Soru ve Cevaplarla İslam ve Kadın Mahrem Soruları Forumundan İstimna,masturbusyon Hakkında Kısa Bilgi
 1. 15

  Reklam

  Reklam
  Ok anladik yaaaaa

  --------------

  Ayris hanim siz Turkiyedemi oluyorsunuz? 2. 16
  Reklam
  Alıntı Hafsa Azeri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tewekkur ederim abla.İslamdada boyle sorulardan utanmak lazim diyil.masturbusiya yapmak gunahmi bir az daha cok melumat vere bilirminiz?
  Bilgi için aşağıdaki linki tıklayarak konuyu okuyaabilirsiniz.Ayrıca konu açmadan önce arama yaparsanız işiniz kolaylaşır inşaAllah.Çünkü çoğu konu fazlasıyla sitede mevcuttur.
  Şunu da hatırlatma ihtiyacı duyuyorum:moderatörler yoğun olabilirler,her şeye yetişemeyebilirler,konuyu görmemiş olabilirler.Hemen yargılamayalım inşaAllah.Zaten konu mevcut olduğu için de cevap vermemiş olabilirler.Anlayış gösterelim.Bu sitenin moderatörleri,adminleri böyle konuları cevaplamaktan utansaydılar böyle konulara dair onlarca yazı siteye eklemezlerdi.Rabbim bizleri suizandan sakındırsın.Selametle...

  http://www.muminem.net/misafir-soru-...a-yollari.html

 3. 17
  Bazı âlimler mastürbasyon hakkında şöyle diyorlar:

  1) Keyfî olarak mastürbasyon yapmak yani el ile menisini getirmek haramdır! Ancak şehveti kendisine galebe çalıp da karısı veya cariyesi bulunmazsa, şehvetini gidermek için bunu yaptığında günahkâr olmayacağı umulur. Hatta böyle bir kimse zina edeceğinden korkarsa, el ile meni getirerek yani mastürbasyon yaparak şehvetini gidermesi gerekir.
  2) Mastürbasyon yapan kişi eğer bunu zinadan korunmak için yapmışsa bir günah yoktur. Yani şehveti galebe çalar da, onu gidermek için yaparsa cezalanmaması umulur.
  3) Karı koca arasında ki ilişki esnasında erkeğin, menisini karısının eli ile çıkartması caizdir.
  4) Meni, kan aldırmak gibi vücuttan dışarı atılması gereken bir fazlalıktır. Bu yüzden zinaya düşme korkusu ve evlenmeye gücü yetmeme hallerinde, kişinin mastürbasyon yapmasının caiz olduğunu söylenmiştir.
  Bu şartlar göz önünde bulundurulacak olursa, mastürbasyon yapmanın yani elle boşalmanın hükmünü herkes kendi vicdanında daha iyi verebilir.
  Ancak insan fıtratı mastürbasyon yapmayı hoş karşılamaz. Çünkü mastürbasyon yaptıktan sonra insanda bir pişmanlık duygusu meydana gelir. İşte böyle bir fiilin kesin olarak helalliğine hiçbir Müslüman inanmaz ve bu yolu çözüm olarak görmez.
  Haramlar bellidir, helâller bellidir. İkisi arasında şüpheli şeyler vardır. En güzeli bunlardan uzak durmaktır.
  Nu’man bin Beşir (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
  “Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  ‘Helal bellidir haram bellidir. Bu ikisi arasında şüpheli şeyler vardır. İnsanlardan çoğu onu bilemez. Herkim şüpheli şeylerden sakınırsa dinini ve ırzını şüpheden beri etmiştir. Herkim de şüpheli şeyleri işlerse etrafı çevrili korulukta davarlarını otlatan çoban gibi oraya girebilir. Dikkat! Her kralın bir koruluğu vardır. Dikkat! Allah’ın yeryüzünde ki koruluğu onun haramlarıdır. Dikkat! Cesette bir parça et vardır o salih olduğu zaman bütün ceset salih olur; eğer o fasit olursa bütün ceset te fasit olur. Dikkat edin ki, o kalptir’ buyurdu.”
  Buhari, Müslim
  Nitekim tıp otoriteleri de aşırı alışkanlık haline getirilen mastürbasyonun ruhî ve fizyolojik zararlarını ortaya koymaktadırlar.mastürbüsyon,  masturbusiya,  mastürbusyon,  masturbüsyon,  kadın mastürbüsyonu,  istimna nedir azerbaijan,  Masturbusyon