Mumine.com ile İstekleriniz / Eleştirileriniz Forumundan Kuran meali okuyor musunuz? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  --->: Kuran meali okuyor musunuz?

  Reklam
  Allah razı olsun Aynur Hanım. Kur-an'ı Kerim'i günde ortalama 100-120 ayet okusak, yaklaşık 2 ay kadar bir sürede bitirmiş oluruz. Günde 100-120 ayet, 24 saatlik koca bir günde sadece yarım saat yada 40 dakikalık bir zamanımızı alır. Bu kadar ayıracak vaktimiz yok mu peki? Kur-an'ı Kerim okumadan, ibadetlerimizi yapmaktan önemli ne işimiz olabilri ki bizim?
  Sevgili kardeşlerim, her gün mümkün olduğunca sabah öğle akşam fark etmez, sadece bi 40 dakikacık vaktimizi ayıralım, RABBİM'imizin bize emrettiklerini yasakladıklarını daha iyi belleklerimize kazımak için, onun sevgili kulları olabilmemiz için çaba sarfedelim.

  Ey insanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüller derdine bir şifa, müminlere bir hidayet ve rahmet geldi. (YUNUS/57)

  (Ey Resulüm!) Biz, sana bu kitabı (Kur'ânı) sırf hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklaman için ve iman edecek topluma bir hidayet, bir rahmet olsun diye indirdik. (NAHL/64)

  Biz o gün, her ümmet içinde, kendilerinden kendi üzerlerine bir şahit göndereceğiz. Seni de onların üzerine şahit getireceğiz. Bu kitabı da, her şeyi açıklayan ve müslümanlara doğruyu gösteren bir rehber, bir rahmet kaynağı ve bir müjdeleyici olarak indirdik. (NAHL/89)

  Allah, size Kitab'ı (Kur'ân'ı) açıklanmış olarak indirdiği halde, ondan başka bir hakem mi arayayım? Kendilerine kitap verdiklerimiz, o Kur'ân'ın, gerçekten Rabbin katından hak olarak indirilmiş olduğunu bilirler. O halde sakın şüphe edenlerden olma. (EN'AM/114)


  Muminem --->: Kuran meali okuyor musunuz?

 2. 12
  harikasınız arkadaşlar..sizlerden de Allah razı olsun... 3. 13
  Ne Yazık Ki Pek Ilginizi çekmemiş....6 Kardeşimden Başka Cevap Gelmedi...amaçım Kimseyi Yermek Değil Sadece Kurandan Ne Kadar Uzakmışız Meğer Bu Beni üzüyor Sadece Onun Için Yazdım .......selam Ve Sevgi Ile....... 4. 14
  Salemun aleyküm hanım kardeşlerim..
  Aynur hanım sizin için bi mahsuru yoksa biraz kendinizden bahsedermisiniz?ne yapar ne edersiniz. sizi merak ediyorum. 5. 15
  Neden ki sevimcim ...bir garip Allah kuluyum işte... 6. 16
  merak ettim tanımak istedim.sitede öyle merak ettiğim kişiler oluyor arada. 7. 17
  Allah sevgisiyle dolu bir mümine ablanızım yaşıma bakmışsınızdır 44 yaşındayım mart ayında inşaallah ümre ziyaretinde bulunucağım.senelerden beri hayalimdi..eğer tesettürlü olup olmadığımı merak ediyorsanız tesettürsüzüm..tesettür lafındanda hoşlanmıyorum belirteyim onunda. başörtüsü demek daha hoş kuranda tessettür diye bir ayet geçmez..dış elbiseleriniz der.örtülerini yakalarına salsınlar der..tek sorun sanki başörtüsüymüş gibi bahsedilmeside beni ayrıca üzüyor.acaba namazına dikkat eden sabah namazını vaktinde kılan kaç tane müslüman var .merak ediyorum..bakın müslüman dedim mü'min demedim çünkü daha mü'min olma sıfatını kazanabildiğimizi zannetmiyorum...Kuranı okuyun arkadaşlar hararetle tavsiye ediyorum ama arapçasından değil lütfen mealini okuyun ufkunuzu genişletin dar bir persfektifle bakmayın hayata ve insanlara..kuranın arapcasını okumayın demiyorum yanlış anlaşılmasın şimdi muhalif yazılar yazarsınız yine..sadece sırf arapçasını değil anlamını da okuyun demek istiyorum Allahım bana ne demiş neden demiş ben ne yapmalıyım düşüne düşüne okuyun bakın o zaman hayatada insanlarada bakışınız değişecek..selametle kalın ....merakınızı biraz olsun giderebildin mi bilmiyorum..

  Kadın-erkek tüm inananlara "Halife" olarak yaradılmış bulunduklarını farkettirmek ve gereğini yaşatmak için; ölümötesi yaşam şartlarını bildirip, ölümötesi yaşamın güzelliklerinin elde edilmesinin öğrenilmesi amacıyla nâzil olmuş bulunan Kur'ân-ı Kerim'i "OKU"mak ve değerlendirmek, kişinin kendisi için yapacağı en yararlı çalışmadır!A.H. 8. 18
  Evet ablamızsınız Allah kabul etsin.Allah Haccı da nasip etsin inşallah. bizlere de inşallah
  evet bende ''tesettür''türban'' bu tabirleri hiç sevmiyorum.ben de genelde başörtüsü diyorum..başörtülü olup oladığınızı merak etmedim açıkçası.sadece sizi insanlara birşeyler ''doğru şeyler''öğretmek adına çabalar gördüğüm için tanımak istedim.aslında daha ayrıntılı tanımak istiyorum var öyle bir kaç kişi daha ayrıntılı tanıyıp dost arkadaş olmak istediğim ama nasip tabi..
  Teşekkür ederim cevabınız için 9. 19
  sağol sevimcim inşaallah nasip etsin haccı da..eğer face giriyorsan oradan görüşebiliriz.. 10. 20
  yok face kullanmıyorum.msn mi verebilirim isterseniz.msni de çok aktif kullanamıyorum ama açarım