Kıssalar Dini Hikayeler Öyküler ve Dini Hikayeler Forumundan hz.AİŞE'NİN PEYGAMBERİMİZİ KISKANMASI............ Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  hz.AİŞE'NİN PEYGAMBERİMİZİ KISKANMASI............

  Reklam
  BİNEKLER DEĞİŞİNCE......

  Bedire gidilecekti,yolculuğa çıkmadan önce hangi hanımların yolculuğa katılacağı kura ile belirlendi.Kurada HZ.HAFSA VE HZ.AİŞE çıkmıştı.
  HZ.AİŞE yolculuk anında peygamberimizin diğer eşiyle halini anlamak istedi.
  Bir plan düşündü.Bu gerçekten ilginç bir plandı.Böyle bir plan aklına geldiği için sevindi.Hafsa ile binekleri değiştirdi.Binekleri değiştirirkende Hafsa'ya düşüncesini fark ettirmemek için dedi:
  "Ben şuraları görmedim,sen benim bineğime bin,sende görmediğin yerleri görürsün."
  Peygamberimiz,Hafsa'nın bineğine yaklaştığında onda hz.AİŞE'nin,AİŞE'NİN bineğinde Hafsa'nın olduğunu hemen fark etti.AİŞE'nin düşüncesini hemen anlamıştı.Binekte Hafsa varmış gibi peygamberimiz her zamankinden daha da çok ilgili davrandı binekteki eşine.
  Yaptığı planın sonunda AİŞE o derece rahatsız olduki sabaha kadar uyuyamadı.Peygamber efendimizin diğer eşine daha çok ilgili olduğunu öğrenmişti.
  Demek peygamber diğer eşini daha çok seviyordu.AİŞE sabahı zor etti bu sıkıntılı düşünceler içinde.Sabah olunca yılanları ve akrepleri çok olan otların içinde çıplak ayakla yürüyüp durdu.Bir taraftanda dua etmekteydi.
  "ALLAHIM bir yılan,akrep gönderde beni soksun."
  Peygamberimiz AİŞE'nin planın neticesinde ne halde olduğunu bilmekteydi.AİŞE' ye seslendi:"Ayaklarını çek yılanlar ısırır".
  AİŞE 'nin cevabı:"Isırsın iyi ya,benden kurtulursun."PEYGAMBERİMİZ ,AİŞE'nin yaptığı plan ile düştüğü haline fark ettirmeden gülümsemekteydi

  ..........ALLAHIM BİZLERE ŞEFAATLERİNİ NASİP EYLE AMİNN


  Paylaş
  hz.AİŞE'NİN PEYGAMBERİMİZİ KISKANMASI............ Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Her durumu anlayışla karşılayan ve her durumda gülümseyerek yaklaşıp merhameti ile çözmeye çalışan yüce gönüllü bir peygamberimiz var. Herksin kendi düşünce ve duyguları ile yaklaşıp sorunu çözer.hz aişe ile ilgili hikayeler,  peygamberimizle ilgili hikayeler,  hz aişe ile ilgili kıssalar,  hz aişe kıssaları,  peygamberimizle ilgili kıssalar,  hz aişe hikayeleri,  peygamberimizin eşleri ile ilgili hikayeler