Soru ve Cevaplarla İslam ile Kadın Mahrem Soruları Forumundan Adetli iken cinsel ilişkide bulunmanın kefareti nedir varsa kimlere verilir ? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1  Adetli iken cinsel ilişkide bulunmanın kefareti nedir varsa kimlere verilir ?


  adetli iken cinsel ilişkide bulunmanın kefareti nedir varsa kimlere verilir

  Cevap:

  Hayızlı kadınla cinsel ilişkide bulunmak, Bakara Suresi 222. Ayette (Sana, kadınların aybaşı hali hakkında da sorarlar, de ki: "O bir ezadır (rahatsızlıktır)". Aybaşı halinde iken kadınlardan el çekin, temizlenmelerine kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri zaman, Allah'ın size buyurduğu yoldan yaklaşın. Allah şüphesiz daima tevbe edenleri sever,
  temizlenenleri de sever.)

  haram kılınmıştır.Böyle bir ilişkide bulunan kimsenin bu günahından tövbe ve istiğfar etmesi gerektiği gibi belli bir miktar (ilk günlerdeki ilişki için 4,25 gr., son günlerdeki için bunun yarısı miktarda altın) sadaka vermesi de gerekli görülür. Hayızlı kadının göbekle diz kapağı arasından cinsel amaçla yararlanma da câiz görülmez. Bunun dışındaki yerler ve fiiller içinse herhangi bir sınırlama getirilmemiştir. Hayız kanı kesilen kadın gusletmedikçe cinsel ilişkide bulunamaz. Ancak Hanefîler hayız kanının alışılmış, belirli âdet süresinin sonunda kesilmesinden itibaren bir namaz vakti geçtikten sonra gusül yapılmasa da cinsel ilişkinin câiz olduğu görüşündedir.

  Hayızlı kadınla cinsel ilişkinin dinen yasaklanması kadının beden ve ruh sağlığı açısından da son derece gerekli bir tedbirdir. Bu dönem, kadınların her türlü ruhî gerilime, mikrop ve hastalık kapmaya açık oldukları bir dönemdir.(D.İ.B. İLMİHAL)
  Kefaret dinen fakir sayılan kimselere verilir.  Sakarya il müftülüğü

  Adetli iken cinsel ilişkide bulunmanın kefareti nedir varsa kimlere verilir ? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Adetli iken cinsel ilişki haramdır.Bu nedenle bu zamanlarda kadınlara yaklaşmak doğru olmaz.Erkeklerin de kadınların da bu dönemi dinlenerek ve bu dönemin verdiği sorunları destek olarak çözmeleri gerekir.Adetli iken ilişki,  adetliyken ilişkiye girmenin günahı,  adetliyken ilişkiye girmenin kefareti,  hayızlı iken ilişkiye girmenin kefareti,  adetliyken ilişkinin kefareti,  adetliyken ilişkiye girmenin kefareti nedir,  Adetliyken ilişki kefareti