Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Peynir altı suyu Helâl midir? Hakkında Kısa Bilgi
  1. 1

    Reklam

    Peynir altı suyu Helâl midir?

    Reklam




    Peynir altı suyu Helâl midir?


    Bazı ürünlerin etiketlerinde “Peynir altı suyu” katkı maddesi olarak belirtiliyor. Bu katkı maddesi helâl midir? Diye soran kardeşlerimiz.


    Peynir altı suyu, sütün kesilmesi yada peynirleşmesi sonunda arta kalan sulu kısmıdır. Sütün peynir haline gelmesi için kesilmesinde enzim ve maya kullanılmaktadır. Bu enzim ve mayalar, yenmesi haram kılınmış hayvanlardan elde edilmiş ise bu yolla elde edilmiş peynirlerin yenmesi haram olduğu gibi, artık olarak elde edilen “Peynir altı suyu” da tabii olarak haram olacaktır. Etiketlerinde bir açıklama olmayan gıda maddeleri de maalesef en azından şüpheli olmak durumundan kurtulamıyacaktır.alıntı


    Paylaş
    Peynir altı suyu Helâl midir? Mumine Forum

  2. 2
    Reklam




    çikolataların çoğunda peynir altı suyu var malesef


    paylaşim için teşekkürler..