Diğer Kategoriler ile İslamda Tesettür Forumundan Başörtülü Yarı Çıplaklar... Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Başörtülü Yarı Çıplaklar...

  Reklam
  Etraf başörtülü yarı çıplaklardan geçilmiyor.

  Tesettürle başkaları değil ama başörtülüler fena halde dalga geçmekte.

  Arkadaş zor geliyorsa çıkar kafandaki örtüyü.

  Sana zorla taktıran mı var?

  Bir salaşlık, bir derbederlik.

  Sanki kafasındaki iki kılı kapatınca hatun kişi, bütün vazifelerini tamamlamış gibi vücudunu orta yere saçıveriyor.

  Acaba Müslüman kadının sadece saçı kıymetli, en mahrem vücut azaları çok mu değersiz diye düşünmekte insanlar. Göbekler, göğüsler, kalçalar orta yerde.

  Kadıncağız adeta amazon gibi sokağa fırlamış.

  Önceki gün ziyaretime gelen üç bayan yazarla oturup konuştuk. Örtülerini bayağı modernleştirmişlerdi. Belli ki bana akıl vermeye gelmişlerdi. “Biz de zamanında bu tesettürü amma abartmışız” deyince bayağı şaşırdım. Arkadaşlarım iyi eğitimli ve sevilen kalem sahipleri idi ama değil pardösü, ceket bile giymeyerek incecik elbiselerle ne büyük devrim yaptıklarını anlatmaya uğramışlardı.

  En baştakilerdeki bozulma bütün toplumu etkilemekte. VIP kadınlardan başlayan bir dezenformasyon.

  “Özür dileriz cumhurbaşkanlığı sitesinde hanımefendinin bir düğünde çekilmiş resmi çıkmış, düzelteceğiz”.

  “E evladımın düğününde bile, şöyle etrafa endamlı bir kadın nasıl olurmuş göstermeyeyim mi? Hem bizi zevksizlikle, demodelikle suçlayan laiklere biraz zarafet dersi vermeyelim mi?” iyi niyetinizi yüzünüzden okuyorum da.

  Düğünlere katılan binlerce erkeğin meraklı bakışlarını bir kalemde yok saymanız da size ilahi bir artı getiriyor mu acaba?

  Ya da dinin şöyle bir kuralı mı var? Düğünlere katılan erkekler namahrem sayılmaz. Zaruret miktarıdır. Gecelik gibi elbiselerle göbeği göğsü etrafa dağıtıp salon sahibeliği yapmanız da bir mahzurat yok mudur?

  Büyük başlarımız böyle yapınca; halk çocukları da nereden bulsunlar cici salonları, şık avizeleri, pahalı kostümleri; onlar da sokaklarda soyunmaya başladılar.


  Tamam, bizim kızlar yeni örtünüyor biraz hoşgörü de, altmış yaşındaki büyük hanımlarda da mendil kadar başa yapışan örtüler ve göbek göğüs hatları olabildiğince belli eden dar kostümler.

  Acaba Müslüman modacılar ellerindeki makasın hakkını nasıl verecekler? Pardösü değil de atletizm mayosu biçiyorlar sanki. Bütün vücut azaları ortada.

  Tanıdığım pek çok başı açık laik bayan; bizim başı örtülü pek çok kadınımızdan daha kapalı giyinmekteler. Yaz sıcağında diz altı eteği üzerine ceketini ya da hırkasını giymeden dışarı çıkmayan, neneden atadan görgülü, terbiyeli çok insan tanıyorum.

  Lakin bizim cephede bir amazonluk, bir yarı çıplaklık almış başını gidiyor. Arkadaşlar zor geliyorsa takmayıverirsiniz şu örtüyü olur biter.

  Ama Rabbimizin Müslüman kadınlara hediye ettiği tesettür tacını, toza kire bulayıp ayağa düşürmeyin lütfen.

  Allah sonumuzu hayreyleye ama durum hiç iç açıcı değil. Aşağılık kompleksleri ile acınacak durumdayız.

  Hem bu konuda sadece kadını suçlamam da yersiz.

  En büyük suçlu insanın erkek cinsi yine.

  Geçen gün baktım anlı şanlı delikanlı, kolundaki eşi yarı çıplak. Dapdar bir pantolon, neredeyse bağırsaklarının başlangıç ve bitiş yeri ortada. Üzerinde uzun bir ceket yok. Derisine yapışmış bir mini bluz. Ve bu trajik tabloya arsızca bir de baş bağlamış. Bu görüntüyü veren kadından çok erkeğe baktım. Acaba oğlan kör mü diye. Aval aval ağzını açmış etrafı seyreden delikanlı, yanındaki kadının yarı çıplaklığını göremeyecek kadar aptaldı.

  Tesettürün bozulmasında en büyük suçlu erkekler.

  Onlar açık bayanlara, televizyonun edepsiz çıplaklarına hayranlıkla bakarken, hanımları da; o aptal beylerini ellerinde tutabilmek için açılma yarışına girdiler. Bizim pek çok kadınımız niçin kapanmıyor sanıyorsunuz, ya da böyle yarı çıplak dolaşıyor derseniz; kocaları yüzlerine bakmaz diye.

  Rabbimiz setr olma hususunda cümlemizin kalbine güzel ilhamlar versin
  .

  Mine Alpay Gün  Paylaş
  Başörtülü Yarı Çıplaklar... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Amin Allah Teala Razı olsn çok teşekkürler 3. 3
  allah razı olsun
  günümüz kadınlarını çok güzel anlatmış
  yazarın emegine saglık 4. 4
  ALLAH bin kere razı olsun
  toplumumuzdaki kanayan yaraya parmak basmışsınız...
  bunu birde kendini tesettürlü sanan zavallılara okutmak gerek ne derler acaba
  AMaann biz bildiğimizi okuruz derler muhtemelen
  RABBIM ıslah etsin inşallah 5. 5
  çok doğru düşünüyosunuz.etrafmda sırf kocaları yüzünden tam tesettr yaşayamayan insanllr var.bn 16 yaşndayım tesettre gireli 1sene oldu giyindiklerime dikkat etmeye çlşıyorm.ama yinede tam anlamıyla yapamıyorum.. 6. 6
  kolay değil tastamam olmak allah bizi tastamam olanlardan eylesin inşaallah 7. 7
  ben izmirde yaşıyorum burda baş örtülü insan var. Bunların hepsini genellemiyorum ama bir kısımda var ki baş örtüsünü neden taktıklarını anlamıyorum.Acaba baş örtülülerle binevi alay rtme şeklimi yoksa başörtüsüyle alay etme şeklimi çözemedim.Başında örtü ama altta badi onun altında daracık pantolon ha bide olmazsa olmazı makyaj.Gerçekten kardeş niye başını örtüyorsun birde onunla neden uğraşıyorsunki zamanına yazık.Rabbim bize imanımızı güçlendirmeyi nasip etsin 8. 8
  Onlar açık bayanlara, televizyonun edepsiz çıplaklarına hayranlıkla bakarken, hanımları da; o aptal beylerini ellerinde tutabilmek için açılma yarışına girdiler. Bizim pek çok kadınımız niçin kapanmıyor sanıyorsunuz, ya da böyle yarı çıplak dolaşıyor derseniz; kocaları yüzlerine bakmaz diye.

  Rabbimiz setr olma hususunda cümlemizin kalbine güzel ilhamlar versin
  .
  allah ıslah eylesin ecmain