Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kadın erkek bir arada çalışır mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kadın erkek bir arada çalışır mı?

  Reklam
  Kadın erkek bir arada çalışır mı?


  Paylaş
  Kadın erkek bir arada çalışır mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanlarda bir nefis vardır. Bir hadiste: ‘’Bir kadın yabancı bir erkekle beraber kalmasın’’ buyruluyor. (Buhari, nikah:111) Bir kadınla bir erkek bir arada olursa, 3. Mutlaka şeytan olur. Evvela utanma,çekinme gibi duygular körelir. İki cinsin birbirine ilgi duymaması ancak cinsi duygularının ölmesiyle mümkündür. Bir erkeğin nefsi ölsede erkeklik duygusu ölmez.
  Cinsler evli olsalar bile karşı tarafta eşinde göremediği bazı üstünlükler görmesi mümkündür. Nice nice ocakların yıkılması bunun delilidir.
  İslam dini, günaha girilmemesi için evlilik öncesi flörtü yasaklamıştır.
  Şeytan boş durmaz. Kurs hocası, koca oluverir. Sekreter hanım kısa zaman sonra başka işler de görmeye başlar. Kayın birader başka türlü düşünmeye başlar…
  Rus yazarı Tolstoy’a bir gün kızı, erkek arkadaşı ile çıkmak istediğini söyler, kabul etmez. Erkek arkadaşı gelir o da izin alamaz. İkiside Tolstoy’a:’’Bize güvenmiyor musunuz?’’ derler. Tolstoy:’’Evet ikiniz bi arada olduğunuz müddetçe ikinize de güvenmiyorum’’ der.
  Bir hususta manevi ablalık, manevi abilik veya ahiret kardeşliği adı ile kadınla erkeğin birbirine yaklaşmasıdır. Bu şeytanın tuzaklarından biridir. İslamda böyle şeyler yoktur

  Mustafa Öselmiş
islamda kadın çalışırmı