Soru ve Cevaplarla İslam ile Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Kuran'ı internetten dinleyerek gözle takip etmekle hatim olur mu? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Kuran'ı internetten dinleyerek gözle takip etmekle hatim olur mu?

  Reklam




  Sorunun kısa açıklaması:
  slm a. kuran-i kerimi hatali okuyan kisi, netten cüz takip ettiginde ne yapmasi lazim?yani gözüyle takip etse kendisi okumus gibi oluyor mu,yoksa oda sessiz olarak okunan cüzü takip etmesi mi gerek.bu konuda net bir malumatim yok,bilgi veririseniz sevinirim.
  Cevap:
  Değerli kardeşim,hatalı okuyorsanız netten cüz takibi yaptığınızda dilinizin harfleri telaffuz etmesi daha güzeldir.Çünkü böylelikle hem okumanızı geliştirir, hem de çıkardığınız herbir harfe ayrı sevap kazanmış olursunuz.Dille takip etmek gözle takip etmekten daha faideli ve sevaplıdır.Ama dille yapamayıp sadece göz ile takip etmeyi yapabiliyorsanız bunun da sevabı mutlaka vardır. Gözle takip ederek de hatim olur. selamlar..


  Paylaş
  Kuran'ı internetten dinleyerek gözle takip etmekle hatim olur mu? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam




  Kuranı kerim ister mushafından ister internetten takip edildiği sürece okumuş kabul edildiği için hatim olarak kabul edilmektedir. Fakat sadece dinlenirse geçerli olmaz.



internetten hatim olurmu,  ,  ,  ,  kuran takip ederek hatim olur mu,  ,