Soru ve Cevaplarla İslam ile Kadın Mahrem Soruları Forumundan Aybaşı Halınden Sonra Gelen Beyaz Akıntı Namaza Engel Mıdır? Namaz Kılarken Akıntı Ol Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Aybaşı Halınden Sonra Gelen Beyaz Akıntı Namaza Engel Mıdır? Namaz Kılarken Akıntı Ol

  Reklam
  AYBAŞI HALINDEN SONRA GELEN BEYAZ AKINTI NAMAZA ENGEL MIDIR? NAMAZ KILARKEN AKINTI OLURSA NAMAZ BOZULUR MU? BU AKINTIYI PAMUK VS. ILE ENGELLEMEMDE BIR SAKINCA VAR MIDIR?

  Bu tür akıntılar kadında bir dereceye kadar normal sayılır ve pamuk gibi bir şey kullanmak suretiyle (kürsüf) dışarı çıkması önlenebiliyorsa, kadın bununla özür sahibi sayılmaz. Yani kürsüf akıntıyı tuttuğu sürece; istediği kadar vakit namazı kılabilir. Diğer namazları ise evveliyetle kılar.

  Ancak akıntının dışarı (dis ferce kadar) çıkması halinde; abdest bozulmuş olacağından, namazda ise namazı da bozulur ve aktığı ânı ânlayabilmişse, konuşmadan ve başka bir işe bulaşmadan gidip abdestini alır ve namazına kaldığı yerden devam eder. Ama akıntı kürsüfle kesilemeyecek kadar çok ve sürekli ise, özür sahibi sayılır, her namaz için abdest alır ve akıntı sürmesine rağmen namazını kılar.

  İslam Fıkhı Ansiklopedisi  Paylaş
  Aybaşı Halınden Sonra Gelen Beyaz Akıntı Namaza Engel Mıdır? Namaz Kılarken Akıntı Ol Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  merak ettiğim bir konuydu ...bilgilendim Allah razı olsun 3. 3
  Allah razı olsun Hicran 4. 4
  Allah razı olsun . önemli bir konu sağolasın 5. 5
  çok merak ettigim bir konuydu tamamen aydınlandım ALLAH hepinizden razı olsun 6. 6
  hayız kesildikten sonra gusledip ibadete başlıyorum ama ertesi günü veya birkaç gün sonra sarı ya da kahverengi bir akıntı görüyorum o zaman aradaki ibadetler kabul oluyor mu ve yeniden gusül gerekiyor mu acaba? 7. 7
  bu özür kanıdır namaz abdesdi alıp ibadetinize devam edebilirsiniz gusul gerekmez 8. 8
  iyi de özür olması için bir namaz vakti boyunca olması gerekmiyor mu bir de on günü aşması.ben yalnız bir kere görüyorum ve de o on günlük süre içinde 9. 9
  Şirin Yenigün akıntı geldi zaman çamaşırınıza değdi anda abdest bozulur,Namaz Kılamazsınız Yeniden Çamaşır Değiştirim Abdest Alıp Namazınızı Kılabilirsiniz.
  Akıntı Her Bayanda Olur. Önlemek İçin Pamuk Kullanın.

  Kadınlardan gelen akıntıların mahiyeti ve beyaz akıntı 10. 10
  Bilgiler için Allah razı olsun Hicran abla sağolasınız..adetin son günü namaz kılınır mı,  aybasi namaz,  akıntı namaza engel mi,  akıntı namaza engelmidir,  Kadınlardan gelen akıntılar namaza engel mi,  aybaşından sonra beyaz sıvı,  günlük akıntı namaza engel mi