Mumine.com ile Danışma / İstişare Mekanı Forumundan Manevi sıkıntılarım var,yardım edin Allah rızası için... Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 1

  Reklam

  Manevi sıkıntılarım var,yardım edin Allah rızası için...

  Reklam
  Esselamu aleyküm...
  Kardeşlerim dualarınıza çok ihtiyacım var.Bu mübarek günlerde ne olur beni unutmayın dualarınızda.Ben uzun zamandır manevi anlamda inişler çıkışlar yaşıyorum.Çok sıkıntılıyım.Her şeyi sorgulamaktayım.Kaafamdaki soru işaretleri kemiriyor beni.Üniversite öğrencisiyim.Bir hoca benimle uğraştı.Başımdaki örtüden dolayı bana bir sürü şey söyledi.Ben susmadım gerkeni de yaptım ama o kadar çok üzüldüm ki...Çünkü o çok profesyoneldi.Hırslandım.Böylelerine meydanı bırakmamak lazım,kendimi geliştirmem,çok okumam ve çok araştırmam lazım dedim.Ama mesafe katedemiyorum.Ben İslama hizmet aşkıyla yanıp tutuşan biriydim,hala öyleyim ama şevkim biraz kırıldı gibi.Nefsim beni esir alıyor adeta.Şüpheler yakamı bırakmıyor.Karışıklıkların içinde imanımın boğulmasından endişeliyim.Lütfen bana tavsiyede bulunun ve çok dua edin...Allah rızası için bu kardeşinize yardım edin.Ne olur essiz kalmayın.Çünkü zaman bizi beklemiyor...  Paylaş
  Manevi sıkıntılarım var,yardım edin Allah rızası için... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  dualarım seninle kardeşim Rabbim iyilerin yanında hep.yalnız değilsin yani sen Rabbime güven o seni feraha kavuşturur inşallah..çok güzel kitaplar var aslında yani o üniv. hocana rahatça cevap vermeni sağlayacak mantıklı bilgiler içeren.o tarz birşeyler okumanı öneririm ben 3. 3
  ve aleykumusselam ve rahmetullah

  biraz geç cvp verdim kusura bakma çıkmalıydım

  meryem azra sen imanı koru Rabbimize sığın zor bir durum din düşmanlarını ikna etmek zordur seninde dedğin gibi kendini geliştirmelisin bu konuda forumda konular var linklerini vereyim oku gerektiğinde cevaplarınla yık onların içindeki bu saçma sapan kurgularını onların kurguları senin kafanda soru işareti bırakabilir sakın düşünme sen Rabbin kim biliyorsun Peygamberin kim biliyorsun onlar desinler diceklerini sen Rabbimize sığın sıkıntıların için bl bol dua et Kuran oku için huzur bulsun sen güçlü bir kızsın bunların üstesinden gelirsin Rabbim yar ve yardımcın olsun Hak yoldan asla vazgeçme onları hak yola davet et tıpkı Efendimiz gibi sana tavsiyem ibadetlerini aksatma daha çok sarıl ibsadetlerine Rabbim ilmini artırsın Rabbim onların karşısında dim dik durabilmeyi nasib eylesin Allah yardımcın olsun kardeşim

  http://www.muminem.net/inancsizlara-cevaplar/


 4. 4
  Allah sizden razı olsun.Rabbim dualarınızı bana vesile kılsın.Tavsiyelerinize uyacağım Allah'ın izniyle.Pandora hanım kitap ismi verebilir misiniz? 5. 5
  tespih çekmeni tavisye ederim Allah(CC)lafzını. 6. 6
  Allah razı olsun.İnşaAllah sizin de tavsiyenize uyacağım.Başka bir şeyler söylemek isteyen yok m ukardeler? 7. 7
  Hz. Mevlana'nın tavsiye buyurduğu haftalık zikirler Mumine Sitesi

  Cuma:

  Sübhânellâhi vel hamdü lillâhi ve lâ ilâhe ilellâhü vallâhü ekber* Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym* (1000 defa)

  Cumartesi:

  Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez zâlimîn* (1000 defa)

  Pazar:

  Lâ ilâhe illellâhül melikül hakkul mübîn* Muhammedün rasûlüllâhi sâdikul va'dil emîn* (1000 defa)

  Pazartesi:

  Lâ ilâhe illellâhü azîzâ* Yâ Cemîl (1000 defa)

  Salı:

  Allâhümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âli seyyidinâ muhammedin ve sellim teslîmen kesîrâ* (1000 defa)

  Çarşamba:

  Lâ ilâhe illellâhü hâlisan muhlisâ (1000 defa)

  Perşembe:

  Lâ ilâhe illellâhü hâliku külli şey'in ve hüve alâ külli şey'in kadîr* (1000 defa)

  kaynaklarla Manevi Şifa Reçeteleri

  ---------------------

  Keder ve Sıkıntılı Anlarımız İçin Güzel Bir Dua
  sıkıntı için dua - üzüntülü zamanlar için dua  La ilahe illallahül azimül-Halim. La ilahe illallahü Rabbüssemavati ve Rabbül-ardi ve Rabbül-arsil kerim.

  Manasi:
  "Allah'dan baska bir ilah yoktur. Ancak azim halim olan Allah vardir.
  Allah'dan baska ilah yoktur.
  Yalniz ars-i azam sahibi Allah vardir.
  Allah'dan baska hic bir ibadet edilecek ilah yoktur.
  Ancak göklerin ve yerin sahibi, ars-i kerimin maliki ve her seyin Haliki olan bir Allahü Azimüssan vardir."

  --------------------

  İnsana zaman zaman arız olan “kabz – bast halleri” neyi ifade ederler?

  Yazar: Şadi Eren (Doç.Dr.) 2006-05-09

  Kabz ve bast, insan kalbinin daralması ve ferahlamasını ifade eder. Maddî kalbin çalışması büzülme, genişleme şeklinde olduğu gibi, manevî kalbin çalışması da kabz ve bast iledir.

  Kabz ve bast halleri, gece-gündüzün birbirini kovalaması gibidir. (1) Bazen olur bir sıkıntı insanı kaplar. Bazen de bir şevk onu kuşatır. Bunlar, “Allah kabzede ve basteder” (Bakara Sûresi, 245) ayetinin tezahürlerindendir.

  Kabz hali, insanı Allah’a iltica ettirir. Bast hali ise, insanı şükre sevk eder. Bu ikisi, aynı zamanda insanın “beyne’l-havf ver-reca” (korku-ümit arası) dengede kalması içindir.

  İnsan kalbi, son derece hassastır. “Kalb” kelimesi, çevirmek anlamındadır. Çokça çevrildiği için kalbimize de aynı isim verilmiştir. (2) İnsanın kalbi, “ağaç dalından sarkıtılmış ince bir ipin ucundaki tüy gibi” (3) her yönden gelen rüzgarlara açıktır.

  Kaynaklar:
  1. Eraydın, Tasavvuf ve Tarikat, 186
  2. Rağıp İsfehanî, Müfredât fi Garaibil’l- Kur’an, s. 620
  3. İbnu Mace, Mukaddeme, 10

  --------------------------

  Duânın Türkçe Okunuşu:
  “Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”
  Duânın Mânâsı:
  “Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz.
  O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir.
  Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir.
  O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir,
  Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”
 8. 8
  Rabbim ebeden razı olsun Sırri Lika .Bunlar sitedeki herkes için faydalı olur inşaAllah.İlgilendiğiniz ve böyle güzel bilgiler paylaştığınız için çok tşekkür ediyorum.Sizin gibi kardeşlerim olduğu sürece benim sırtım yere gelmez inşaAllah... 9. 9
  AMİN.cümlemzdn inşallah 10. 10
  Sevgili kardeşim,
  Ben senelerce ateist olan babamla yaşadım ve hala yaşıyorum. Onun dinimizle ilgili saldırıları ve alaylarını dinleyerek büyüdüm. Sonuçta hoca dediğin eldir, bir kaç sene dayanıp geçip gideceksin. Bu insanlar hesabını yarın ahirette verecekler. Elbette sana "Sus otur" demiyorum. Asla Müslüman korkak olmaz, dininden utanmaz. O yüzden de cevap vermen lazım ama onun da bir haddi hududu var bence. Sonuçta karşıdaki bir hoca okulda beğensen de beğenmesen de. Bazı insan dünyada bazı payeler edinir ama insan olamaz, maalesef ki çok örnekleri var bunun. Sana tavsiyem bol bol dua etmen, sabretmen. Unutma ki Hz. Ömer (r.a) demiştir ki "Sabır boyun eğmek değil, mücadele etmektir". Ben baş örtülü birisi değilim ama insanların inançlarına karışılmasına çok sinirleniyorum. Özellikle de dindar Müslüman kadınlar üzerinden hep bu oyun oynanıyor. Buna asla izin verme. Allah zihin açıklığı versin sana. O hocanı da Allah ıslah etsin diyorum. Sevgilerimle,la ilahe illallahül melikül hakkul mübin anlamı,  la ilahe illallahül melikül hakkul mübin,  la ilahe illallahul melikul hakkul mubin,  la ilahe illallahül melikül hakkul mübin fazileti,  lâ ilahe illallahül melikül hakkul mübin manası,  la ilahe illallahu melikul hakkul mubin,  la ilahe illallahül melikül hakkul mübin sırları