Mumine.com ile Danışma / İstişare Mekanı Forumundan örtünmemize vesile olan şeyleri paylaşalım Hakkında Kısa Bilgi.
 1. 11

  --->: örtünmemize vesile olan şeyleri paylaşalım

  Reklam
  senden de razı olsun Rabbim kardelen kardeşim hakkıyla içimize sinecek bir şekilde kapanmayı nasip etsin cümlemize Rabbim...


  Muminem --->: örtünmemize vesile olan şeyleri paylaşalım

 2. 12
  Amin inşallah........
  . 3. 13
  kardeslerım okudumda yazdıklarınızı ne kadar guzel rabbım nasıp etmıs benım basım acık ama bende kapanmak ıstıyorum bazen ewden cıkmak ıstemıorum basım acık yanı namazlarımı allahım kbl etsın eda edıyorum fakat korkuorum ya kapanınca 2 gun sora acılırsam dıye bu yuzden cok saglam ve emın adım atmak gerekkıyor bana onerebılıcegınız kkıtap varmı bu basortu konusuyla ılgılı 4. 14
  buyur kardeşim bu kitap inşAllah yardımcı olacaktık kitapçılarda bulabilirsin...

  Modernleşen dünya, daha fazla açılarak, her fırsatta bütün araçlarını kullanarak iffetsizliği, çıplaklığı yaygınlaştırarak ve özendirerek tanımlıyor kendini. Televizyon programları, gazete kupürleri, moda rüzgârlarıyla toplum istenen şekle sokulmaya çalışılıyor. Toplumun bütün kurumları, aile içi ilişkiler dâhi bir bozulmanın, deformasyonun etkisinde. İslam dışı yaşantı, ekranlardan sokaklarımıza bütün iğrençliğiyle akıyor. Özellikle de genç dimağlar zehirlenmek için hedef seçiliyor.
  Egemenlerin başörtüsü yasağıyla karşılaşan direnci zayıf, kendine güveni az olan, kendi değerinin farkında olamayan genç kızlar, kadınlar örtünmekten uzaklaşıyor. Okulundan, işinden, titrinden vazgeçemeyenler örtülerinden geçebiliyorlar. Bu çerçevede Mehmet Göktaş tarafından kaleme alınan Örtünme Çağrısı özellikle gençlere doğru yolu gösterme, hatırlatma, tavsiyelerde bulunarak onlara, örtünme kararı verirken destek olma adına oldukça faydalı bir eser olarak karşımıza çıkıyor.
  “Başörtüsünü savunma, örtülülerin kendilerini sorgulatma dönemi bizzat örtülüler tarafından bitirilmelidir. Artık bugünden sonra örtüsüzlüğün masaya yatırılıp tartışıldığı, nereden geldiğinin, arkasında kimlerin olduğunun sorgulandığı, soruları artık hep örtülülerin sorduğu, muhataplarını örtünmeye çağırdığı bir dönem başlamalıdır.” (s. 8) diyen Göktaş, Allah’ın insanlığa ilk emrinin örtünmek olduğunu ifade ederek, toplumsal hayatta öncelikli ibadetin örtünme olduğuna dikkat çekiyor. Kitapta şeytanın insanı, örtülerinden sıyırmak ve isyana sürüklemek isteğinden bahsediliyor. (s. 12)

  Eğip bükmeden, açık bir şekilde “Örtünmek Allah’ın bir emridir. Güzelce örtünen bir bayan, karşısında bulunan muhataplarına İslam’ı hatırlatacaktır, Allah’ı hatırlatacaktır.” (s. 15) diyen yazar, birilerinin de Allah örtüyü emrederken örtüsüzlüğü emrettiğini vurguluyor. Göktaş devamla; “Allah’a kulluktan kaçınanlar içinde bulundukları durum ile birilerinin, bir yerlerin kulu olmaya başlıyorlar. Her ne kadar özgür olduklarını, özgürce yaşadıklarını düşünseler de bu yaşantılarıyla birilerinin çağrısına uymaktadırlar. Birilerini memnun etmektedirler. Birilerinin egemenliğini ayakta tutmaktadırlar.”diyor.
  Göktaş, “Örtüsüzlük bir hayat tarzıdır, bir yaşantı biçimidir. Bir hata, bir anlık günah değildir. Örtüsüzlük; bir felsefenin yaşanmasıdır. Hayata geçirilmesidir. Bilinçli bir tercihtir. Başka bir yoldur. Başka bir yolda seyretmektir. Bir kimliğin ilanıdır.” (s. 21) derken çok isabetli bir tespitte bulunuyor. Ve ardından da açıkça davetini gerçekleştiriyor. “Sizi örtünmeye çağırıyoruz. Haydi, kalkın güzelce örtünün. Siz şu andan itibaren Allah’ı hatırlatan bir işaretsiniz. Minareler kadar, ezan kadar, hatta yerine göre daha etkin bir şekilde bu onurlu görevi yürütme durumundasınız. Şu andan itibaren değiştiren, etkileyen insansınız. Dolu dolu yaşayacak ve bir gün öleceksiniz. Size öyle bir amel defteri verilecek ki. Cenneti kazanacaksınız. Bir daha ölmeyeceksiniz. Ebedi mutluluk yurdundasınız.” (s. 28)
  Örtüye öyle bir iman edelim ki; “vallahi terazinin bir kefesine güneşi, ayı, dünyayı, dünyadaki bütün diplomaları, sertifikaları, madalyaları, alkışları, paraları ve makamları koysalar, diğer kefesine de örtüyü koysalar, vallahi benim yanımda örtü ağır basar.” (s. 77) İşte örtü mümin bir bayanın yüreğinde böyle bir makama sahip olmalıdır.
  Başörtülü kızların örtüleri önce ağabeyleri tarafından açtırıldığına dikkat çeken yazar, “ilim elde etmek başörtüsünden daha değerlidir” diyenlerin tezlerini sorguluyor. Göktaş’a göre “Müslüman bir bayan örtüsünü çıkartınca kazanacağı şey ilim değildir. Diplomasıdır, parasıdır. Örtüsünü çıkartmayınca da kaybedeceği şey ilim değildir.”
  Göktaş’ın Örtünme Çağrısı kitabı oldukça sade ve akıcı bir dille kaleme alınmış. Özellikle lise çağlarındaki kız çocukları için, örtünme konusunda tereddüt yaşayan kadınlar için, iş veya aş konusunda vesvese verilerek baş açmaya davet edilen kadınlar için doğrudan fıtrata sesleniyor. Okuyucuda sağlam bir mantık silsilesi kuran kitap için yazar takdiri hak ediyor.

  Örtünme Çağrısı – Mehmet Göktaş – Okyanus Yayınları – Malatya 5. 15
  ALLAH razı olsun kardeşım bu kıtabı alıcam cok sagol 6. 16
  Allah senden de razı olsun güzel kardeşim inşALLAH faydalı olur 7. 17
  bu sene temmuzun 2sinde kınam vardı 01.07.2010 saat 22.30 eşimle amcam tlfnda tartıştı sonra olay büyüdü eşimle kavga ettik ve düğün iptal oldu.ben şok olmuştum.sinir krizleri geçirdim.ailemi suçladım hep sonra eşimi,kendimi (eşim diyorum nikahımız kıyılmıstı)suçladım.ben tek yaşıyorum düğün iptal olunca ertesi gün dayanamadım evime geldim.yalnız kaldım.önce ağladım sızladım.sonra kendimi bilgsayara kaptırdım,hergün en az 4 film, 4-5 dizi yemek yap,bulaşık yıka uyu..hiç kimseyle konusmak istemiyordum.eşimde benle konusmuyordu.10-15 gün böyle boş boş geçti sonra ramazan geldi.arkadasım bi msj attı arkadasının annesi kanserdi çok ağırlaşmış ne olur dua et dedi,herkesten dua istiyolarmış,bende eşime msj attım sen de dua et dedim o da hastalar risalesini yolladı bunu okuyun dedi.okudum ama nasıl okumak yarabbi daha önce hiçbişe beni bukadar etkilememişti.hasta olasım geldi..sonra eşimi bidaha aradım dinle ilgili ne sorsam cvplardı.bende risale okumak istiyorum,hatta yazmak istiyorum dedim,gençlik risalesini okudum ve yazdım ordaki bir cümle..eskisaray hapisanesinin peceresi lise talebelerinin avlusuna bakıyormuş.Bediüzzaman talebeleri görmüş yarım bacakları açıkta gülüşüyorlarmış, bediüzzaman hz orda ağlamaya başlamış ordaki genç kızların akıbeti gelmiş gözünün önüne o kızlardan çoğu erken yaşta ölmüş ve kızların bacakları cehenneme odun olmuş,kalan birkaçı ise artık yaslandıklarından güzellikleri gitmiş ve bedbaht bir halde ölümü bekliyolarmış.aklımda kalan bu.çok etkilendim ilk ozaman kapanma fikri geldi aklıma ama acele etmek istemiyordum yavas ve doğru adım atmam lazımdı.sonra ramazan geldi herkeste bir hatim telaşı bende kafama koydum Kuranı hatmedicektim ama mealiyle beraber.okumaya basladım çok değil 4.cüze falan geldiğimde kendimden utandım.hem müslümanım diyip hem kurana inandım diyip Kuranın emirlerini yerine getirmiyordum,aynı orda anlatılan kafirlere benzettim kendimi çünkü dinin işime gelen tarafını uygulayıp işime gelmeyeni amaannn derdim.namazımı kılar basımı açardım.orucumu tutar dedikodu yapardım.kayınbabamı ve kaynanamı oldu bitti sevemezdim vb..sonra çok güzel rüyalar görmeye başladım sanki uykudan uyanıyordum artık,film falan izlemez oldum,yemeği bile pratik yemekler hazırlıyıp kitapların basına geçerdim hala da öyleyim çok şükür.son bir rüya gördüm ve sabah uyandığımda dışarı çıkmam gerekti yarabbi nasıl çıkarım dedim.bası açık çıkmak istemedim utandım.sonra kapalı bir arkadasımı aradım urfadaydı ben hz ibrahimin türbesine gidip kapanmak istiyorum dedim.çok şaşırdı önce alışverişimizi yaptık sonra türbeye gittim mescitte giyinmek zorunda kaldım kadınlar çok şaşırdılar hepsi dua etti çok huzurluydum ya hala da öyleyim.örtünmek isteyenler zorluğu düşünüp önüne engel koymasınlar ben çok açıktım karar aşamam 10gün falan sürdü ama hamd olsun rabbime başımda altından bir taç taşıyorum sanki 8. 18
  canım esım vesıle oldu ALLAH c.c ondan da sızdende razı olsun.... 9. 19
  dilek kardeşim çok güzel maşALLAH Rabbim daim etsin örtünüzü ,selma_guneş kardeşim seninde daim olur inşALLAH... 10. 20
  teşekkür ederim Ezeli_nur hepimizin Allah rızası için yaptığı her şey kabul olur inşallah..