Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan Emniyet Kemeri Kullanmanın Amacları nelerdir Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Emniyet Kemeri Kullanmanın Amacları nelerdir

  Reklam
  Emniyet Kemeri Kullanmanın Amacı


  Paylaş
  Emniyet Kemeri Kullanmanın Amacları nelerdir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Emniyet kemeri kullanmanın amacı
  Emniyet kemeri değeri fazla da bilinmeyen bir güvenlik önlemidir.Otomobildeki en önemli güvenlik elemanlarından biridir. Her şeyde olduğu gibi, ancak doğru kullanıldığında en iyi şekilde çalışır. Emniyet kemerinin alt bölümü iki tarafta legen kemiğinin üzerinden ve üstte de omuzun üzerinden geçmelidir. Emniyet kemerinin görevini en iyi şekilde yapabilmesi için bu gereklidir.Bir çarpışma sırasında emniyet kemerinin makarası kilitlenir ve aracın içindekilerin fazla hareket etmesini önler.


  Birçok sürücü, kısa yolculuklarda emniyet kemerinin hiçbir işe yaramadığını düşünüyor, ancak emniyet kemeri kullanımını en çok gerektiren aslında kısa mesafeler oluyor.Çünkü ölümlü trafik kazalarının yüzde 80′ i sürücülerin evlerine 30-35 kilometre uzakta ve saatte 55-60 kilometre hızın altında gerçekleşiyor.


  Ayrıca kazalardaki ölümlerin yüzde 35′ i şehir içinde ve büyük olasılıkla günlük güzergahlar üzerinde meydana geliyor.
  Emniyet kemeri kullanılmıyorsa 30 kilometre hızla çarpıldığında bile ağır yaralanma riski çok fazla oluyor.
  Araştırmalar, emniyet kemeri takmamış yaralıların yüzde 70′ inin, 50 kilometreden daha düşük bir hızda yol alırken yaralandığını, 50 kilometre hızdaki bir çarpmanın, 4. kattan düşmeyle eşdeğer olduğunu ortaya koydu.emniyet kemeri kullanılmadığında yaşanabilecek durumlar,  emniyet kemeri kullanmanın önemi vikipedi,  emniyet kemeri vikipedi,  emniyet kemerinin önemi nedir kısaca,  emniyet kemerinin amacı ve öneminedir