Diğer Kategoriler ile İslamda ve Dünyada Kadın Forumundan islamda Kadın,Rauf PEHLİVAN Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  --->: Islamda Kadın

  Reklam
  İSLAMDA KADIN
  Baş Sağlığı Dilemek
  Ölüm vaktinden itibaren üç gün içinde ölü sahibine baş sağlığı dilemek mendubdur. Bu müddetten sonra yapılmasında kerahet vardır. Ancak uzakta olanlarla haberi olmayanlar için bir müddet yoktur. Baş sağlığı için özel bir söz yoktur. Örfe göre münasip sözler söylenir : Allah ölüye rahmet etsin, size sabır ve sağlık versin, Allah verir Allah alır... gibi.
  Ölünün bütün yakınlarına başl sağlığı dilenir. Aklı ermeyen çocuğa yapılmaz. İkinci defa baş sağlığı dilenilmesi mekruhtur.
  Komşuların ölü sahibine yemek pişirmeleri ve ona yemek göndermeleri güzel bir harekettir. Yemek içi n ölü sahiplerine israr da edilir.


  Kaynak:
  İslam İlmihali, A.Fikri Yavuz, Çile Yayınları


  Muminem --->: Islamda Kadın

 2. 12
  İSLAMDA KADIN
  Oje ve Benzeri Şeyler Gusle Mani mi?
  Guslün sahih olması için suyun deriye ve tırnağa temas etmesi gerekir. bu temasa mani olan şey gusle manidir.Kadın guslederken tırnağının altında, üstünde veya vücudunun başka bir yerinde suyun temasına mani olan hamur, balık pulu, ruj, oje gibi şeyler olursa bunları gidermesi vaciptir. Bunlar giderilmeden gusül caiz olmaz.
  Oje, gusül abdestinden sonra sürülmüş olsa bile onunla ne gusül ne de abdest olmaz. Dolayısıyle oje ile hiçbir ibadet olmaz.


  Faydalanılan Eserler:
  Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVANmakata parmak sokmak günahmı,  vajinaya parmak sokmak guslü gerektirir mi,  rauf pehlivan kimdir,  makata parmak sokmak caiz mi,  anüse parmak sokmak günahmı,  makata parmak sokmak günah mı,  ferce parmak sokmak