Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan çaresizim. Lütfen Bilgisi Olan Biri Yardım Etsin. Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  --->: çaresizim. Lütfen Bilgisi Olan Biri Yardım Etsin.

  Reklam
  Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne en len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn(zâlimîne).
  Festecebnâ lehu ve necceynâhu minel gamm(gammi), ve kezâlike nuncil mu’minîn(mu’minîne).
  Zünnûn’u da hatırla. Hani öfkelenerek (halkından ayrılıp) gitmişti de kendisini asla sıkıştırmayacağımızı sanmıştı. Derken karanlıklar içinde, “Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Seni eksikliklerden uzak tutarım. Ben gerçekten (nefsine) zulmedenlerden oldum” diye dua etti.Biz de duasını kabul ettik ve kendisini kederden kurtardık. İşte biz mü’minleri böyle kurtarırız.


  bu dua ile dua ediniz mevlam sıkıntınızdan kurtarandır ,,

  LA İLAHE İLLA ENTE SUBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZZALİMİN.


  hatta bu kitapta çok güzel anlatılmış nasıl okunacağı hakkında da bilgi verilmiş ,,

  http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=87930  Muminem --->: çaresizim. Lütfen Bilgisi Olan Biri Yardım Etsin.

 2. 12
  Selamun Aleykum Bacim,

  bende gurbetrte yasiyorum ALMANYADA. Inan Bana insanin icinde ve firtatinda olmali bu davranislar ve durumlar. Yani Insan NAMAZ kliliyor YASIN okuyor diye iyi biri olmaz. Icin ve Disin bir olacak. Yasini okuyor, Namaz kiliyorsa demekki bu insan o NAMAZIN hu$usunu ve Tadini alamamis. Ve Dini acidan degil Dünyevi acidan bakilirsa bu ise. Erkek Adama yakismaz derler bir kadini dövmek. Kadin aciz ve gücsüz yaratilmisdir Erkege bakarak. Bir Erkek 3 kere düsünmeli Tokati armadan önce. Namus Seref Iffet olayi degilse normal dövüslerde Dövmesi normal degil. En koaly Yol Peygamberimizi Örnek almaliyiz. Sana bir Tavsiyem Hz. Ümmüzerin hayatini oku. Sana tavsiyem ordan ders cikarirsan icin rahatliyacaktir.

  Birde TÜRKLER ne demis!! Sevene Canim Feda, Sevmeyene ELVEDA... Hayata pozitif bak ve Cocuklarini düsün Seytana ve Vesveselere izin verme. CÜnki suanm Seytan sana daha cok yüklenir. Ona Vesvese kapilarini acma.

  Hadi Selamun Aleykum,

  sorularin olursa yazarsan sohbet ederiz! 3. 13
  peki ben bir soru sorabilir miyim ? kadın kendini çok kızdıran üzerine yükelnen ama dövmeyen erkeğe kadın tıkat atarsa dinen bununhükmü nedir erkek boşayabilir mi ? 4. 14
  @ Ansizin: Yani Kadin Tokat atsada atmasada bence bir önemli yok zaten erkegi *kidikliyormus* gibicesine aci verir ama saka bi kenara DÖVMEK veya TOKATLAMAK degil. Rabbim bizi INSAN olarak yaratmis Akil baali olarak. Aklimizi kullanmak icin bize verilmis bu akil. Ha hayvan olsa neyse ama bi dikkatini cekerim HAYVANLAR bile SADECE Erkek olanlari kavga ederler oda hangi sebebple? Misal Aslanlar BURASI BENIM BÖLGEM veya YUVAM gibisinden. YOksa hic görülmüsmü misal disi köpegin erkek köpegi isirdigi?? Ilginc degilmi??? Ama insanlar neden yapiyor bu hatalari? Olay Komünikasyonda bitiyor. Insan gibi konusulmali fikir alis-verisi yapilmali. Ama yinede uyumsuzluk olursa kavgaya dövmeye gerek yok. Bu sadece ortami daha fazla gerginletir.

  Selametle... 5. 15
  yardım sever
  senın yapacagın tek sey sakın yere gıdıp veya tatılle cıkabılırsın 1 arkadasınla ama geçmış konuları anlatma ve bahssetme kafanı baska yerlere ver bende benım esımde ayrıldı benden ama 3 ay bırlestık 2 gun once yıne gıttı bıraz kafasını toparlasın gerı gelmesını beklıcemkadin niye gücsüz yaratilmisdir