Mumine.com ile Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kapanmak istiyorum ama bir türlü olmuyor birşeyler beni engelliyor liseye gidiyorum Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 41

  Cevap: Kapanmak istiyorum ama bir türlü olmuyor birşeyler beni engelliyor liseye gidi

  helal olsun sana meryem kardeş çok güzel anlttn..... 2. 42
  Estağfirullah...Allah razı olsun.Rabbim için konuşanları Rabbim konuşturur 3. 43
  ve aleyküm selam verahmetullah.inşallah bir gün o özgürlüğe de kavuşup istediğimiz gibi girebileceğiz üniversiteye.. verdiğiniz bilgiler inanın çok yardımcı oldu bana.tesettürümü ilerletebilirim inşallah bende 4. 44
  inşallah birtanem 5. 45
  Kayıtsız Üyeu
  Inşallah alah yardımcın olsun 6. 46
  Kayıtsız Üye
  ben de13 yaşındayım seninle aynı durumdayım napcamı bilmiom insallah lisede kapanmayı düsünüyorum allahın izniyle 7. 47
  Kayıtsız Üye
  ben, iki gün önce kapandım. başkalarından duyduklarıma göre kapanmak insanı huzura erdiriyormuş, içindeki şüpheleri gideriyormuş. ama bende pek de öyle olmadı. kapandığımdan beri ''herkes bana mı bakıyor, eteğime mi gülüyorlar gibi sorular hiç aklımdan çıkmıyor. belki geçicidir,hani yeni ayakkabı aldığınızda garip hissedersiniz ya, belki öyledir.
  yürümeye çalıştığımda, eteğim hep botuma takılıyordu, zaten yağmur da yağıyordu, bir yerde durup eteğime baktığımda çamur olduklarını gördüm. gerçekten çok üzüldüm. başka bir eteğimin de boyu bileğimin üstündeydi. o zaman ayağıma takılmadı ama ben yine kötü hissediyordum. sanki kapandıktan sonra çevremdeki bütün kapalılar yok oldu. zaten hiç bir yerde de etek satmıyorlar ki! kendimi babaanne eteği giymiş gibi hissediyorum.
  ama bütün sıkıntılarıma rağmen, kapalı iki arkadaşımın yanında kendimi çok mutlu hissediyorum. ama onlar etek giymiyor. pantolon giyiyorlar. tesettürü tam anlamıyla yaşamak istiyorum. ama yapamıyorum. belki çevremde benim gibi etekle kapanan yaşıtlarım olsa ne de güzel olurdu. tabii ki tesettürü bırakmak istemiyorum .bu şekilde çok huzurluyum. ama neden etek giyince bu kadar kötü hissediyorum? kimseden kötü bir söz de duymadım.
  İNŞALLAH KAPANMAK İSTEYENLERİN HEVESLERİNİ KIRMAMIŞIMDIR.
  acaba ben de mi pantolon giysem diye düşündüğüm oluyor.. ama etekle aynaya baktığımda çok daha güzel olduğumu görüyorum. belki de eteklerim dışarıda giyilecek tarzda değildir. öyle ise nereden etek bulabilirim?
  sanki kapandıktan sonra daha çok vicdan azabı duymaya başladım. tekrar açılmaktan çok korkuyorum. yaşadığım şehir de kapanma anlamında berbat bir yer. beki başka yere taşınsam daha rahat edeceğim.
  ne olur içimdeki sıkıntıyı giderin! pantolondan hep nefret etmişimdir. ben tekrar ona nasıl döneyim?
  Allah rızası için yardım edin... 8. 48
  Kayıtsız Üye
  Bence kapanmalısın bende senin gibiydim ama düşündüm kapanırsam sevaplarım artar 9. 49
  sibel
  Allahim herkezin gönlüne iman korkusu düşursun.rabbim onun emrini yerine getiren kuluna merhamet eyler.kapanmak isteyen arkadaslarimiza rabbim tez zamanda yardım eylesin amin. 10. 50
  Kayıtsız Üye
  Ben kapandım sonra nefsime engel olamayip tekrar acilkim tekrar kapandim ve tekrar acildim cok utaniyorum yanlis yaptimi biliyorum kapanmak istiyorum ne yapmaliyim beklemelimiyimkapanmak istiyorum,  kapanmak istiyorum ne yapmalıyım,  kapanmak istiyorum ama,  kapanmak istiyorum ama korkuyorum,  kapanmak için ne yapmalıyım,  kapanmak istiyorum ama kapanamıyorum,  kapanmak icin ne yapmali