Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan Vakit namazının ardından geçmiş kaza namazı kılınırmı Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  aleyna
  Misafir


  Vakit namazının ardından geçmiş kaza namazı kılınırmı 2. 2
  Cezalı
  Üyelik tarihi
  29 Mayıs 2009
  Bulunduğu yer
  baba ocağından
  Yaş
  23
  Mesajlar
  2.496
  Reklam
  Kaza namazları, ne şekilde kazaya kalmış ise aynı şekilde kılınacaktır.

  Sabah 2, öğle 4, ikindi 4, akşam 3, yatsı 4 ve vitir 3 rekat olarak kaza edilir.

  Her namaz için belirli bir zaman veya mekan tayin edilmez. Yani ikindi namazının kazası ikindi vaktinde kılınır diye bir sınır yoktur. İstediğiniz zamanda kılınabilir. Kaza namazını kılarken ikindi namazının yatsıdan önce veya öğlenin sabahtan sonra kılınması gerekir gibi bir şartta yoktur.

  Fakat kerahet dediğimiz zamanlarda kılınmamasına dikkat edilir. Bu vakitler de güneş doğduktan 45 dk sonraya, Güneş batmadan 45 dk. Önceye kadar ve Güneş tam tepede olduğu zaman (öğleye 30 dk. Kala) namaz kılınması hoş görülmemiştir. Bunların dışındaki bütün zamanlarda kaza namazı kılnabilir.


  geniş bilgi için tıklayın http://www.mumine.com/namaz-sorulari...l-kilinir.html


 3. 3
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  16 Şubat 2009
  Mesajlar
  2.169
  vakit namazının ardından geçmiş kaza namazı kılınırmıher vakit namazın arkasından kaza namazı kılınırmı,  her namazın arkasından kaza namazı kılınırmı,  vakit namazından sonra kaza namazı kılınırmı,  ikindi namazının arkasından kaza namazı kılınırmı,  vakit namazindan sonra kaza namazi kilinirmi,  vakit namazlarının ardından kaza namazı kılınırmı,  her namazın ardından kaza namazı kılınırmı