Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan Vakit namazının ardından geçmiş kaza namazı kılınırmı Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1
  aleyna  Vakit namazının ardından geçmiş kaza namazı kılınırmı 2. 2
  Reklam
  Kaza namazları, ne şekilde kazaya kalmış ise aynı şekilde kılınacaktır.

  Sabah 2, öğle 4, ikindi 4, akşam 3, yatsı 4 ve vitir 3 rekat olarak kaza edilir.

  Her namaz için belirli bir zaman veya mekan tayin edilmez. Yani ikindi namazının kazası ikindi vaktinde kılınır diye bir sınır yoktur. İstediğiniz zamanda kılınabilir. Kaza namazını kılarken ikindi namazının yatsıdan önce veya öğlenin sabahtan sonra kılınması gerekir gibi bir şartta yoktur.

  Fakat kerahet dediğimiz zamanlarda kılınmamasına dikkat edilir. Bu vakitler de güneş doğduktan 45 dk sonraya, Güneş batmadan 45 dk. Önceye kadar ve Güneş tam tepede olduğu zaman (öğleye 30 dk. Kala) namaz kılınması hoş görülmemiştir. Bunların dışındaki bütün zamanlarda kaza namazı kılnabilir.


  geniş bilgi için tıklayın http://www.mumine.com/namaz-sorulari...l-kilinir.html


 3. 3
  vakit namazının ardından geçmiş kaza namazı kılınırmıher vakit namazın arkasından kaza namazı kılınırmı,  her namazın arkasından kaza namazı kılınırmı,  vakit namazından sonra kaza namazı kılınırmı,  ikindi namazının arkasından kaza namazı kılınırmı,  vakit namazindan sonra kaza namazi kilinirmi,  vakit namazlarından sonra kaza namazı kılınırmı,  aksam namazinin arkasina kaza namazi kilinirmi