Mumine.com ile Duyurularımız Forumundan Ey Aişe! Geceleri Şu Dört Şeyi Yapmadan Sakın Yatma..! Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  Cevap: Ey Aişe! Geceleri Şu Dört Şeyi Yapmadan Sakın Yatma..!

  Reklam
  1)Ey Aişe İhlâs suresini üç defa okudunuz mu Kur-anı Kerim-i baştan sona hatmetmişçesine sevap kazanırsın.
  2)Bana ve benden önceki Peygamberlere salât ve selam getirdiniz mi, Kıyamet günü şefaatimize erişirsin.
  3)Bütün müminlere dua ve istiğfar ettin mi, onların gönlünü almış ve hoşnutluğunu kazanmış olursun.
  4) Sübhanallahi Velhamdulillahi Vela İlahe İllallahu Vallahu Ekber, dediğin zamanda hac etmiş gibi sevap kazanırsın. ALLAH razı olsun..............


  Muminem Cevap: Ey Aişe! Geceleri Şu Dört Şeyi Yapmadan Sakın Yatma..!

 2. 12
  Rabbim sizlerden de razı olsun, Amel eylemeyi nasip eylesin...! 3. 13
  Allah(cc)'ın RAhmeti ve mağfireti üzerinize olsun. ne güzel bir yazı. teşekkürler. Faydalanırız inşallah 4. 14
  Allah razi olsun..faydali bilgiler icin.. 5. 15
  biliyormusun nerdeyse bu konuyla ilgili hikaye var..gercek bir hikaye..kadinin biri 40 yaslarinda evlenmek istiyor..ancak sartlari var birisi cikmis evlenmek isteyen bir adam..ona bu sartlari saymislar..

  1..hergun hatim indircek
  2..butun gece kiyama duracak Tahajjud namazi kilcak
  3..butun sene oruc tutacak

  adam bu sartlari kabul etmis..ve evlenmisler bizaman sonra kadin mahkemeye gitmis..bosanmak icin demis bu adam bana bu sartlari kabul ettigini söledi ama sonra hicbrini yapmadi..hakim de niye yapmadin madem kabul ettin diye sormus adam da ben yaptim demis kadin hayir yalan söyluyor hicbirini yapmadi demis..adam baslamis vallaha yaptim hakim demeye..hergun hatim indirmemi istedi Rasul s.a.v gunde uc kere ihlas suresi okursak Kurani hatim etmis oluruz dogrumu? diye sorar hakim evet der..bende hergun 3 kez ihlas okudum..
  sonra butun gece tahajjud namazi kilmami istedi der RasulAllah s.a.v. hadisinde sabah namazini cemaatla kilan butun gece kiyamdaymis gibi sevab alir uyurken buyurmuyormu ? hakim evet dogru demis..bende sabah namazini camiide cemaatla kildim bölece bu sözunude tuttum demis..
  sonra gunduzleri oruc onuda yaptim peygamber efendimiz ramazandan sonra gelen sevval ayyinda 6 gun oruc tutan butun sene oruc tutmus gibi olur buyurmus dogrumu hakim evet dogru ee bende seval ayinda 6 gun oruc tuttum böylece butun sene tutmus oldum..demis..kadinda oracikta kalmis bir kelime bile diyememis ve bu gercek olan birsey..

  heheheh adam ne akilli ama..
ya ayşe bir gecede kuranı hatmetmeden ha,  şu dört şeyi yapmadan yatma,  allah cc şu dört şeyden sakının,  ya aişe kuranı hatmetmeden