Kadın ve Çocuk Sağlığı ile Kadın Sağlığı Forumundan Regl Sancısı Nasıl Giderilir - Adet Sancıları İçin Öneri - Adet Ağrrıları Nasıl Azaltılır Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Regl Sancısı Nasıl Giderilir - Adet Sancıları İçin Öneri - Adet Ağrrıları Nasıl Azaltılır

  Reklam
  Regl Sancısı Nasıl Giderilir - Adet Sancıları İçin Öneri - Adet Ağrrıları Nasıl Azaltılır

  Adet sancısı, adet döneminden bir-iki gün önce başlar, bazı kadınlarda hafif yaşanırken, bazlarında ağır ve sancılı yaşanmaktadır. Birincil ve ikincil sancı olarak ikiye ayrılmaktadır. 20 yaş altı ve genelde doğum yapmayanlar için birincil, doğum yapan kadınlar için ikincil sancılar yaşanır. İkincil sancılar, lif tümörleri, yumurtalık kistleri bulunan kadınlarda ya da doğum kontrol ilaçları kullanan kadınlarda yaşanmaktadır. Bu sancılar, hormonsaldır, rahmin yumurtlamayı reddettiği dönemde sancılar çoğalır. Doktor tavsiyesinde doğum kontrol hapları adet sancısını kesmek ya da azaltmak için kullanılsa da, bu haplar kanamayı artırır.

  Bazı genital ağrı kesiciler (Exen, Buscopan gibi), kısa sürede ağrıyı dindirir. Fakat günlük dozu aşmamak gerekir.

  Ayrıca düzenli fiziksel aktivite, yürüyüş, yavaş hareketli spor, aerobik, bisiklet gibi sporlar krampları azaltmaya yardımcıdır. Çinko-kalsiyum ağırlıklı bir beslenme de yine ağrıları ve şişkinliği azaltmaya yardımcıdır. Kadınlar, en çok bu dönemde yemek yemeye eğilimlidir.

  Diyet yapanların bu dönemde dikkatli olması gerekmektedir. Sıcak bir banyo eşliğinde aromaterapi bitkileri ve sabunları kullanın. Bu size iyi gelecektir. Üşütmemeye, sıkı giyinmeye de özen gösterin. Isıtılmış ped de başka bir alternatiftir  Paylaş
  Regl Sancısı Nasıl Giderilir - Adet Sancıları İçin Öneri - Adet Ağrrıları Nasıl Azaltılır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Isıtılmış ped de başka bir alternatiftir
  ilginç


  Allah razı olsun konu için

  çikolatada sancıyı dindiriyoradet sancısı nasıl azaltılır,  adet sancısı nasıl azalır,  adet sancısı için dua,  adet sancıları nasıl azaltılır,  regl sancisi nasil azaltilir,  adet sancıları nasıl giderilir,  adet sancısı nasıl hafifler