Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan islamda kadın adetliyken ilişkiye girilirmi Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  Kayıtsız Üye  islamda kadın adetliyken ilişkiye girilirmi


  islamda kadın adetliyken ilişkiye girilirmi
  islamda kadın adetliyken ilişkiye girilirmi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Adet Dönemi, kadının rahmi içinde bulunan ve gebelik esnasında bebeğin gelişmesini sağlayan yapının, gebelik olmadığı zaman parçalanarak dışarıatılması için geçen ağrılı bir dönemdir. Bu parçalanma sonucu rahim doku parçaları, bir miktar kan ile vajinadan dışarı atılır. Bu olaylar zinciri her ay tekrar tekrar meydana gelir.Adet sırasında korunmasız olarak cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı çok yüksektir. İslam dini inançlarına göre, adetli dönemde Kuran ve hadislerin ışığında cinsel ilişkikesinlikle yasaklanmıştır.

  “
  Sana kadınların ay halini sorarlar. De ki: O, eziyet veren bir haldir.
  Bu nedenle ay halinde olan kadınlardan uzak durun. Temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın.
  Temizlendikleri vakit, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın.”
  (el-Bakara, 2/222.)
  ayeti sanırım her şeyi açıklamaktadır.
  Buna ilaveten, Peygamberimizin de “Cinsel birleşme dışındaki şeyler, normal zamanlardaki gibi yapılabilir” buyurduğu gibi adet döneminde kadın ve erkeğin birbirlerine kur, okşama, kucaklama veya sevişme hareketleri yapılabilir. Sağlık açısından parmak vajinaya sokulmamalıdır.
  alıntı..
adetliyken ilişkiye girilirmi,  adetliyken ilişkiye girmek,  adetliyken neden ilişkiye girilmez,  adetliyken iliskiye girilirmi,  adetliyken iliskiye girmek,  kadın adetliyken ilişkiye girilirmi,  adetliyken ilişkiye girilir mi