Eğitici Videolar ile Diğer Videolar Forumundan mustafa islamoğlu kadere imanı inkar ediyor Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  Cevap: mustafa islamoğlu kadere imanı inkar ediyor

  Reklam
  ben sizden cübbeli ahmet hocayı sormadım.ama sizinle bu konu hakkında daha fazla tartışacak değilim.lütfen bu konu hakkında mumine ablamdan bilgiler alınız.merak ettiğiniz,öğrenmek istediğiniz konuları soruları öğreniniz.bu konuyu yöneticilere sorarsanız iyi olur.inşallah Rabbim hakkınızda hayırlı olanı size nasip eder...sizede hayırlı geceler inşallah..


  Muminem Cevap: mustafa islamoğlu kadere imanı inkar ediyor

 2. 12
  Arkadaşım paylaştığınız iki videoyu da dinledim..amentü duası ile kastettiği ne onu anlamdım.araştıracağım..ama kadere imanı inkar etmiyorki!!!nasıl böyle bir sonuca vardınız?videonun tamamını lütfen dikkatli ve ön yargısız dinleyin..belki Mustafa İslamoğluna bi sempatiniz olmayabilir ama dini ilmi açıklayan biri olarak bakın ve öyle dinleyen...
  videoda insanların yaptıkları hataları kadere yüklediklerini ama Allah'ın insanlara bir irade verdiğini,kader olarak ''seçme''hakkını verdiğini ifade ediyor.yani sen iyiyi ya da kötüyü seçerek kader yolunda ilerliyorsun ama yaptığın seçim yanlış sonuçlar doğurduğunda ''benim kaderim buymuş''demeğe hakkın yok bu senin kaderin değil çesiminin sonucu diyor..eğer böyle diyen insanların dediği gibi olsaydı,yani bizler iyiyi de kötüyüde ''kaderde vardı,oldu'' diye kabul edersek bu sefer iradeyi ya da aklı inkar etmiş oluruz.aslında bunu anlatıyor ve insanlara bunun ayrımını göstermeye çalışıyor... 3. 13
  Yaratıcıya inanmayana cevap

  Çok eski zamanlarda bir şehirde çok kötü bir adam vardı. Geçimsiz, huysuz ve kafirdi. ALLAH’a inanmazdı. Her gördüğü çocuğa ‘ALLAH yoktur olsa idi onu görmemiz gerekirdi’ derdi. Çok akıllı olduğunu söylerdi.

  - ‘Senin aklın varmı’ diyenlere,
  - ‘Elbette var’ derdi.
  - ‘Haydi aklını göster, deyincede gösteremezdi. Oysa göremediği için ALLAH’ı inkar ediyordu. Aklını ise göremediği halde inkar etmiyordu. Kafirdi. İnkarcı idi. Kendisini yaratan ALLAH’a inanmazdi işte.
  Bu Kafir adamın birde komsusu vardı. Çok iyi bir ihtiyardı. ALLAH’a inanır, namazını kılar, küfretmez, kötü sözler hiç söylemezdi. Herkese karşı iyi davranırdı. Mahallenin çocuklarını başına toplar, onlara:
  Seni kim yarattı? Diye sorardı. Eğer bilmiyorlarsa öğretirdi. Seni ALLAH yarattı evladım, derdi.
  Peygamberimizin ismi Hazreti Muhammed s.a.s, dinimiz islam, kitabımız Kur’an, mezhebimiz Ehli-sünnet vel cemaat, diye çocuklara ezberletirdi. Ezberleyenlere şeker alıverir, para verirdi. Oyuncaklar alırdı.
  Bir gün kafir komşusu bu iyi ihtiyarın yanına geldi. Beraberinde de kendisi gibi ALLAH’a inanmayan bir sürü adam vardı. O iyi ihtiyara:
  Sana tam üç soru soracağız. Fakat cevapları çok zor. Bakalım cevap verebilecek misin? dedi.
  Sorun bakalım dedi, o iyi ihtiyar, sorunda alın cevabınızı dedi. Kafir adam söze şöyle başladı:
  Birinci sorum: ALLAH vardır diyorlar, fakat ne görüyor ne de gösteriyorlar. Onun için ben yoktur diyorum. Ne dersin?
  İkinci sorum: Cehennemde şeytan da yanacaktır, diyorlar. Halbuki şeytan ateşten yaratılmış. Ateş ateşi nasıl yakar?
  Üçüncü sorum: Madem ki kader vardır. Herkes yaptığından niçin sorguya çekilsin? dedi.
  O iyi adam kafir adama:
  - İşte üçüne birden cevabım, dedi. Yerden bir kuru toprak parçası alıp kafirin kafasına vurdu. Herkes şaşırdı kaldı.
  - Bu nasıl cevap?! dediler. Kafirin kafasından kanlar aktı. Doğru mahkemeye gitti. O iyi ihtiyarı şikayet etti. Mahkemeye çıktılar. Hakim iyi ihtiyara:
  Bu adamın başına toprak parçası ile vurmuşsun, eğer vurdu isen niçin vurdun, dedi. O iyi ihtiyar: Evet hakim bey onun kafasına tezekle vurdum. Yalnız benim bu hareketim onun bana sorduğu üç sorusuna cevabı idi.
  Birinci sorusu şu idi: Madem ALLAH vardır, niçin göremiyoruz. Göremediğimize göre yoktur, buna ne dersin? dedi. Benim cevabım ise şu oldu: Kafasına tezekle vurdum. Şimdi başında acıma olduğunu söylüyor. Bana başındaki acıyı göstermedikçe başının acıdığına inanmam. Madem görmediği her şeyi inkar ediyor, ben de başının acıdığını kabul etmiyorum.
  İkinci cevabım da bunun içindedir. Demişti ki, şeytan ateşten yaratıldı. Cehennem de ateş olduğuna göre ateş ateşi nasıl yakar? İnsanın da aslı topraktır. Ateş ateşi yakmayacağına göre attığım toprak parçası da aslı toprak olan insanı acıtmaması lazımdır.
  Üçüncü sorusu da, Madem herkes kaderine göre hareket ediyor; hiç kimse yaptığı işten sorulmamalı demişti. Öyle ise onun kaderinde kafasına tezekle vurulmak varmış, niçin şikayetçi olup mahkemenizi meşgul ediyor, dedi. Hakim o kafir adama baktı:
  Bu anlatılanlara ne dersin, dedi. Kafir şöyle söyledi:
  Bu komşumun söylediklerinin hepsi doğru ve o haklı. Ondan şikayetçi değilim. Şimdi ben de ALLAH’ın varlığına inanıyorum. Bazı şeyler bizim şu gözlerimizle görülmezler. Çünkü bizim gözlerimizin yapısı her şeyi görecek şekilde yapılmamıştır, öteki dedikleri de doğrudur. Şimdi bana da mahallemizdeki çocuklara öğrettiği gibi Müslümanlığı öğretsin, dedi. Hep beraber mahkemeden çıkıp evlerine gittiler. Çok iyi komşu oldular, Artık birbirlerine hep iyi davrandılar.

  bakın tamda bu kırmızı ile yazılı olan yerler... 4. 14
  hayırlı günler kardeşim.Allah (cc) bizi insanların şerrinden korusun. 5. 15
  bir kere şunu söyleyeyim Cübbeli Ahmet hoca ve Mustafa İslamoğlu arasında zaten bi iletişimsizlik mi desem onlar birbirleri ile sürekli çatışıyorlar..siz kendi anladığınıza bakın onun yorumunu baz almayın bence.selametle kalın.. 6. 16
  canım kardeşim cübbeli ahmet hoca nın kimseyle iletişimsizliği olamaz .cübbeli hoca müslümanları uyarıyor . selametle kalın. 7. 17
  canım bende zaten Cübbeli Ahmet hoca anlaşamıyor iletişimi yok demedim..ikisi arasında dedim..bak senin sadece ona karşı bir savunmaya geçmen bile önyargı ile baktığını gösteriyor..bizler de tabiki inancımıza yöneltilen yanlış bir görüşün aksini ispat için uğraşırız.dediğim gibi amentü duası ile kastettiği ne anlamadım.ama gerisini daha dikkatli dinlemelisiniz... 8. 18
  Aleyküm selam..bakın tabiiki yanlış yapan bir insana karşı doğruyu savunmamız gerekiyor hele ki dini mevzular en başta...ben zaten kişiyi savunmuyorum sadece diyorum ki ''bu videoda'' inanmayan insanlar kaderin arkasına saklanıyor diyor..yani yaptıkları kötü işlerin sonuçlarını kabullenmeyip kaderde böyle varmış deyip arkasına saklanıyorlar,kendilerinde bir sorumluluk ya da bir kabahat görmüyorlar diyor... 9. 19
  sevim kardeşim ben senin ne demek istediğini anladım.o kadar iyi niyetlisin ki.ama canım mustafa islamoğlunun anlatış tarzı bu mu olmalı.canım dediğim gibi cübbeli ahmet hoca ve diğerleri de başka şekilde anlamış.eğer bir hoca boyle anlıyorsa insanlar nasıl anlar !sadece bu konuda değil başka konularda da mustafa islamoğluna reddiyeler yapılmış.benim tavsiyem biraz araştırırsan sen de göreceksin.benim amacım sunu bunu dinleyin yada dinlemeyin değil .eger biri dini bir konuda yanlış bir bilgi veriyorsa bu konu hakkında arkadaşlarımı kardeşlerimi uyarmaktır.selametle kalın kardeşim. 10. 20
  Rabıta konusunda da yanlış konuşmuştu islamoğlu.Neyse herşeyin hayırlısı Allah tan.mustafa islamoğlu kader,  mustafa islamoğlu kadere iman,  mustafa islamoğlu kaderi inkar ediyor,  mustafa islamoğlu kader yok,  mustafa islamoglu kader,  m.islamoğlu kader,  m.islam oğlu kaderi inkar ettiği video