Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan Eşimin 100 gr altını var kurban düşer mi? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Eşimin 100 gr altını var kurban düşer mi?

  Reklam




  hayırlı bayramlar benim hanım ev hanımıdır evlenirkn babasından mal yada altın getirmedi eşime onun için kurban kesmek düşermi.hanıma 100 grmı geçen şekide altını ben yaptım.durumumuz okadar düzgün değil 2 tane biden kesemem tek hanım adına kessem yada 1sene bana öteki sene eşime kessek olurmu. her kafadan ayrı ses çıkıyor lütfen yardım.


  Paylaş
  Eşimin 100 gr altını var kurban düşer mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam




  bütçeleri aynı olup aynı çatı altında hayatlarını sürdüren aile bireylerinden birinin kesmesiyle, diğerlerinden de sorumluluk düşer.

  Çoğunluğu teşkil eden İslâm hukukçularının benimsediği ikinci görüş, hem Allah Resûlü (sas)’nün sözlü beyanlarına, hem de uygulamayı yansıtan bazı hadislere dayanmaktadır.
  “Ey insanlar! Her sene, her ev halkına kurban kesmek gerekir” buyurmak suretiyle kurbanın aile adına kesileceğini beyan eden Resûl-i Ekrem (sas), kurban bayramında bir koç kurban etmiş ve “Bismillâh! Allahım! Muhammed’den, onun hane halkından ve Muhammed ümmetinden kabul buyur!” diye dua etmiştir. Aynı şekilde Resûl-i Ekrem (sas)’in, saf beyaz, semiz ve boynuzlu iki koçu, birisini ümmetinden kurban kesmeyenler, diğerini de kendisi ve aile fertleri adına kurban olarak kestiği muteber kaynaklarda ifade edilmektedir.




altına kurban düşer mi,  altina kurban düsermi,  altina kurban düşer mi,  altını olana kurban düşer mi,  altini olan kadina kurban düsermi,  altına kurban düşermi,  kadına kurban düşer mi