlenebileceği kesin olmakla beraber, onun gibi bekâr kalmış biriyle de evlenebilir. Dünyada bekâr kızlar ise cennette arzu ettikleri biriyle evleneceklerdir.

  Nitekim, “ İman edip makbul ve güzel işler yapanları müjdele: Onlara içinden ırmaklar akan cennetler vardır. Öyle cennetler ki, ne zaman meyvelerinden kendilerine bir şey ikram edilirse: “Bu, daha önce de dünyada yediğimiz şey!” diyecekler. Oysa bu, onların aynısı olmayıp, benzeri olarak kendilerine sunulacaktır. Orada onların tertemiz eşleri de olacak ve onlar orada devamlı kalacaklardır”(Bakara, 2/25) mealindeki ayette herkesin eşlerinin olacağı vurgulanmıştır.

  Mükemmeliyetin ve güzelliğin her türlüsüne meyilli ve en yüksek derecesini aşk derecesinde arzulayan insan için, Kur’ân-ı Kerim’de Cennet nimetleri açısından detaylı bilgiler verilmiş ve onun da ötesinde Allah’ın rızâsı vaâd edilmiştir.öbür dünyada evlilik,  öbür dünyada evlilik var mı,  öteki dünyada evlilik,  öbür dünyada evlenme varmı,  öbür dünyada evlilikler ve şler