Soru ve Cevaplarla İslam ile İman Soruları Forumundan Kasıtlı olarak insan öldürmenin cezası nedir,affı var mı? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Kasıtlı olarak insan öldürmenin cezası nedir,affı var mı?

  Reklam
  SORU: Hocam Kur’an ı Kerim de kasıtlı bir insanı öldürenin ebedi cehennemlik oldugu muhtelif ayetlerde gecmekte…sahih bir hadisi serifte ise 99 kişi olduren ve tevbe etmek isteyen hatta 100′e tamamlayan insanın rahmet melekleri tarafınfan götürüldüğü bildirilir…Burada benim anlamadıgım nokta nedir…Şüphesiz bu ikisi celişiyor degil haşa…Ama burdaki sır nedir?

  CEVAP: Kasıtlı bir insan öldüren ve o öldürmeye Allah’ ın takdir buyurduğu cezayı çekmeyen kimsenin hakkı ebedi cehennemdir. Ebedi cehennem cezasını hak etmenin yanında dünyada kısısen öldürülmek veya diyetle kurtulmak gibi bir yolla temizlenme ya da ahirette Allah Teala’nın affına mazhar olma gerçekleşirse bu kişi kurtulur. Yoksa mukadder ceza ebedi cehennemdir: Böyle anlarsak sıkıntı kalmaz.Allah’a emanet olunuz.


  Nureddin Yıldız  Paylaş
  Kasıtlı olarak insan öldürmenin cezası nedir,affı var mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir insanı öldüren insanlığı öldürmüş gibidir buyurmuş peygamber efendimiz. Kasıtlı olarak Allah yolunca cihat etmeden nedensiz adam öldürmek bütün insanları öldürmek gibi büyük bir günahtır. Affolup olmayacağını bir tek Allah bilir diğer günahlar gibi biz sadece dileriz umut ederiz. 3. 3
  Kayıtsız Üye
  İnsan öldürmenin affı varmiAdam oldurmenin affi varmi,  insan insani oldurdu zaman cezasinedir,  bebek öldürmenin cezası,  bir insani oldurmenin affi