Diğer Kategoriler ile Hadis Forumundan Peygamber Efendimizin Başörtüsü Ile Ilgili Hadisleri,başörtüsü Hadisi Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Peygamber Efendimizin Başörtüsü Ile Ilgili Hadisleri,başörtüsü Hadisi

  Reklam
  Hadisi şerifte, Peygamberimiz, "Hür kadının, yüzünden ve iki eli ayasından başka, bütün bedeni avrettir" buyurdu.
  "Gözlerin zinası (şehvetle) bakmak, dilin zinası (haramı) konuşmaktır." (Buhari)(Mecmaul-enhür)
  "Ya Ali! Harama (tesadüfen) bakışın ardından (kasıtlı) olarak tekrar bakma; çünkü, şüphesiz (tesadüfen olan) birincisi sana (muaf)tır ve (kasıtlı olan) sonuncusu sana muaf değildir." (Tirmizi)
  Hazreti Âişe buyurdu ki: Allahü teala, "Mü`min kadınlar başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar!" âyetini indirince onlar eteklerinden kesip hemen onunla başlarını örttüler." (Buhari)
  "Ebû Bekir`in kızı Esmâ (ki Âişe validemizin ablasıdır) ince bir elbise ile örtülü olarak Resûlullahın huzuruna girdi. Resûlullah ondan yüzünü çevirdi ve kendi mübarek yüzünü ve ellerini işaret ederek; "Ey Esmâ! Kadın ergenlik çağına ulaşınca vücudunun şurası ve burası dışında kalan yerlerinin görülmesi (gösterilmesi) caiz değildir" buyurdu. (Ebu Davud)
  Hazreti Âişe bildirir: "Resûlullah efendimiz, "Allah`a ve ahiret gününe inanan bir kadın ergenlik çağına varınca yüzü ve elleri dışında herhangi bir yerini açması helâl değildir!" buyurdu. (Buhari)
  Örtülü çıplaklar!
  (Müslim) ve (Muvatta) kitaplarındaki hadisi şerifte, "Örtülü çıplak ve başları deve hörgücü gibi yükseltilmiş kadınlar, Cennete girmeyecek. Kokusunu bile duymayacaklardır. Halbuki, Cennetin kokusu, çok uzaklardan duyulacaktır" buyuruldu. Bu hadisi şerif, kadınların ince, şeffaf veya cilde yapışık dar elbise, çorap, baş örtüsü ile örtünmelerini ve saçlarını, başlarının üstünde küme yapmalarını yasak etmektedir. Böyle örtünmek, çıplak gezmek gibidir.


  Paylaş
  Peygamber Efendimizin Başörtüsü Ile Ilgili Hadisleri,başörtüsü Hadisi Mumine Forum

 2. 2
  ne üyesi
  Reklam
  Allah razı olsun aydınlattığınız için çok sağolun 3. 3
  gizemli kişi
  Çok tşk.ödevime yardimci oldunuz 4. 4
  Kayıtsız Üye
  Nasil. Bas. Ortusu. Takmamiz. Gerektigini. Soylermisiniz 5. 5
  Kayıtsız Üye
  Peygamber. Efendimizin. Sunnetlerini. Soylermisinizbaşörtüsü ile ilgili hadisler,  başörtüsü ile ilgili ayetler,  başörtüsüyle ilgili hadisler,  başörtü ile ilgili hadisler,  peygamber efendimizin başörtüsü ile ilgili hadisleri,  başörtüsü ile ilgili hadis,  başörtüsü ile ilgili ayet ve hadisler