Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet

  Reklam
  - Cebrail bir gün kendi yaratılışına bakmış ve Allah'a şükür için 2 rekat namaz kılmış ve bu namaz tam 1000 yıl sürmüş. Cebrail " ya rabbim benim namazımdan daha güzel namazı olan var mı? " diye sormuş Allah'a. Yüce Mevla cevaplamış " ahir zamanda namaz kılan gençler vardır. onların 2 rekatlık namazı kısacık sürer ama senin 1000 yıllık namazından daha güzeldir... "

  hadis - i şerif  - Allah gençliğini ibadetle geçiren genci elbet sever.

  hadis - i şerif


  - Allah kendisine ibadet eden genç ile meleklerine karşı iftihar eder ve " şu kuluma bakınız benim için kendi nefsinin arzu ve isteklerini terk etti " buyurur.


  hadis - i şerif

  - Gerçekten Allah, meleklerine karşı ibâdet eden bir gençle iftihar ederek buyuruyor " ey şehvetini Benim için bırakan genç! ey gençliğini Bana bağışlayan genç! sen benim nezdimde meleklerimin bazısı gibisin... "

  hadis - i şerif


  Küçüklüğünden beri Allah’a çokca kulluk eden gencin, yaşı ilerledikten sonra çokca kulluk etmeye başlayan ihtiyara üstünlüğü, peygamberlerin diğer insanlara üstünlüğü gibidir..

  hadis - i şerif  Paylaş
  peygamberimizin dilinden gençlikteki ibadet Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  gökyüzü kardeşim hadisleri kaynakları ile birlikte yazınız,lütfen......selametle inşallah.. 3. 3
  doğru söylüyorsunuz aslında, daha güvenilir olur. fakat ben bunları takvim yapraklarında okuyup, defterime not almıştım. o yüzden kaynaklarını hatırlayamıyorum. 4. 4
  Allah razı olsun....namaz kılan genç hadis,  ahir zamanda namaz kılan genç,  genç yaşta namaz kılmak,  namaz kılan genç,  peygamberimizin ahir zaman gençliği,  ahir zamanda namaz kılmak,  genc yasta namaz kilmak