Sağlık Bölümü / Adım Adım Sağlık ile Genel Sağlık Bilgileri Forumundan Ağız Kokusundan Kurtulmak Için Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Ağız Kokusundan Kurtulmak Için

  Reklam
  AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN


  Ağız kokusu sadece insanın kendisini değil çevresinde bulunan insanları da rahatsız eder. Ama kimi insanlar ne yaparsa yapsın ağız kokusundan kurtulamaz. Ağzı kokusunun sebepleri çeşitlidir. Bazan bu koku bir hastalık habercisi de olabilir. Mutlaka bir doktora giderek gereken muayene ve tetkikleri yaptırın. eğer hastalık söz konusu değil ise ağız kokusundan kurtulmak için size bir kaç doğal öneride buluınacağız.
  1. Tarif :
  Malzemeler: Kuru Üzüm Mersin Ağacı Yaprağı
  Hazırlanışı: Bir su bardağı kuru üzüm ve bir tutam mersin ağacı yaprağı alınarak bir kaba konur. Macun kıvamına getirilene kadar karıştırılır ve yenir.
  2. Tarif :
  Malzemeler: Bal Karanfil Mesleki Tarçın
  Hazırlanışı: Bütün malzemelerden yarımşar su bardağı alınarak bir kaba konur. İyice ezilerek toz haline getirilir. Yeteri kadar bal eklenerek macun kıvamına geldiği zaman yenir.
  3. Tarif :
  Malzemeler: Bal Gül Kuruşu Hindistan Cevizi Karanfil Meyan kökü Öd Ağacı Tarçın
  Hazırlanışı: Bütün malzemelerden üçer tatlı kaşığı alınarak bir kaba konur. İyice ezilerek toz haline getirilir. Yeteri kadar bal ekle-nerek macun kıvamına geldiği zaman yenir.  Paylaş
  Ağız Kokusundan Kurtulmak Için Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ağız kokuları için düzenli fırçalama ve karanfil,tarçın ve nane gibi bitkilerden faydalanmak gerekir.Bu bitkiler bal ile karıştırılıp macun da yapılabilir.Her sabah ve akşam bir miktar yendiği zaman ağız kokularından kurtulmuş olursunuz.ağız kokusundan kurtulanlar,  ağız kokusundan kurtulmak için dua,  agiz kokusundan kurtulanlar