Örgü Modelleri Dünyası ve Hırka Örgü Modelleri Forumundan Örgü 4 düğme hırka modeli anlatımlı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Örgü 4 düğme hırka modeli anlatımlı

  Reklam
  Örgü 4 dügme hırka modeli anlatımlı

  anlatımlı beyaz hırka modeli
  çık bir dögmeli hırka modeli  hırka modeli.jpg
  Önlere
  15 ilmek ile başalnıp 2 Sıra ters örülür. Üzerine 5 ters, 5 düz, 5 ters olarak 3 Sıra devam edilir. Ön ortasındaki 5 ters ilmegin yandaki diger ilmekleri 3 Sırada tersiten sonra düz, düzden sonrada ters örün. Başlangıcından 14 Sıra sonra kolu 2-1 şeklinde kesin. Yaka kısmını yaparak ön tarafı tamamlayın.
  Ar-ka
  30 ilmekle başlayın. 2 Sıra ters örünün uzerine 5 ters, 5 duz olarak örun. Her 3 sırada tersin üstüne düz, düzün ustune ters olarak örmeye devam edin. Kolu 2-1 şeklinde kesin.Arka yaka kısmını yaparak örgüyü tamamlayın.
  Kollar:
  32 ilmekle başlayın.15 cm sonra ters örmelisiniz. ilmekleri 2şer 2 şer toplayıp ilmek sayısını da 16düşürerek 1 sıra örmelisiniz.. Daha sonra her sırada 1 'er ilmek olacak şekildei 3'er ilmekartırın. Kolu 2-1şeklinde kesin.. Her iki taraftan 1'er ilmek eksilterekörgüyü tamamlayın.Boyun tarafından ilmek aıp 3 Sıra haraşoörün. Hlrkanının çevresine tığla zincir çekip halkalar yapın. Kol ağzındakii ters orgunun uzerine kordon geçirip dirsekten baglayın  Paylaş
  Örgü 4 düğme hırka modeli anlatımlı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sıfır yaka şeklinde örülmüş olan bu hırka modeli desen olarak sarmal desenler kullanılmış. Ön kısmında yukarıdan aşağıya kadar düğmeler konulmuş ve bedeni saran bir hırka örneğidir.